Місто Генуя<br>Італія
Генуя

Генуя «чудова своїми мужами і стінами», - як описав Петрарка це дивовижне місто сонячної Лігурії (Liguria).
Можна нескінченно невтомно прогулюватися по типовим вузьких провулках старого міста, званим «карруджі» (carruggi), що пролягають між високими будинками. Кожна стіна, кожен будинок, вуличка і будівля, кожна вілла, парк і фортеця зберігають в недоторканності чарівність стародавньої Генуезької морської Республіки. Художні багатства цього «міста зброї і торгівлі» зберігаються всередині аристократичних палаців, званих «Роллі» (rolli), і в багатьох міських музеях. Генуя, столиця соусу песто (pesto) і чудової кухні, і зараз є найбільшим торговим портом, промисловим, а також передовим науково-дослідним центром завдяки науково-технічному комплексу Колліна Ерцеллі (Polo tecnologico e scientifico della Collina Erzelli).

Історія

Ще древні оцінили зручну гавань, проклавши тут свої торгові шляхи. Генуя була заснована в шостому столітті до нашої ери племенем лігурів і виступала союзником римлян.
Місто пережило свій пік розквіту в середні віки в якості однієї з морських республік. Після перемоги над Пізою (1284 рік) і затвердження панування на морі почався період великого економічного зростання, коли влада над Тірренським морем забезпечувала незліченні багатства, особливо завдяки торгівлі з Сходом і Африкою.
Внутрішні чвари і суперництво з Венецією змусили Геную вступити в союз з Францією, якій місто було змушене підкоритися в 1499 році. Тільки в 1529 році, завдяки адміралу Андреа Доріа (Andrea Doria), Генуя знову здобула незалежність і зберегла її до наполеонівських воєн. Рішеннями Віденського конгресу 1815 місто було передано під владу Савойської династії.

Що подивитися?

Генуя ніколи не перестає дивувати. Її вулички (vicoli) і площі, здається, досі зберігають аромат історії та традицій, які і сьогодні дозволяють мешканцям Генуї залишатися одними з найбільш вмілих моряків і заповзятливих торговців Середземномор'я.
Велика частина історичного центру, укладена між так званими «Новими вулицями» (Страда-Нуово Strade Nuove) в кварталі, обмеженому віа Гарібальді, віа Кайролі і віа Бальби, де знаходяться палаци «Роллі» (palazzi dei «Rolli»), включена в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (Patrimonio Unesco).
Палаци, що становлять славу Генуї, численні: Палаццо Сан Джорджо (Palazzo San Giorgio), повністю покритий фресками, палац Нової біржі (Palazzo della Nuova Borsa) на головній площі Пьяцца Де Феррарі (Piazza De Ferrari); не забудемо про один з найдавніших - Герцогський палац Палаццо Дукале (Palazzo Ducale), де в даний час проводяться важливі художні та культурні заходи і виставки.
Особливо характерний квартал вузьких вуличок в районі Старого порту (Porto Antico), де змішалася архітектура різних епох: романські церкви, класичні та неокласичні палаци, будинки, побудовані в східному стилі.
Високо злітає дзвіниця собору Святого Лаврентія (Cattedrale di San Lorenzo), найголовнішого центру католицької віри в Генуї. Вона будувалася довго, з 1100 року до самого кінця чотирнадцятого століття, і несе в собі елементи готики і романського стилю.

Чим зайнятися?

Генуя - це не тільки історичні палаци, місто змогло надати собі і сучасні риси, завдяки будівництву нових споруд та реконструкції існуючих будівель. В районі Старого порту, наприклад, ви можете побачити Акваріум (Acquario), побудований за проектом Ренцо П'яно (Renzo Piano), - один з найбільших і найбагатших в Європі, а також футуристичні конструкції «Куля» і панорамного ліфта Биго (Bigo).
В останні роки район Старого порту став свідком багатьох туристичних, музичних, культурних подій і спортивних змагань, які надали нового імпульсу і зробили різноманітним життя цього міста, укладеного між морем і горами.
Гуляючи по Генуї та околицях, ви зустрінете численні вілли, що нагадують про дні розквіту генуезької аристократії, серед них Княжа вілла (Villa del Principe) - палац Андреа Доріа, а також вілла Салуццо Бомбріні (Villa Saluzzo Bombrini), звана «Парадіз».
Головний порт Італії, Генуя має берегову лінію протяжністю близько 35 кілометрів, тому ви просто зобов'язані прогулятися по морській набережній, насолоджуючись приємним бризом і апетитними ароматами типових рибних закусок і тут же приготовленої їжі, що продається, як в старі часи, з лотків на кожному розі.

Не пропустіть

З Генуї, розташованої майже в центрі Лігурії, можна дістатися до прилеглих найкрасивіших міст східного (riviera di Levante) і західного (riviera di Ponente) узбережжя Італійської Рів'єри: Портофіно (Portofino), Сан-Ремо (Sanremo) і Камол (Camogli).
Проїхавши трохи далі, ви опинитеся в чудовому Парку Чінкве-Терре (Parco delle Cinque terre, Patrimonio Unesco), включеному в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО з 1997 року.
Любителів мореплавання запрошуємо приїхати в Геную в жовтні на Морський салон. Ця найважливіша виставка моторних і вітрильних суден об'єднує шанувальників моря з усього світу.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти