Місто Брно<br>Чехія
Брно

У південноморавській столиці ідеально поєднуються історія, сучасна архітектура, культура та насичене нічне життя в оригінальних барах. Ви повинні побачити легендарну віллу Тугендхат, таємниче підпілля, атомний бункер для "обраних", сумнозвісну в’язницю та другий за величиною склеп в Європі: все це у місті студентів, де наука та всюдисуща магічна атмосфера проявляється постійно. Ми вибрали шість заходів та місць, які є обов’язковими в Брно!

Вілла Тугендхат - легендарна функціоналістична перлина

Відвідавши Брно, ви просто повинні побачити Віллу Тугендхат, функціоналістичну перлину архітектора Людвіга Міса ван дер Рое. Вілла внесена до списку Світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Вперше в історії архітектор використав сталеву несучу конструкцію на стовпах з хрестоподібним планом в приватному будинку. Вілла була надзвичайною у свій час (кінець 1920-х) завдяки ряду незвичних зручностей: системі, подібній до сучасного кондиціонування, опалення гарячим повітрям, фотоелементу біля входу, електричному отвору вікон та красивій стіні з оніксу. Ще одна перлина сучасної архітектури - Вілла Стіасні, що представляє розкіш та чарівність міжвоєнного періоду. Після Другої світової війни вона служила готелем для видатних державних діячів. Деякі функціоналістичні перлини Брно живуть і сьогодні, наприклад, кафе ERA, де ви можете насолодитися чудовою чашкою кави з тістечком.

Собор Святого Петра і Павла - Коли невелика хитрість врятувала місто від шведів

Неоготичний собор св. Петра і Павла з типовим подвійним шпилем велично ширяє над центром міста. Звідси відкривається прекрасний вид на місто, там ви можете побачити собор, склеп та скарбницю. Він відомий невеликим трюком, який відбувся в 1645 році. Легенда говорить, що після трьох з половиною місяців облоги міста шведи сказали, що якщо вони не зможуть перемогти місто до дзвону дзвіниці опівдні, вони підуть. Тому захисники пробили дзвони на годину раніше.. Місцева церква св. Якова має шпиль висотою 92 метри та другий за величиною склеп в Європі, де перебувають залишки понад 50 тисяч людей.

Капустяний ринок і сучасний астрономічний годинник - лабіринт і годинник з падаючими кульками

Капустяний ринок - це ринок під відкритим небом у Брно. Потреба зберігати їжу в середні віки призвела до риття льохів під тамтешніми будинками. Лабіринт таємничих ходів та льохів, що знаходиться глибоко під землею, зберігся до наших днів. Там ви можете побачити стовп, а також клітку для божевільних людей та лабораторію алхіміка. І не забудьте налаштувати годинник відповідно до фалічного годинника Брно. Він показує час загадково і випускає колекціонерський м'яч щодня о 11 годині.

Замок Шпільберк - колишня найгрубіша в'язниця Європи

Замок Шпільберк був побудований чеським королем Богемії Оттокаром II у середині 13 століття. Спочатку готичний замок був перетворений у масивний форт в стилі бароко в середині 17 століття, який чинив опір багатьом облогам. З 18 століття Шпільберк використовувався як цивільна в'язниця з великими темними казематами та камерою тортур, і є популярним місцем відпочинку серед туристів сьогодні. Тут відбував покарання італійський поет Сільвіо Пелліко, а також барон Тренк і бандит Бабінський. Сьогодні Шпільберк - це місце культури, де проводяться виставки, музичні фестивалі та літні театральні заходи.

10-Z Shelter - атомне бомбосховище для еліти

10-Z - кодова назва найсекретнішого атомного укриття для еліти Брно та регіону. Він був побудований за часів нацистського режиму як притулок проти американських та радянських бомбардувань Брно, але був закінчений лише в 1959 році. Місткість - 500 чоловік, яку він може захистити протягом трьох днів. Температура в укритті постійно становить 14°C, і тому ви будете насолоджуватися 60-хвилинною екскурсією у солдатському пальто. В кінці екскурсії ви зможете насолодитися однією із типових соціалістичних закусок у стильному молочному барі, наприклад, Російське яйце!

Кафе та бари - Брно смакуй будь-коли

Брно - місто студентів, кави та незвичайних концепцій барів. На кожному розі є щось унікальне. Вантажівки з ретро-кафе щодня пропонують інший смак кави - фіалку, жувальну гумку або банан. Затишні кафе пропонують смажені суміші або каву, прикрашену цукровою ватою. Коли сонце сідає, ви відчуєте пульс Брно: екзотичні та традиційні напої, чудові гамбургери, пиво з крану та музика. Щоб відпочити, відвідайте дамбу Брно з пляжами та спортивними спорудами. Сідайте на човен до замку Вевержі, одного з найстаріших та найбільших замкових сполук Моравії. Ви обов’язково повинні відвідати Брно: там кожен може знайти щось, що йому подобається!

Поради щодо поїздок довколо Брно

Керн Миру біля Славкова згадує знамениту битву трьох імператорів біля Славкова в 1805 році. Моравський карст зачарує вас світом сталактитових печер, легендарною прірвою та підземною річкою. Ландшафтний район Леднице-Валтице є найбільшою озелененою територією в Європі і занесений до списку ЮНЕСКО. Історична атмосфера Мікулова у поєднанні з вином та білими скелями зачарує Вас.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти