Місто Стамбул<br>Туреччина
Стамбул

Однією рукою, що тягнеться до Азії, а другою до Європи, Стамбул - єдине місто у світі, побудоване на двох континентах. Босфор пропускає води Чорного моря, Мармурового моря та Золотого Рогу через серце міста.

Доля Стамбула була зафіксована його життєво важливим стратегічним розташуванням та чарівною природною красою. Понад 1500 років це була столиця трьох імперій: Римської, Візантійської та Османської імперій. Відповідно він був прикрашений чудовими пам'ятниками і став мегаполісом, де змішалися різноманітні культури, нації та релігії. Ці культури, нації та релігії - це маленькі шматочки, що складають мозаїку Стамбула.

Найважливіші будівельні роботи в Стамбулі розпочались у візантійський період, а потім місто було додатково прикрашено в часи Османської імперії.

Сучасні та традиційні разом

Нескінченне різноманіття Стамбула зачаровує його відвідувачів. Музеїв, церков, палаців, великих мечетей, базарів та природних пам'яток незліченна кількість. Відпочиваючи на західних берегах Босфору на заході сонця та спостерігаючи червоне вечірнє світло, що відбивається на іншому континенті, ви раптово і глибоко зрозумієте, чому так багато століть тому поселенці вирішили побудувати місто на цьому чудовому місці. У такі часи можна зрозуміти, чому Стамбул справді є одним із найславетніших міст у світі.

Стамбул - це найбільш розвинене та найбільше місто Туреччини, і останні відкриття свідчать про те, що історія людського проживання там сягає приблизно 400 000 років. Можливо, пурпурові роки Стамбула почалися в 330 році, коли імператор Костянтин оголосив місто столицею своєї імперії - королівський фіолетовий колір - це колір візантійської імператорської родини. До 1453 року, коли його завоювали османи, місто служило столицею Візантійської імперії. Під час правління Візантії Стамбул був прикрашений рядом чудових пам'ятників, що зробило його найбільш пишним містом у світі, навіть у роки занепаду імперії.

Вражаюча багатоконфесійна ідентичність

Ідентичність Стамбула, яка почалася з візантійців, була надалі сформована в період Османської імперії. Султан Мехмет Завойовник оголосив Стамбул столицею Османської імперії після того, як він завоював місто в 1453 році. Протягом наступних 450 років місто прикрашали чудові османські пам'ятники. Будівельні роботи після завоювання зібралися в часи правління султана Баязида II, найкращі роботи побудував Мімар Сінан, головний королівський архітектор. Цей всесвітньо відомий архітектор поставив свій підпис на силуеті Стамбула низкою шедеврів.

Османи були терпимими до всіх релігій і присвячували багато культових місць християнській та єврейській громадам, щоб ці народи могли спокійно сповідувати свою релігію. Отже, в Стамбулі мечеті, церкви та синагоги стояли і стоять поруч як речовий доказ Стамбула та символ толерантності та братерства релігій.

СЛАВНІ СКАРБИ

Будучи імперською столицею 1500 років, Стамбул багатий на архітектурні пам'ятники, що відображають його минулий блиск.

На кожному кроці в місті можуть траплятися римські, візантійські та османські палаци, мечеті, церкви, монастирі, пам'ятники, стіни та руїни. Старий центр міста з його культовими приміщеннями, урядом, торгівлею та розвагами був там, де громадяни змішувались, насолоджуючись перевагами безпеки та благодаті держави, зберігаючи при цьому свою культуру та спосіб життя.

Найбільш пишні пам’ятники Стамбула скупчені на історичному півострові - трикутному клаптику землі, оточеному Мармуровим морем на сході та півдні, Золотим Рогом на півночі та міськими стінами на заході. Історичні райони Стамбула були внесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО в 1985 році, зачарувавши відвідувачів вражаючою текстурою. Площа Султанахмет є ядром історичного півострова, і тут можна побачити найвизначніші зразки візантійської та османської архітектури.

Жива спадщини візантійців

За часів Візантії центром міста був Іподром та його околиці. Палац був центром влади, собор Святої Софії (Аясоф'я) - найбільш вражаючим з релігійних будівель; Іподром служив загальним розважальним центром, а Єребатан Сарничи (Цистерна Базиліка) постачав більшу частину міської води, - все це можна знайти в центрі міста. За османських часів площа, на якій колись стояв Іподром, стала місцем проведення обрядів обрізання синів султанів.

Великі містичні символи

Найславетнішою архітектурною спадщиною Візантійської імперії є Собор Святої Софії, який називають 8-м Чудом Світу. У віці понад 1500 років, це один з великих символів Стамбула. Мозаїки собору Святої Софії, які були розкриті після того, як він став музеєм, є найголовнішими зразками візантійського мистецтва 9-12 століть. Музей Каріє (церква Хора) - ще один візантійський пам'ятник, відомий своїми вишуканими мозаїками та фресками. Синагоги Неве-Шалом, Аріда та Ашкеназі - три найважливіші священні місця для іудаїзму в Стамбулі.

Палац Топкапи особливо важливий для Мукадес Еманатлер Дайресі (Палата Святих Реліквій), де в золотих скринях зберігають пророка Мухаммеда Хірка-і Саадет (Благословенна мантія) і Санчак-І Шериф (Святий Прапор). Мечеть султана Ахмета, також відома як Блакитна мечеть, була побудована між 1609 і 1616 роками і в ній знаходиться могила її засновника, султана Ахмеда I, медресе та хоспіс.

Історичні райони Стамбула

Історичні райони Стамбула, внесені до Списку всесвітньої спадщини в 1985 році, охоплюють чотири основні райони: Археологічний парк, мечеть Сулейманіє та пов'язану з нею територію, що охороняється, мечеть Зейрек та охоронювану територію, а також міські стіни Стамбула. У своєму звіті про оцінку Міжнародна рада з питань пам'яток та місць заявила, що неможливо уявити Світову спадщину без Стамбула, який вже понад 2000 років пов'язаний з основними політичними, релігійними та мистецькими подіями у світі. Культурні цінності в цьому районі включають унікальні пам'ятники та шедеври універсальної архітектури, серед яких два собору Святої Софії (Айясоф'я), побудовані Антемієм Тралеським та Ісідоросом Мілетським у 532-537 роках, та мечеть Сулейманіє, шедевр Сінана Великого Архітектора. 6650-метрові міські стіни Феодосія II з його другою лінією оборони, створеною в 447 році, були одним з провідних джерел для військової архітектури.

"Інший берег"

Ще одним історичним районом Стамбула, на протилежному березі Золотого Рогу, є колишній район Пера, що означає "інший берег". Заселений генуезцями та венеціанцями в 12 столітті, цей квартал був заселений здебільшого левантинцями та представляв західну сторону міста. Космополітичний характер стародавнього Стамбула знайшов своє відображення в таких будівлях: вежі Галата, побудованій генуезцями, величних консульствах, які були посольствами до перенесення столиці в Анкару, та будівлях в стилі модерн на проспекті Істікляль. Собор Святого Антуана, тихе і спокійне місце на цьому проспекті, часто відвідують побожні відвідувачі з усіх релігій. Палаци, літні палаци, замки та великі особняки, побудовані османами, продовжують прикрашати Стамбул. Палац Йилдиз та Долмабахче на березі Босфору колись були резиденціями османських султанів, після палацу Топкапи. Стамбул також славиться вишуканими дерев'яними будинками, яли, побудованими вздовж берегів протоки.

НОВИЙ Стамбул

Спираючись на свої активи, успадковані від славного минулого, Стамбул - це міжнародне місто з фінансово-економічним центром, що пропонує послуги у банківській, телекомунікаційній, маркетинговій, інженерній та туристичній сферах.

Міжнародні конференції та фестивалі, ярмарки, покази мод, спортивні та мистецькі вистави дають новий вимір життю та потенціалу міста.

Стамбул - один із найактивніших центрів «конгресних подорожей» у світі, який пропонує будь-яку підтримку та послуги для конференцій будь-якого розміру. Чудовий сервіс доступний завдяки чудовим послугам транспорту та зв'язку та широкому вибору помешкань, оснащених найсучаснішими технологіями.

БОСФОР

Перебування в Стамбулі не обходиться без традиційної та незабутньої екскурсії на човні по Босфору, протоці, яка розділяє Європу та Азію. Його береги пропонують чудову суміш минулого і сьогодення, величезну пишність і просту красу.

Сучасні готелі стоять поруч з ялами (набережні дерев'яні вілли); мармурові палаци прилягають до сільських кам'яних фортець, а елегантні сполуки сусідять з невеликими рибальськими селами.

Найкращий спосіб побачити Босфор - це сісти на один з човнів, які рухаються уздовж берегів. Під час поїздки ви пройдете повз чудовий палац Долмабахче, тоді як далі уздовж піднімуться зелені парки та імперські павільйони палацу Їлдиз. На набережній парків стоїть палац Шіраган, відремонтований в 1874 році султаном Абдулазізом і відреставрований як грандіозний готель. На наступній зупинці в Ортакьої щонеділі художники збираються, щоб виставити свої роботи у придорожній галереї з різноманітними людьми, що створюють жваву сцену. Спробуйте смачний кумпір (печена картопля) від одного з вуличних продавців. І зверніть увагу на її церкву, мечеть та синагогу, які існували поруч сотні років - данина терпимості Туреччини на низовому рівні. Затьмарюючи традиційну архітектуру Стамбула в Ортакьої, це один із найбільших у світі підвісних мостів, міст Богазічі, що з’єднує Європу та Азію.

Берегова екскурсія

Прекрасний палац Бейлербеї лежить мимо мосту на азіатській стороні, а за палацом височіє пагорб Чамлица, найвища точка Стамбула. Ви також можете заїхати сюди, щоб помилуватися чудовою панорамою Стамбула, а також прекрасними ландшафтними садами. На протилежному березі дерев'яні османські вілли Arnavutköy створюють контраст із розкішними сучасними апартаментами сусіднього Бебека. Кілька кілометрів далі фортеці Румелі Гісарі (Румеліанська фортеця) та Анадолу Гісари (Анатолійська фортеця) стоять один проти одного через протоки, як пильні захисники. Палац Гьоксу, який іноді називають палацом Кючуксу, прикрашає азіатський берег поруч з Анадолу Гісари. Будучи другою ланкою між двома континентами, міст Фаліта Султана Мехмета пролягає над водним шляхом лише за цими двома фортецями.

З пагорба Дуатепе на європейській стороні можна дивуватися чудовій панорамі мосту та Босфору. Під Дуатепе прекрасний парк Емірган розливається кольорами, коли його тюльпани цвітуть навесні. На азіатському березі знаходиться Канлиджа, рибальське селище, яке зараз є улюбленим передмістям для багатих жителів Стамбула; натовпи збираються у ресторанах та кафе вздовж його берегів, щоб скуштувати його знаменитий йогурт. Незабаром після Канлики та Чубуклу є популярний курорт Бейкоз Корусу (Ібрагім Паша Вудс) - у кафе та ресторанах там можна насолодитися чудовими пейзажами та чистим свіжим повітрям. Повернувшись до європейської сторони, в затоці Тараб'я, яхти, схоже, танцюють біля причалів. Потім прибережна дорога метушиться тавернами та рибними ресторанами від Тараб’ї до чарівних передмість Сариєр та Бююкдере. Сариєр має один з найбільших рибних ринків у Стамбулі, а також славиться своїми смачними сортами молочних пудингів та береків (випічки). Після Сариєра вузька протока розширюється і відкривається в Чорне море.

ЗОЛОТИЙ РОГ "HALİÇ"

Цей лиман у формі рогу, відомий як Золотий Ріг, ділить європейський Стамбул на дві частини. Будучи однією з найкращих природних гавані у світі, тут зосереджувались візантійський та османський флоти та їхні комерційні інтереси судноплавства. Сьогодні милі парки та набережні вишикуються уздовж берегів, де заходяче сонце відливає золотистий відтінок на воду. У Фенері та Балаті, кварталах на півдорозі до Золотого Рогу, цілі вулиці, повні старих дерев'яних будинків, церков та синагог, датуються візантійськими та османськими часами, тоді як православний патріархат проживає у Фенері. Ейюп, трохи далі, сповнений османської архітектури, більша частина якої відреставрована, та кладовища, усіяні темними кипарисами, що покривають схили пагорбів. Багато віруючих приходять до могили Еюпа з надією, що їхні молитви будуть виконані. Кафе Pierre Loti, на вершині пагорба з видом на святиню, є чудовим місцем, щоб насолодитися альтернативним видом на Стамбул.

МИСТЕЦТВО, КУЛЬТУРА та РОЗВАГА

Стамбул - це міжнародний центр мистецтв і культури з багатими традиціями опери та балету, театрів, що виконують як турецькі, так і міжнародні твори, концерти, виставки, фестивалі, аукціони, конференції та, звичайно, музеї.

В приватних музеях Стамбула, які відкривались один за одним на початку 2000-х років, проводились виставки, де представлені найкращі світові шедеври.

Istanbul Modern пропонує постійну колекцію сучасного мистецтва, а також тимчасові експонати, де представлені багато найвідоміших турецьких живописців. SantralIstanbul пропонує не тільки мистецькі та культурні заходи, але також має на меті стати міждисциплінарною міжнародною платформою, що сприяє створенню середовища, що сприяє міжкультурному діалогу та дискусіям. Сучасний Стамбул - це єдина міжнародна виставка сучасного мистецтва в Туреччині. Ярмарок, який організовується щороку, є місцем зустрічей любителів мистецтва, колекціонерів, художніх галерей та художників з усього світу. Найпрестижнішими з міжнародних культурних подій міста є міжнародні фестивалі, організовані Стамбульським фондом культури і мистецтва, включаючи в свої програми найкращі зразки художньої творчості в галузі класичної музики, балету, сучасного танцю, опери, фольклору, джазу/естрада, кіно, драматургія та візуальне мистецтво як з Туреччини, так і за кордоном, а також семінари, конференції та лекції.

Чудові розваги

У Стамбулі також багата розважальна програма; Барів, пабів, нічних клубів і дискотек багато, і є незліченна кількість ресторанів, що пропонують турецьку кухню з усіма її місцевими різновидами, не кажучи вже про італійську, французьку, японську, китайську та ліванську кухні.

Meyhanes, буквально означає "винні будинки'', - це особливий досвід, де основним напоєм, що подається, є не стільки вино, скільки ракі, алкогольний напій з винограду та анісу. Нічні клуби пропонують чудові розваги протягом усієї вечері, починаючи від вибору турецьких пісень і закінчуючи танцями живота. У районі Таксім-Харбіє є також сучасні дискотеки, кабаре та джаз-клуби. У Султанахметі є кілька ресторанів, що працюють у відреставрованих візантійських та османських приміщеннях, які пропонують унікальну обстановку для вечірнього виходу.

Кумкапи - ще один привабливий район з численними тавернами, барами та рибними ресторанами. Люди роками збираються у Шичек-Пасаджі в Бейоглу, щоб замовити закуски та делікатеси з морепродуктів. Поруч знаходиться вузька вулиця Невізаде - найкраще місце в Стамбулі, де можна поїсти турецькі делікатеси та випити ракі.

На березі Босфору Ортакьой - найкраще місце для нічного життя в Стамбулі з його нічними клубами, джазовими клубами, вишуканими ресторанами та барами з морепродуктів. На Eminönü не пропустіть можливість побачити рибалок, одягнених у традиційний османський одяг, де подають смажену рибу з їхніх човнів в османському стилі.

ШОПІНГ

Стамбул - рай для покупців, який обслуговує всіх видів клієнтів. Від критих базарів та майстерень, що продовжують давні традиції, до торгових центрів та універмагів - Стамбул пропонує широкий вибір торгових можливостей.

Kapalı Çarşı (Гранд-базар) та Mısır şarşısı (базар спецій) - два найбільш відвідувані місця в Стамбулі. Kapalı Çarşı перетворився на свою сучасну форму протягом 250 років, і сьогодні продає все - від антикваріату до ювелірних виробів, від золота до доступних сувенірів у понад 3000 магазинах. Його первісна функція, визначена султаном Мехметом Завойовником, полягала в отриманні доходу для утримання Айясофії (Софійського собору). Mısır Çarşısı був відкритий з подібною метою підтримки Єні Камі (Нова мечеть). На сьогоднішній день і Капали Чарші, і Мисир Чаршиси - це місце, де можна знайти безліч альтернатив сувенірам та пам’яткам у Стамбулі. Оскільки обидва вони колись були основними торговими місцями під час османського періоду, сьогодні там все ще можна знайти деякі традиційні вироби. Arasta Çarşısı (Араста-базар), розташований за мечетью султана Ахмета, - це ще одне місце, де можна знайти справжні товари та вироби ручної роботи, а Султанахмет та його околиці - інші подібні райони. Любителям старовинних книг слід відвідати Сахафлар Çаршиси (Ринок книгорозповсюджувачів), який знаходиться між мечетью Беязит та Гранд-базаром.

Центр найкращих брендів

Вишукані магазини районів Таксім - Нішанташі забезпечують контраст хаосу на базарах. Наприклад, на проспектах Істікляль, Кумхурієт та Румелі на дозвіллі можна переглядати магазини, де продаються спеціальні предмети, такі як домашні дизайнерські товари та провідні міжнародні дизайнерські марки. Тут також можна знайти вишукані прикраси, вишукані сумочки та взуття.

Для тих, хто не хоче витрачати занадто багато часу на блукання по вулицях під час покупок, існує ряд торгових центрів, які об’єднують під одним дахом безліч марок та видів товарів. У цих торгових центрах розміщуються не лише найкращі модні магазини, але також меблеві магазини та магазини, що продають товари для дому, а також кафе, ресторани та фудкорти. У деяких торгових центрах навіть є кінотеатри та місця для розваги дітей.

Околиця Стамбула

Принцеві острови, архіпелаг із дев'яти островів у Мармуровому морі, були місцями заслання візантійських князів. Сьогодні, протягом літніх місяців, жителі Стамбула рятуються від прохолодного морського бризу цих островів та елегантних будинків 19 століття.

Бююкада - це найбільший з островів, де ви можете насолодитись катанням на фатоні з гірськими травами серед сосен або відпочити на пляжі в одній з численних бухт, що оточують острів. Інші популярні острови - Кінали, Седеф, Бургаз та Хейбеліада. Регулярні поромні човни з’єднують острови як з європейським, так і з азіатським узбережжям, а влітку з Кабаташа курсує швидший морський автобус.

Чудові місця для всіх

На європейській стороні узбережжя Чорного моря, в 25 км від околиць Стамбула, довгі широкі піщані пляжі Кіліос влітку приваблюють натовпи жителів Стамбула. Белградський ліс, углиб Чорного моря з європейської сторони, є найбільшим лісом навколо Стамбула; на вихідних жителі Стамбула їздять до цього місця на сімейні пікніки та барбекю в прохолоді його тіні. Сім стародавніх водосховищ та низка природних джерел освіжають повітря, а османські акведуки, серед яких найвишуканіший збудований Сінаном акведук Мойлова 16 століття, надають величності природному оточенню. На азіатській стороні: Полонезкой, що знаходиться в 25 км від Стамбула, був заснований польськими іммігрантами в 19 столітті. Жителі Стамбула приїжджають до пастирського ландшафту Полонезкьоя для прогулянок та верхової їзди та насолоджуються традиційною польською кухнею, яку подають нащадки первісних поселенців. На узбережжі Чорного моря, в 70 км від Ускюдара, піщані пляжі Шиле, рибні ресторани та готелі роблять його одним із найпрекрасніших місць для відпочинку поблизу Стамбула. Прохолодний бавовняний одяг під назвою Şile bezi користується популярністю у туристів і тут модний.

Місця для відпочинку

Пташиний рай і ботанічний парк Байрамоглу-Дарика є унікальним місцем для відпочинку. У цьому величезному парку, де є також ресторани та набережна для пішоходів, можна побачити багато видів птахів та рослин з усього світу.

Чарівне рибальське містечко Ескіхісар на південному сході Стамбула може похвалитися пристанью для яхт, яка причалює свої човни після дня плавання на Мармуровому морі. У місті будинок Османа Хамді Бея, великого живописця Туреччини XIX століття, зробили музеєм. Сусідні місця включають могилу Ганнібала між Ескіхісаром та Гебзе та візантійський замок.

Багато жителів Стамбула мають дачні будиночки поблизу Сіліврі, популярного місця відпочинку приблизно в 65 км від Стамбула. Як велике курортне місто, воно пропонує спортивні, оздоровчі та фітнес-центри, тоді як конференц-центр приваблює ділових людей, які хочуть уникнути швидких темпів міста на робочий відпочинок. Регулярний морський автобус сполучає Стамбул із Сіліврі.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти