Місто Егер<br>Угорщина
Егер

Прогуляйтеся схилами долини Сепасзоні з її 200 підвалами, скуштуйте смачні вина Егера на Добо Іштван тере, скупайтеся у більш ніж 400-річній турецькій лазні або відкрийте для себе приховані скарби сусідніх пагорбів.

Замок Егер, який зупинив могутню Османську армію

Замок Егер запрошує вас подорожувати у часі. Опора була настільки ж важливою, як Стіна в "Гра престолів" - і облога була такою запеклою, як битва при Блеквотері!

Облога Османської імперії - "середньовічна Сталінградська битва", можна сказати, - вперше зупинила, здавалося б, непереборну османську армію. Егерський замок утримуватиме кордон християнської Європи протягом 100 років, поки Османська армія не захопить його 50 років потому. Ставки були настільки високими, наскільки вони могли бути: успіх чи невдача облоги визначатиме, чи врятується католицька та протестантська Європа від завоювання мусульман під проводом Сулеймана Пишного. У цьому сенсі битва йшла не тільки про здобич, а й про віру.

Пізніша ключова операція героїчної оборони, названа «Геркулесом християнства», капітан Іштван Добо спалив поселення Егер навколо замку, щоб осадники не могли використовувати будинки для захисту. Громадянам довелося переселятися до замку, де запаси їжі складали пів року.

Шпиль собору в замковому дворі перетворили на гарматну платформу. Захисники були оснащені типовою ручною вогнепальною зброєю того періоду: рушницями із сірникових та кременевих замків і, переважно, аркебузами - останні під час стрільби мали опиратися на опорний стрижень. Однак у захисників також була власна таємна зброя: «залпова гармата» - набір з 28 аркебузів, закріплених на колісній дерев’яній рамі, - штука, яка виглядала так, ніби її винайшов Леонардо да Вінчі!

Приходьте і відкрийте для себе цей замок, де з вичерпаною традиційною зброєю та боєприпасами облогові, що піднімалися на стіни, були зустрінуті обливанням розпеченого дьогтю, а жінки воювали разом з чоловіками - фортеця, яка витримала напад армії, яка перевершувала чисельність захисників 15 до 1! Османська армія мала 140 гармат для підтримки облоги, тоді як захисники могли розгорнути лише 24. Але непохитна стійкість і рішучість захисників та настання зими у поєднанні з дефіцитом продовольства та руйнівною чумою в османському таборі змусили осадників відмовитися від своїх планів і відступити.

Під керівництвом майстрів-архітекторів Франческо Поццо та Мартіно Ремільо, реконструкція та відновлення сильно пошкодженої фортифікації буде завершена лише у 1560 -х роках. Пауло Мірандола контролював розвиток зовнішнього та внутрішнього замків. Це було тоді, коли круглі замки були замінені п’ятикутними італійськими бастіонами. Сьогодні в замку в самому серці Егера розташований краєзнавчий музей. Побудований у готичному стилі та пізніше оновлений з ренесансовими рисами, Єпископський палац є частиною замкового комплексу, де також розміщена колекція місцевого мистецтва, музей воскових фігур із середньовічними фігурами та навіть музей підземелля.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти