Місто Берлін<br>Німеччина
Берлін

Берлін (нім. Berlin) — столиця Німеччини та її найбільше місто з населенням понад 3 млн чоловік. Розташований в східній частині країни в 70 км від кордону з Польщею. Берлін — це великий мегаполіс, місто різноманітної архітектури, музеїв і палаців, цікавих пам’яток і жвавого нічного життя. Попри руйнування Другої світової війни, післявоєнного поділу Берлінською стіною, Берлін відновив не тільки свій вигляд і статус, але й став містом-символом сучасної Німеччини.
Берлін трохи схожий на клаптикову ковдру. Тут можна побачити визначні пам’ятки різних історичних періодів: від декількох збережених середньовічних будівель недалеко від Александерплатц до ультрасучасних металевих конструкцій на Потсдамській площі. Це місто приголомшливого архітектурного та культурного розмаїття, на дослідження якого можна витратити місяці.

Географія та клімат:
Берлін розташований на сході Німеччини на берегах річки Шпрее недалеко від кордону з Польщею. Місто розташоване в долині, утвореній льодовиками між пагорбами.
Клімат Берліна — помірний, поєднує в собі деякі риси морського і континентального. Середньорічна температура 9-10 градусів. За рік випадає близько 600 мм опадів. Найтепліші місяці — липень і серпень з середньою температурою 18-20 градусів. Найхолодніший місяць Січень з температурою близько нуля. Сніговий покрив непостійний, зима досить м’яка. В основному, переважають західні вітри.

Історія та цікаві факти:
Берлін здавна був мультикультурним. Ще в дохристиянську епоху на його території жили німецькі, франкські й слов’янські племена. Берлін — місто за європейськими мірками досить молоде. Він виник на початку 14 століття в результаті об’єднання містечка Кельн, розташованого на острові річки Шпрее, і містечка Берлін, на її східному березі. Ці поселення згадуються вже в першій половині 13 століття. Цікаво, що до 17 століття Берлін був невеликим містом з населенням близько 10 000 жителів.
Згідно з найпоширенішою версією, назва міста походить від західнослов’янської слова “берл”, що означає ведмідь. Ведмідь є також символом Берліна практично з часу його заснування.

На початку 15 століття Фрідріхом I було утворено маркграфство Бранденбург. Берлін став головною резиденцією династією Гогенцоллернів аж до початку 20 століття.
В результаті Тридцятирічної війни в 17 столітті Берлін втратив близько половини свого населення. У 1701 році після коронації Фрідріха I Берлін став столицею Пруссії. У 1760 році місто було взято російськими військами, в 1806 році військами Наполеона в 1813 році — російські війська знову увійшли в Берлін. У 1871 році місто було проголошене столицею утвореної Німецької імперії.
У 1919 році після Першої світової війни Берлін став столицею Веймарської республіки, а в 1933 р. – нацистської Німеччини. Під час Другої світової війни місто було сильно зруйноване. Навесні 1945 року Берлін був узятий військами Червоної армії. Після війни місто було розділене на 4 сектори: сектори західних союзників (США, Англія, трохи пізніше Франція) і східний сектор (СРСР). Протистояння держав розділило Берлін на дві частини, а в 60-х роках керівництвом НДР (Східна Німеччина) була споруджена знаменита Берлінська стіна. У 1989 році Берлінська стіна була зруйнована, а в 1991 році Берлін знову став столицею знову об’єднаної Німеччини.

Транспорт:
Берлін — величезне місто. Для пересування потрібно використовувати відмінно розвинений громадський транспорт: автобуси, трамваї, поїзди та метро. Послуги таксі трохи дешевше, ніж у багатьох інших великих містах Центральної Європи.
У Берліні використовується зональна система, але навряд чи Вам доведеться виходити за межі зон А і В, за винятком поїздок у Потсдам, або в аеропорт. У громадському транспорті використовується загальний квиток. Стандартний квиток діє 2 години після валідації. Існує дешевий квиток, який діє на три зупинки U-Bahn або S-Bahn. Кожен квиток потрібно прокомпостувати на спеціальному пристрої (для позначки дати та часу). Трамваї, в основному, ходять по Східному Берліну.

Кухня:
Берлін — це великий гастрономічний центр: дорогі ресторани, затишні кафе й бари, галасливі й веселі клуби, точки громадського харчування. З їжі варто спробувати pfannkuchen (пончики), currywurst (ковбаса з каррі), döner (хліб з салатом і м’ясом). Їжа в Берліні неймовірно дешева, в порівнянні з будь-якою іншою столицею Західної Європи або іншими містами Німеччини. Тут представлена кухня різних культур, хоча вона часто модифікована відповідно до німецьких смаків.
Однією з основних туристичних зон для живлення є Hackescher Markt/Oranienburger Straße, Kastanienallee. Чайові заведено залишати в розмірі 5-10% від суми рахунку.

Музеї:
Берлін — місто музеїв. Тут діє понад півсотні різних музеїв і галерей. Більшість з них платні. Якщо Ви плануєте багато часу присвятити музеям, рекомендуємо купувати спеціальну музейну триденну карту за 24 євро. Вона дає можливість три дні відвідувати експозиції майже всіх музеїв Берліна. Увага: музеї зазвичай закриті в понеділок.

Шопінг:
Берлін — один з центрів шопінгу в Європі. Основні торгові райони:

 • Friedrichstraße – велика торгова вулиця в Східному Берліні
 • Ku’Damm і Tauentzienstraße – багато брендових магазинів
 • KaDeWe (Kaufhaus Des Westens) на Wittenbergplatz
 • Schloss-strasse (Steglitz), Wilmersdorfer Strasse (Charlottenburg), Schönhauser Allee (Prenzlauer Berg), Carl-Schurz-Strasse (Spandau) і Karl-Marx-Strasse (Neukölln) – торгові вулиці.

Великі торгові центри:

 • Mallof Berlin – Маллоф Берлін (Leipziger Platz/Mitte)
 • ForumSteglitz – Форум Стегліц (Schloss-strasse/Steglitz)
 • PotsdamerPlatz Arkaden (Potsdamer Platz/Mitte)
 • Schloss (Schloss-strasse/Steglitz)
 • Gesundbrunnen-Center(Gesundbrunnen Station/Wedding)
 • Gropius-Passagen(Britz)
 • Alexa (Alexanderplatz/Mitte)
 • RingCenter (Friedrichshain)
 • Linden-Center – Лінден Центр (Hohenschönhausen, Spandau-Arkaden (Spandau)

Райони Берліна:

 • Mitte – історичний центр Берліна, ядро колишнього.
 • Східного Берліна і новий центр міста. Кафе, ресторани, музеї, галереї та клуби в достатку по всьому району, а також безліч пам’яток, що представляють культурний інтерес.
 • Західний Берлін (Шарлоттенбург, Вільмерсдорф, Шенеберг, Тіргартен) – ресторани, готелі, магазини, палаци.
 • Східний Берлін-Центр (Фрідріхсхайн, Кройцберг) – галасливий молодіжний район: кафе, бари, клуби. Це район художників та іншої творчої інтелігенції, а також тут живе велика турецька діаспора.
 • Північний Берлін (Шпандау і Рейнікендорф) – цікава архітектура та розкішні вілли колишніх керівників НДР. Східний Берлін (Ліхтенберг, Хоэншонгхаузен, Марзан, Хеллерсдорф) – справжня атмосфера НДР: багатоповерхівки, кілька парків.
 • Південний Берлін (Steglitz, Зелендорф, Темпельхоф) – райони контрастів: зелений і багатий Зелендорф і бідний Нойкельн (Новий Кельн).

Що варто побачити у Берліні?

 • Берлінська Стіна - комплекс споруд між двома частинами Берліна. Відокремлював Західний Берлін від Східного.
 • Брандебурзькі ворота - символ Берліна та Німеччнини.
 • Рейхстаг - будівля, в якій засідає Бундестаг (німецький парламент).
 • Музейний острів - тут знаходяться 5 найвідоміших музеїв Берліну.
 • Меморіал Голокосту - пам'ятник закатованим нацистами євреям. Він складається із 2700 плит із каменю різної висоти.
 • Жандарменмаркт - одна із найкрасивіших площ Німеччини. На ній знаходяться Концертний зал, Французька церква та Німецький Собор.
 • Місто Обербаум - кам'яний двоповерховий міст через річку Шпрее.
 • Шарлоттенбург - замок розташований в однойменному районі Берліна.
 • Меморіальна церква кайзера Вільгельма - майже зруйновану церку залишили від часів Другої Світової війни. Скляні стіни всередині, від попадання сонячного світла, світяться синім колором.
 • Червона Ратуша - свою назу будівля отримала через колір цегли, з якої вона збудована. Сьогодні тут засіжає берлінський Сенат і мер Берліна.
 • Берлінський зоопарк - це найбільший зоопарк у світі за кількісю видів тварин.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти