Місто Руан<br>Франція
Руан

Руан, розташований на березі річки Сени, є жвавою історичною та культурною столицею Нормандії. Знамениті зображення Руенського собору створені Моне зробили цю величезну споруду улюбленою серед багатьох відвідувачів міста, але є також багато вишуканих музеїв, які можна дослідити, не кажучи вже про годинникову вежу Грос Хорлоге, найстарішу заїждю гостиницю Франції Ла Куронн і прекрасну сучасну церкву, присвячену Жанні д'Арк.

СТОЛІТТЯ ІСТОРІЇ

Сена була ключем до розвитку Руану протягом сотень років, одного з найбільших портів Франції. І римляни, і вікінги поселилися в цій частині долини Сени, а коли вікінги стали нормандами в X столітті, Руан став столицею Нормандії.

Англійська середньовічна історія тісно пов’язана з Руаном. Англо-французькі королі зберігали глибоку прихильність до міста. Вільгельм Завойовник часто проводив тут суд. Річард Левине Серце був коронований в місті герцогом Нормандії і буквально залишив там своє серце... як це зробила Жанна Д'Арк, хоч і всупереч своїй волі, коли у другій половині Столітньої війни англійські війська окупували більшу частину північної Франції, включаючи Нормандію та її столицю. Після того, як Жанна надихнула блискавичну серію вдалих дій проти англійської армії на південь вздовж Луари, вона була захоплена бургундцями і викуплена за величезну ціну англійцями. Жанну судили французькі церковники в підпорядкованому Англії Руані в 1431 році, опинившись тут на похоронному вогнищі в 1431 році. Новий музей на честь Жанни д'Арк відкритий в Руані в 2015 році в Архієпископському палаці поруч із собором. Інші чудові музеї охоплюють різні періоди історії міста та зосереджуються на його сильних художніх та ремісничих традиціях.

ВІДКРИЙТЕ ІСТОРИЧНІ КВАРТАЛИ РУАНА

У середньовічні часи лорди та процвітаючі купці міста, а також введення в експлуатацію чудових будинків, підтримували будівництво великих культових споруд. У ряд, що прямує зі сходу на захід через центр міста, знаходиться низка приголомшливих церков - Сен-Уен, Сен-Маклу, собор Паризької Богоматері та сучасна церква, присвячена Жанні д'Арк. Не дарма Віктор Гюго знаменито описав Руан як «місто ста шпилів».

Окрім того, не пропустіть астрономічний годинник Gros Horloge, чудову готичну архітектуру Палацу Справедливості та Театру Сен-Маклу, різьблені черепи та кістки роблять його одним із найяскравіших середньовічних кладовищ у Європі.

Історичний центр Руана також наповнений спокусливими магазинами та ресторанами і чудовими щотижневими ринками. Це університетське місто, тут теж процвітає нічне життя.

РІКА СЕНА І ЇЇ ОБХОДИ

Зараз Руан зосереджує свою увагу на річці Сена, дедалі більше ініціатив відкриває набережні для громадськості. Нещодавно вздовж лівого берега були побудовані парки та сади, а на правому березі біля причалу розташовані бари, ресторани, нічні клуби та атракціони для відвідувачів Panorama XXL. Нещодавній морський фестиваль Руан Армада в червні 2019 року дав чудову можливість відвідувачам насолодитися усім, що може запропонувати ця нещодавно розроблена частина Руана.

ДИВУЮЧА СПАДЩИНА

Руан може похвалитися другою за величиною кількістю будівель у Франції після Парижа! Ось лише декілька місць, які не можна пропустити в місті:

  • Собор Нотр-Дам: Цей винятковий собор, найвищий у Франції, славиться своєю вишуканою готичною архітектурою. Його приголомшливий фасад понад тридцять разів намалював художник Клод Моне, який зобразив його славу в різному світлі. Усередині знаходяться художні та релігійні реліквії, зокрема серце Річарда Левиного Серця, поховане тут у могилі. Дивом собор пережив Релігійні війни, Французьку революцію та Другу світову війну, і його обов’язково слід відвідати в Руані.
  • Церква Сен-Маклоу: цю перлину яскравої готичної архітектури можна знайти безпосередньо за собором в одному з найкрасивіших історичних кварталів Руана, що характеризується чудовими фахверковими будинками.
  • Палац Справедливості: Ця багато прикрашена готична будівля, колишній парламент Нормандії, є, мабуть, одним із найкращих прикладів середньовічної громадянської архітектури у Франції.
  • Maison Sublime (Піднесений будинок): Розкопки у Палаці Справедливості в 1970-х роках виявили середньовічні залишки найстарішої єврейської будівлі, відомої у Франції, та єдиний приклад середньовічної школи рабинів, що залишилася в Європі. Назва походить від написаного напису, який проголошує «Нехай це помешкання буде піднесеним».
  • Музей образотворчих мистецтв: Цей головний музей образотворчого мистецтва є одним з найкращих у Франції. Особливі моменти включають роботи імпресіоністів Моне, Ренуара, Сіслі та Дега, новаторських французьких художників Пуссена, Давида, Делакруа, Жеріко і Коро, а також художників з інших районів: Веронезе, Веласкеса, Караваджо та Рубенса.
  • Панорама XXL: Ця гігантська ротонда на березі Сени має величезні картини на 360°, створені німецьким художником Ядегаром Асізі. Унікальний у Франції, поточний експонат - "Титанік" і дає відвідувачам можливість побачити величезну аварію зблизька, ніби вони глибоко під водою.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти