Місто Рим<br>Італія
Рим

«Колиска цивілізації», «столиця світу» або просто Рим, місто з тисячею облич.
Рим є політичною столицею Італії, але також центром християнства, на території якого розташоване місто-держава Ватикан (città stato del Vaticano) і резиденція Папи Римського. Рим наших днів - це результат незліченних містобудівних проектів і будівництва, що тривав протягом тисячоліть.
Найзнаменитішими є, звичайно, споруди Риму епохи імператорів. Славні свідоцтва давніх часів можна знайти по всій столиці: від Колізею (Colosseo) до Імператорських форумів (Fori imperiali), Золотого будиноку (Domus Aurea), Пантеону (Pantheon) і Великого цирку (Circo Massimo).

В кінці XV століття творчий центр Відродження переміщається з Флоренції в Рим (Roma), де папи стають важливими покровителями мистецтв і закликають для прикраси міста найбільших художників того часу. Рим перетворюється в велике будівництво: з'являються нові церкви, як Сан-П'єтро-ін-Монторіо (S. Pietro in Montorio) з Маленьким храмом (Тempietto) Браманте або Санта-Марія-делла-Паче (Santa Maria della Pace) з фресками Рафаеля, інші перебудовуються і прикрашаються, як Санта-Марія-ін-Арачелі (Chiesa di Santa Maria in Aracoeli), де працюють Пінтуріккьо і Донателло.
Зводяться і розкішно обробляються князівські палаци, в тому числі Палаццо Фарнезе (Palazzo Farnese), Апостольська канцелярія Палаццо-делла-Канчеллерія (Palazzo della Cancelleria), Вілла Фарнезина (Villa Farnesina), а також влаштовуються деякі з головних площ, як Кампідольо на Капітолійському пагорбі (Campidoglio) за проектом Мікеланджело.

У XVII столітті в Рим приходить бароко з архітектурними шедеврами Берніні і Борроміні. Це Квіринальський палац (Palazzo del Quirinale), зараз резиденція Президента Республіки, Пьяцца Навона (Piazza Navona) з фонтаном Чотирьох річок, Сант-Іво-алла-Сапієнца (Sant'Ivo alla Sapienza) і Палаццо Спаду (Palazzo Spada).
Головним безперечним генієм цієї епохи стає Караваджо (Caravaggio), роботи якого прикрашають столицю.
Прикладом бароко і класицизму служать Пьяцца-дель-Пополо (Piazza del Popolo) і пам'ятник Віктору Еммануїлу II (відомий як «Вітторіано» (Vittoriano), який був закінчений лише в 1911 році до Всесвітньої виставки.

Перші десятиліття ХХ століття ознаменувалися створенням двох характерних районів: квартал Коппедè (Quartiere Coppedè) з прекрасною віллою Фей «Виллина-делле-Фаті» (Villino delle Fate) і ЕУР (EUR) з відомими будинками в стилі раціоналізму.

Модерн знаходить своє вираження в деяких будівлях Остії, яка відома також залишками стародавнього порту.

А є ще християнський Рим це - Ватикан (Vaticano) і Великі базиліки Сан-Джованні ін Латерано (S. Giovanni in Laterano), Санта-Марія-Маджоре (S. Maria Maggiore) і Базиліка Святого Павла за мурами (S. Paolo Fuori le Mura), а також катакомби (Catacombe).

На північному березі річки відкривається Північний квартал Риму (Roma Nord): Понте Мільвіо (Ponte Milvio) і новий міст Музики (Ponte della Musica), який з'єднує район Фламініо, де є Аудіторіум (Auditorium), парк Музики, побудований Ренцо П'яно, MAXXI, Національний музей мистецтв XXI століття, зведений за проектом Захи Хадід, Палац спорту (Palazzetto dello Sport) і спортивний комплекс Стадіо Фламініо (Stadio Flaminio) архітектора Нерви з кварталом Перемог (quartiere delle Vittorie), Італійський форум (Foro Italico), Олімпійський стадіон (Stadio Olimpico).

Столиця Італії - це не тільки місто пам'ятників, але живий організм, який пропонує своїм гостям безліч культурних подій, постійних і тимчасових виставок, що заповнюють численні музеї (musei), в колекції яких містяться безцінні твори мистецтва від античності до наших днів: Галерея Боргезе (Galleria Borghese), Галерея Доріа-Памфілі (Galleria Doria Pamphili), Національна галерея сучасного мистецтва (Galleria Nazionale d'Arte Moderna), Макро (Macro), Скудерії-дель-Квиринале (Scuderie del Quirinale), Виставковий Палац (Palazzo delle Esposizioni), дворик Браманте (Chiostro del Bramante), Вілла Джулія (Villa Giulia), Капітолійські музеї (Musei Capitolini), Палаццо Альтемпс (Палаццо Альтемпс), Палаццо Барберіні (Palazzo Barberini), Палаццо Массімо (Palazzo Massimo) ринки Траяна (Mercati di Traiano).

Широкий вибір вистав і постановок пропонують театри: Оперний театр (Teatro dell'Opera), який влітку переїжджає в Терми Каракалли, Національна академії Санта-Чечілія з її знаменитим оркестром (famosa orchestra), театр Бранкаччи (Teatro Brancaccio) і театр Систіна (Teatro Sistina ), який в основному використовується для мюзиклів, що знаходяться в самому центрі театру Арджентіна (Teatro Argentina) і театр Елізео (Teatro Eliseo), а також літній театр Глобус на Віллі Боргезе.

Готелі
категорія готелю:   

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти