Місто Жирона<br>Іспанія
Жирона

Так зване "Місто чотирьох річок", показує нам історичний центр, де переважають середньовічні будівлі які нагадують про римлян, арабів та євреїв.

Всередині огородженого парканом "La Força Vella" ви можете знайти кульмінаційні твори її історичної долі. Відмінне розташування між Піренейським ланцюгом та Коста-Бравою робить можливим безліч поїздок, наприклад, до природних районів, які заслуговують на увагу. Скрізь мандрівник матиме можливість спробувати регіональну кухню, яка об’єднує у своїх рецептах продукти моря і гір.

Розташоване в долині Тер, біля злиття чотирьох річок, ми знаходимо місто Жирона. Одна з них, Оняр, розділяє історичний центр від сучасного міста.

Старий центр цього каталонського міста зберігає залишки його довгої історії, починаючи з часу, коли його заснували римляни в 1 столітті до н.е. Їм ми зобов'язані його оригінальною стіною, залишки якої тягнуться від Археологічної прогулянки до Садів стін.

La Força Vella

Розташований у цьому огородженому стіною (La Força Vella), стоїть Собор. Його романське походження проявляється у вигляді фортеці та стратегічному розташуванні, хоча найвидатнішим аспектом є величезний готичний неф, найширший в середньовічній європейській архітектурі. Усередині він зберігає одну з текстильних коштовностей каталонської романської творчості, гобелен Створення. Біля вхідних сходів до собору знаходиться Піа Аломойна, стара благодійна установа в готичному стилі.

У Жироні є й інші ключові предмети релігійної архітектури, такі як бенедиктинський монастир Сан-Пер-де-Галліганц, історико-мистецька пам'ятка; або церква Сан-Ніколау. Це романські церкви, апсиди та восьмигранні куполи яких заслуговують пильного огляду, оскільки вони утворюють ключові елементи каталонського середньовічного стилю. Монастир Сан-Доменех, побудований у готичному стилі, і яскравий приклад важливості релігійних орденів у колонізації та переселенні Каталонії в середні віки, стоїть посеред садів.

Також до цього історичного періоду належать важливі прояви арабського та єврейського мистецтва, результат цих культур, що століттями жили пліч-о-пліч з християнством. Отже, ви відкриєте безліч маленьких вуличок, що складають Ель-Калл, єврейський квартал Жирони. Calle Força - це серце цього району, який мав синагогу та центри кабінетних досліджень. Plaça del Oli та Plaça del Vi зберігають весь свій смак; і в них є одні з найбільших коштовностей середньовічної палацової архітектури, такі як Фонтана д’Ор. На даний час «Поклик» є одним з найкраще збережених єврейських кварталів Іспанії.

Недалеко звідси в монастирі капуцинів розміщені Арабські лазні, де слід вказати павільйон, побудований на восьми прекрасних колонах і увінчаний восьмигранним куполом.

Перш ніж переправитися через річку і йти до сучасної Жирони, ви можете піднятися на дзвіницю Сант-Феліу або перейти до Понт-де-Педра (Кам'яний міст) через Оняр, звідки відкривається вид на всі будинки міста . Фасади пофарбовані в охра, темно-синій та мідний кольори. На іншому березі річки ви знайдете один з найкрасивіших прикладів каталонського модернізму, роботу Рафаеля Масо. Видатні будівлі - це, зокрема, фабрика Тейксідор та Будинок Пункса. У цій місцевості також знаходиться лікарня Санта-Катерина, будівля в стилі бароко 17 століття. А з іншого боку Пасео-Девеса - це одна із зон відпочинку для жителів Жирони - Парк Девеса. Це екзотичний лісовий масив, найбільший із платанів, що сильно контрастує із середньовічною архітектурою міста.

Коста-Брава

Відмінне розташування Жирони в кінці піренейського ланцюга та узбережжя Коста-Брави, оточене Середземним морем, полегшує вам обхід всієї провінції. Берегова лінія, що простягається від Портбу (на півночі) до Бланеса (на півдні), складається із середньовічних церков, рибальських селищ, римських решток, широких пляжів і бухт з чистою водою серед областей скель. У всіх них поєднання моря і гір утворює незабутній пейзаж. Ви не повинні пропустити такі місця, як Ель-Порт-де-ла-Сельва з монастирем Сан-Пере-де-Родес; природний парк Кап де Креус; пейзажі Кадакеса та затоки Троянд; історико-художні місця, такі як Палс; або замуровані міста біля моря, як Тосса-дель-Мар. І це лише деякі приклади.

Прямо на узбережжі Коста-Брава, в селі Бегур та на пляжі Айгуаблава, знаходиться Parador de Turismo. Це сучасна будівля, яка має всі види розважальних закладів, а також завидний вид на скелі Пунта-де-Мус, на яких вона розташована. Це чудове середовище, оточене морем та сосновими лісами, є фантастичним місцем для відкриття кухні Жирони. Поєднання продуктів з узбережжя та внутрішніх країн створює такі рецепти, як рагу з равликів, овочі, приготовані на полум’ї, з соусом ромеско (готується з мигдалем та перцем хорізо) або рис із рибою як заквасками. Серед других страв ви можете вибрати рибу, смажену на грилі, курку з омарами або кролика з шоколадом. Серед вибраних десертів може бути "Crema catalana" (заварний крем із карамелізованим цукром зверху) або яблука в листковому тісті. Все це належним чином супроводжується білими, червоними трояндами з номіналом походження Ампурдан-Коста-Брава.

Вершини та долини Східних Піренеїв також варті детального огляду. Долини Рібес і Нурія пом’якшують гірський ландшафт, увінчаний високими вершинами і перетнутий швидкоплинними річками. Природне та ландшафтне багатство Піренеїв збагачується середньовічними будівлями Пучсерда або Сант Жоан де ле Абадес, популярною архітектурою гірських сіл, таких як Керальби, або гірськолижних станцій, таких як Ла-Моліна чи Мазелла.

Висока природна цінність Жирони заслужила охорону. Особливу увагу удостоюються природні парки, водно-болотні угіддя Емпорда та вулканічні зони Ла-Гароткса. Ці місця дуже відрізняються одне від одного і говорять нам про багатство цієї каталонської провінції. Їх можна відвідати за допомогою інформації, запропонованої їх інфо центрами.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти