Місто Вишеград<br>Угорщина
Вишеград

Символом Вишеграда, розташованого трохи більше за 40 кілометрів на північ від Будапешта та однією з найвідоміших та найбільш сфотографованих визначних пам'яток вигину Дунаю, є Цитадель, що панує на вершині крутого пагорба над містом.

З його двору можна помилуватися чудовою панорамою вигину Дунаю - як це зробили кілька угорських королів та їх дворів. Замок досі випромінює атмосферу історичних часів.

Корона вкрадена

Форт-система Вишеграда була побудована Белою IV з приданого його дружини після нападу татар 13 століття. Вишеград став столицею країни під час правління Карла Роберта з династії Анжуйців у 14 столітті. Король привіз сюди головний символ Угорського королівства - Святу корону, і саме тут він у 1335 році прийняв чеського короля Іоанна та польського короля Казимира на знаменитому Королівському саміті для підписання політичного та економічного союзу. З цього походить назва сьогоднішнього політичного союзу країн регіону: «держави Вишеград» (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина). Ви навіть можете бути гостями на святі королів в одному із залів музею воскових фігур. Смілива історія про крадіжку також пов'язана із замком: у 1440 р. служниця овдовілої королеви Єлизавети Люксембурзької пані Джон Коттанер вкрала Святу корону, щоб увінчати її новонародженого сина Єлизавети. Разом зі своїми помічниками покоївка виставила навісні замки від дверей скарбниці у п’ятикутній вежі цитаделі та контрабандою вивела корону з замку, вшиту в червону оксамитову подушку. Копія корони все ще експонується сьогодні на постійній виставці Святої Корони.

Дунай вигинається під ногами

До вершини замку ведуть довгі дерев’яні сходи, але варто того докласти зусиль, оскільки в залах виставкових будинків Цитаделі Вишеграда представлено життя та розваги середньовічного угорського королівського двору. Стоячи на терасі Цитаделі, ви насолоджуєтесь захоплюючим краєвидом, дивлячись на місто і Дунай, що вигинається біля підніжжя пагорба. Не дивно, що це улюблене місце для фотографій, оскільки звідси відкривається фантастичний краєвид на вигин Дунаю. І якщо ви прибуваєте влітку на міжнародні палацові ігри у Вишеграді, протягом чотирьох днів ви дійсно можете відчути, що ви повернулися в середні віки, у турботах, шоу стрільби з лука, соколиного полювання та боротьби та інших видовищних програмах

 

Готелі
категорія готелю:    

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти