Місто о. Тасос<br>Греція
о. Тасос

З його багатою історією та археологічними рештками, чудовими пляжами, різноманітними видами діяльності та доброзичливими людьми, Тасос став одним із тих островів, до яких відпочиваючі повертаються рік у рік. Він також дуже популярний серед греків завдяки гарній їжі, високоякісним послугам та дуже інтригуючому поєднанню сучасного та традиційного.

Найпівнічніший острів Егейського моря також називають Смарагдовим островом, будучи місцем захоплюючої краси. Він також має багату історію та археологічні розкопки, розкидані по всьому острову. Можна поєднати розваги з археологічними інтересами до тих пір, поки є пам'ятники, що залишилися з часів його минулої слави.

Тасос гірський і густо лісистий. Нижні схили гори, вкриті сосновими лісами та оливковими гаями, ніби впадають у море, навколо 100 км. довжини острова з прекрасним узбережжям, численними пляжами, захоплюючими впадинами та лиманами.

Куди піти

Маленькі мальовничі села складають унікальний букет грецької архітектури та фольклорних традицій із теплими людьми та вишуканими делікатесами у місцевих тавернах, що робить їх ідеальними для тих, хто хоче якісно провести час на екскурсіях по острову. З іншого боку, організація прогулянки на човні відкриє перед вами спокусливі заходи сонця у відрізаних гаванях.

Серед багатьох міст і сіл острова ми зарезервували згадку про такі:
Столиця острова теж є його головним портом. Насправді його називають Limenas, що по-грецьки означає «порт». Історія острова, яка сягає ще доісторичних часів, залишила кілька дуже важливих слідів навколо району Ліменас, серед яких ми рекомендуємо прогулятись древніми руїнами, а також відвідати античний театр - шоу проводяться влітку, тож перевірте дати, які відповідають вашим планам відпочинку. Археологічний музей пропонує вам більш систематичне ознайомлення зі старовиною острова.

Якщо на Тасосі є місце, яке міцно пов’язане зі старими часами, це точно Панагія. Село Панагія (що означає “Діва Марія” по-грецьки) зберігає свій традиційний характер - можливо, через своє розташування подалі від морського берега - у своїх брукованих вузьких вуличках. Не легко дістатися на машинах, це ідеальне місце для святкування Успіння, 15 серпня, з усіма особливостями звичаїв давніх часів. Золотистий пісок, мілководдя та пишна рослинність на пляжі «Скала Панагіас», тобто найближчий пляж до Панагії, є одним із найкращих на острові.

Іншим цікавим місцем є печера Дракотрипа (діра дракона) завдяки своїй назві сталактиту у вигляді дракона! Біля підніжжя гори Іпсаріо (яка із своїми висотами 1 204 метри є найвищою на Тасосі) знаходиться село Потамія. «Потамі» по-грецьки означає «річка», «потік»; це не випадково, адже через село протікає струмок. Все ще подалі від берега, оточене оливковими гаями село знаходить відповідний пляж у пісках “Скала Потамія” або “Золотий пляж”. За назвою можна легко зрозуміти, що мова йде про захоплюючу ділянку пляжу, який перетворився на улюблену туристичну визначну пам'ятку.

Іншими красивими і вартими відвідування населеними пунктами є Скала Рахоню, Принос, Сотірас, Ліменарія, Марієс, Потос і Теологос.

Що подивитися

Щорічний літній фестиваль, один з найвідвідуваніших фестивалів у Греції, представляє високоякісні вистави по всьому острову. Протягом року відбувається багато традиційних, культурних та фольклорних заходів, таких як Тазійське весілля в серпні. Можна виправдати твердження, що дух - це відродження вікових діонісійських звичаїв. Смарагд Егейського моря також може похвалитися кількома місцями із залишками античних храмів, агор, укріплень та житлових будинків. Його традиційна архітектура поєднується з сучасною архітектурою, старовинними храмами, святилищами і театрами, а також руїнами венеціанських замків. Площі, вузькі алеї та фонтани з декількома струнками доповнюють декорації.

Ще однією несподіваною визначною пам'яткою острова є велика кількість старих церков та монастирів. Монастир Архангела Михаїла, розташований на південному сході острова, побудований, здавалося б, невпевнено на крутій скелястій стороні гори, створює враження, що висить прямо над морем; і це лише один із багатьох релігійних пам’яток на Тасосі, які обов’язково вселять у відвідувачів побожний страх і смирення. Залишмо лише ще одну згадку про воскову та мастичну (!!!) ікону Діви Марії в церкві Агіа Параскеві в районі Теологоса.

Незабутній досвід: У давнину острів експлуатували для надр, таких як золото. На краю півострова Алікі є затонулий кар’єр, різьблені скелі якого видно лише за допомогою простого обладнання для підводного плавання. Руїни храму Аполлона також знаходяться в цій дуже розвиненій і дуже красивій частині острова.

Що робити

Острів пропонує всі типи пляжів, які можна тільки побажати, мілкі води з піщаними, не легко доступними для проїзду пляжами, що прилягають до сосен, крихітних заток та скелястих мисів, бездоганно чисті галькові пляжі, широкі простори піску та доглянуті громадські пляжі, задовольняють усі потреби у спокійному сімейному відпочинку, захоплюючих водних видах спорту, пляжних іграх або просто для відпочинку в тиші та спокої мальовничого оточення.

Навіть якщо ви намагаєтесь нудьгувати під час відвідування Тасосу, ми впевнені, у вас це не вийде! Завдяки своїй різноманітності краси та морфології, Тасос дає вам можливість робити те, для чого іншим доводиться їхати в різні пункти призначення. Пагорби та гори, а також мережа пішохідних стежок у соснових, дубових, площинних та ялицевих лісах пропонують прекрасну можливість для піших прогулянок та сходження серед одних з найкрасивіших і найбільш природних пейзажів на півночі Греції. Існує можливість зайнятися катанням на гірських велосипедах, катанням на велосипеді вздовж узбережної дороги, водінням мотокросу або квадроцикла, тоді як море завжди поруч для плавання, вітрильного спорту, дайвінгу, круїзів або риболовлі на традиційних рибальських човнах.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти