Місто о. Родос<br>Греція
о. Родос

Ласкаво просимо до Родосу, столиці Додеканезу, острова, який ідеально підходить не лише для тих, хто хоче відпочити, але й для тих, хто шукає насиченого відпочинку! Зі своїми яскраво-зеленими пагорбами, насиченими зеленими долинами та безперервною лінією золотистих пляжів Родос - справді благословенне місце. Додайте чудові туристичні умови, особливу суміш острова космополітичного та традиційного, а також численні культурні та археологічні пам'ятки, і ви отримаєте ідеальне місце відпочинку.

Острів Родос - ідеальне місце для досліджень дивовижних пляжів,
захоплюючої історії, кулінарної вишуканості, природної краси,

підбадьорливого нічного життя, тощо.

Завдяки своєму стратегічному положенню Родос був важливим з давніх часів. Стародавнє місто Родос, будівництво якого розпочалося в 407 р. до н. е., було спроектоване відповідно до системи містобудування, розробленої найбільшим містобудівником античності Гіпподамом Мілетським. Незабаром Родос перетворився на один з найважливіших морських та торгових центрів у Східному Середземномор’ї. Коли вона стала провінцією Римської, а згодом і Візантійської імперії, спочатку вона втратила свою античну славу. Але в 1309 році лицарі святого Іоанна Єрусалимського завоювали Родос. Вони побудували потужні укріплення для захисту острова, перетворивши його на важливий адміністративний центр та процвітаюче багатонаціональне середньовічне місто. У 1523 році Родос був завойований турками-османами, і грекам довелося оселитися поза міськими стінами. Під час османської окупації в межах Старого міста було зведено нові будівлі, переважно мечеті та лазні. У 1912 році Родос та решта Додеканезу були захоплені італійцями. Нові правителі прикрасили місто розкішними будівлями, широкими дорогами та площами. Палац Великого магістра був відбудований, а вулиця лицарів реконструйована, щоб повернути середньовічну чистоту. Лише в 1948 році Родос офіційно став частиною Греції. У 1988 році середньовічне місто Родос було внесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Старе місто

Коли ви потрапляєте в одне з найбільших середньовічних міст Європи через Браму свободи, незабаром стає очевидним, що Старе місто Родоса - це мозаїка різних культур і цивілізацій; рідко у відвідувача є можливість прогулятися середньовічними стінами та дослідити двадцять чотири століття історії. Захоплюючі середньовічні фортецеподібні будівлі, бастіони, стіни, брами, вузькі алеї, мінарети, старі будинки, фонтани, спокійні та жваві площі дають відчуття, ніби ви заглибились у середньовічні часи. Палац Великого магістра, безумовно, є родзинкою Старого міста. Палац, спочатку візантійська фортеця, побудована в кінці VII століття нашої ери, був перетворений на початку 14 століття кавалерами ордена Святого Іоанна в резиденцію Великого магістра ордену та адміністративний штаб своєї держави; зараз його перетворили на музей.

Вулиця лицарів, викладена бруківкою, одна з найкраще збережених середньовічних вулиць Європи, наповнена середньовічними корчмами, які колись приймали солдат Ордена лицарів. В кінці Вулиці, на Музейній площі, стоїть Лікарня лицарів, де розміщений Археологічний музей. Навпроти площі знаходиться церква Богоматері Замкової, православний собор Родосу у візантійські часи, що став католицьким собором, коли лицарі окупували місто. Зараз тут розміщений Візантійський музей. Вулиця Полідорова веде до площі з відкритими кафе та ресторанами. Рухаючись далі, ви входите на вулицю Сократуса - завжди кишить життя завдяки своїй сукупності кафе і магазинів - яка веде від мечеті Сулеймана Пишного до гавані. Якщо ви вирішите з’їхати в об’їзд і вирушити на площу Аріонос, не забудьте прогулятися по «турецькому району», де ви знайдете мечеть Мустафа-паші та турецькі лазні «Єні Хамам» 16 століття.

За стінами ...

За стінами Старого міста лежить «нове» місто з його чудовими венеціанськими, неокласичними та сучасними будівлями. Серед найвидатніших будівель, що зберігають спогади про італійський період острова, є Поштова станція, побудована італійським архітектором Флорестано ді Фаусто, Префектура Додеканес, колишній палац губернатора Італії, що нагадує Палац дожів у Венеції, Церква Євангелісмоса (Благовіщенська церква), Ратуша та Національний театр.

Прогулянка навколо Мандракі, невеликої пристані для яхт зі статуями родійських оленів біля входу та навколишніх вітряків - це досвід, який не можна пропустити. Багатокультурний характер Родосу також виявляється в цій частині міста, оскільки поруч з префектурою стоїть мечеть Мурат Рейс з її елегантним мінаретом. Насолоджуйтесь сонцем та морем на космополітичному пляжі Еллі на північній околиці міста Родос, який вистелений сучасними готелями. Тут ви також знайдете чудово відремонтований історичний Grande Albergo delle Rose, який сьогодні працює як казино. Відвідування Акваріуму, одного з найважливіших морських дослідницьких центрів у Греції, є обов’язковим! У підземному акваріумі, що нагадує підводну печеру, відвідувач може побачити багато видів, що мешкають в Егейському морі.

З іншого боку міста ви можете відвідати парк Родіні, справжній рай з безліччю павичів, струмків та доріжок серед кущів олеандрів, кипарисів, клена та сосен. Кажуть, що Родіні є місцем знаменитої школи риторики, де навчалися видатні греки та римляни, включаючи Юлія Цезаря, Катона Молодшого, Цицерона, Помпея, Брута, Касія та Марка Антонія. Пагорб Святого Стефаноса (відомий як Монте-Сміт) позначає місце Акрополя, одного з найважливіших центрів поклоніння, освіти та відпочинку в давнину на Родосі. На вершині пагорба ви знайдете залишки храму Аполлона, елліністичний стадіон та гімназію.

Навколо острова…

Поки ви спускаєтесь на східне узбережжя, першою спокусливою зупинкою є Каллітея, космополітичний курорт, де мешкають готелі, що мешкають на пляжі Фаліракі. Головною визначною пам'яткою в Каллітеї є римські лазні - унікальний приклад орієнталізованого арт-деко 1929 року - та довгий піщаний пляж Фаліракі. Мальовнича маленька затока в Ладіко (де знімали фільм "Гармати Навароне") та мальовнича затока "Ентоні Квін" - це лише деякі з прекрасних пляжів, де можна погрітися! Якщо вам цікаво дізнатись більше про місцеві традиції Родосу, відвідайте Коскінуу, традиційне село, де фасади будинків пофарбовані в яскраві кольори, милі двори вимощені галькою, а будинки прикрашені всередині керамічними плитами та ручним тканим текстилем.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти