Місто Пула<br>Хорватія
Пула

Розташоване біля основи півострова Істрія, населення Пули становить трохи більше 62 000, що робить його найбільшим містом в Істрії. Найвідоміша його пам'ятка, добре збережений римський амфітеатр, є однією з найвідоміших визначних пам'яток у всій Хорватії.

Як дістатися до Пули?

У Пулі є міжнародний аеропорт. Ви можете скористатися маршрутними автобусами, щоб доїхати з аеропорту до головного автовокзалу Пули.

Ви також можете летіти до Трієсту, а потім доїхати автобусом до Пули, або до Венеції і взяти автобус або катамаран до Пули.

Історія

Хоча амфітеатр у місті повідомляє про римське походження Пули, насправді його історія тягнеться далеко, далеко за межі цього періоду. Археологічні знахідки в цьому районі свідчать про те, що історія Пули сягає 40 000 або навіть 1 мільйона років до нашої ери!

Однак саме в XI столітті до нашої ери Пула набула популярності, коли стала головним поселенням для іллірійського племені "Histri". Після експансії Римської імперії в Істрію в 177 р. до н. е. В 40 р. до н. е. Пула стала римською колонією і швидко зростала протягом з 27 року до н. е. до 14 р. н. е. За імператора Цезаря Августа. За цей час було побудовано кілька важливих будівель (включаючи амфітеатр), і місто піднялося в стратегічному та економічному значенні для римлян, а місцева торгівля набула досить важливого значення.

Після падіння Римської імперії Пула потрапила під контроль різних груп, у тому числі східних готів на 45 років - до 538 року, коли вона стала частиною Візантійської імперії, поки слов'яни не розпочали свою колонізацію на початку VII століття.

Як і решта Істрії, Пула в 1331 році потрапила під контроль венеціанців, і на той час місто мало як сильний слов'янський, так і римський вплив. Будучи під контролем Венеції, Пула, на жаль, постраждала від численних нападів інших народів (наприклад, Габсбургів), а її населення скоротилося - у 16 столітті було лише 1000 громадян (менше, ніж у попередньому столітті - 5000), а у 1631 р. там проживало лише 300 чоловік.

Пула остаточно відновилася частково протягом 19 століття, коли була у складі Австро-Угорській імперії, вона була проголошена головним портом Імперії в 1853 році, а населення знову зросло, тоді промисловість зростала, і працівники стікалися до міста. Приблизно в цей час в Пулі жило багато населення з Німеччини та Італії.

Після Першої світової війни Пула (та Істрія) стали частиною Італії, і більшість хорватів зазнали гноблення в цей час, оскільки їх права не поважались.

Після закінчення Другої світової війни в 1945 р. Пулою управляли ООН та британські та американські підрозділи. Врешті-решт вона стала частиною Югославії в 1947 році, а потім була частиною Хорватії, коли вона проголосила незалежність у 1991 році.

Визначні пам'ятки

Найвідоміша пам'ятка Пули - звичайно, - це римський амфітеатр, який називають Ареною. Побудований у І столітті нашої ери та завершений за правління імператора Флавія, цей амфітеатр є шостим за величиною у світі (з тих, що все ще існують). Триповерхова споруда вміщувала 23 000 глядачів у римські часи і сьогодні проводить численні концерти та заходи протягом року, включаючи покази кінофестивалю в Пулі. Тут також проходить концерт-відкриття фестивалю Outlook.

Тріумфальна арка Сергіїв була побудована між 29 і 27 роками до нашої ери на честь сім'ї Сергіїв, яка воювала на боці Октавіана, який згодом став імператором Августом, у битві при Актії в сучасній Греції.

Храм Августа (Augustov Hram по-хорватськи) був побудований протягом 2-14 рр. на честь імператора Августа. Він стоїть на місці, поруч з яким також був супроводжуючий храм Діани (від якого залишилася лише дуже мала частина). Зараз у храмі є римська скульптура.

Форум, де стоїть храм Августа, колись був головною площею в римські часи і донині є жвавою площею з її численними кафе.

Собор містить частини різних століть, із задньою стіною IV століття; його святиня з наступного століття; внутрішня частина з 15 століття; та дзвіниця з 17 ст.

Геркулесові ворота (Herkulova vrata по-хорватськи; також відомі як Порта Ерколе) - це найстаріший римський пам'ятник, що стоїть з І століття до нашої ери.

Їжа та напої в Пулі

"Epulon Food & Wine" (Epulonova 4) пропонує чудовий асортимент страв Істрії та вина у вишуканій обстановці в центрі міста.

Раніше "KonobaBoccaporta" (Долінка 18) знаходився в Помері (недалеко від Медуліна), але переїхав до Пули в 2014 році. Широкий вибір м’ясних та рибних страв, які всі рекомендуються - спробуйте одне з блюд, щоб спробувати кілька смачних інгидієнтів одночасно.

Тіволі (Великий верх 1) - один із найкращих варіантів, якщо ви бажаєте отримати якісну піцу. В їх меню великий вибір, а також деякі варіанти макаронних виробів.

Денні поїздки з Пули

Тригодинна велосипедна екскурсія мисом Камєнак (на південь від Пули) - ідеальний спосіб провести частину дня в цьому регіоні! Цей сімейний тур проводиться в чудових бухтах, затоках, пляжах і красивих водах цього природного парку.

Загальна інформація

Письменник Джеймс Джойс пробув у Пулі п’ять місяців з жовтня 1904 року. Він прибув викладати англійську мову австрійським офіцерам у мовній школі Берліца. Незважаючи на те, що Пулу називають «морським Сибіром», вважається, що він написав там частину свого першого роману «Стівен Герой», а також працював над своїм класичним «Портретом художника в юності». Бронзовий Джеймс Джойс зараз сидить у кафе "Uliks" (Улісс) у місті.

Італійський поет Данте Аліг’єрі згадував Пулу у своїй “Divina Commedia”.

Кінофестиваль у Пулі - один із найстаріших кінофестивалів у Європі, і протягом багатьох років приваблював таких гламурних акторських майстрів, як Елізабет Тейлор, Річард Бертон та Орсон Уеллс.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти