Місто Гірокастра<br>Албанія
Гірокастра

Виникнення міста починається із замку Гірокастра, побудованого в IV столітті нашої ери. Місто було названо Аргирокастро в 1336 році. У 1417 році воно було завойоване османською армією. Найвищого розквіту місто досягло за 1800-1830 рр., коли були побудовані монументальні будинки зборів. Перші райони - це Базар та Хазмурат.

Головною характеристикою Гірокастра є інтенсивне використання каменю при будівництві будинків, які виглядають як невеликі фортеці, вулиці брукованої бруківки, які ведуть до Базару. Тут ви також можете відвідати базарну мечеть, побудовану в 1557 році. Завдяки всім цим особливостям Гірокастра також відомий як "Кам'яне місто".

Найважливішою структурою міста є замок, який є найбільшим замком в Албанії. Усередині замку можна відвідати Музей зброї, відкритий у 1971 р. Тут експонується зброя від доісторичних часів до Другої світової війни. Протягом багатьох років у цьому замку проходив Національний фольклорний фестиваль.

Під час свого перебування в Гірокастрі ви можете відвідати Етнографічний музей, розташований у будинку, де народився колишній комуністичний диктатор Енвер Ходжа. Цей будинок (сьогодні музей) знаходиться в кварталі Палорто. Ви також можете відвідати будинок родини Зекаті в Палорто, в панівному становищі, який зазнав реставрації. Це одна з найбільш пишних і характерних споруд Гірокастра. Побудований у 1811-1812 роках, це чудова триповерхова будівля та має дві вежі-близнюки. Особливістю будинку є дерев'яні різьблені стелі та характерна кімната для гостей. З дерев'яного балкона на третьому поверсі відкривається вражаючий вид на Гірокастру. Іншими важливими традиційними будівлями, які варто відвідати, є будинок Ангонаті, відновлений будинок Бабарамоне, будинок Скендулай, будинок Екрема Кабея під реставрацією, будинок Кікіно та багато інших, але також статуя головної площі, присвяченої патріоту Черчісу Топуллі та інших важливих релігійних пам'яток секти Бекташі та православної релігії.

Одним із найвідоміших місць для відвідування є вулиця Сокаку і те Марреве, що означає Вулиця божевільних людей, є також реконструйований будинок відомого албанського письменника Ісмаїла Кадаре

Місто Гірокастра також відоме своїм кулінарним мистецтвом; можна згадати спеціальні страви, такі як pasha qofte, шапкат, ошаф із сушеним інжиром (десерт з овечим молоком, цукром та сушеним інжиром), тощо.

У Гірокастра ви можете відвідати цікаві місця, частину культурної спадщини, а також природні чудеса.

Антигонея

Археологічний парк Антігонея розташований поблизу села Саракініште в районі Луншерія, на схід від Гірокастра. Це 14 км. від Гірокастра. Археологічний парк має площу 92 га.

Антигонея була заснована епірським царем Пірром у 295 р. до н. е., який назвав місто на честь своєї першої дружини Антігони. Наприкінці III століття та на початку II століття до нашої ери він переріс у важливий економічний, культурний та політичний центр і набув форми держави (полісу).

Його оточували стіни довжиною 4000 метрів. В археологічному парку Антігонея є багато визначних пам’яток, таких як: мозаїка, колони, набережна, антикварні ваги, навколишні стіни, тощо. Відвідайте одну з найстаріших і найкрасивіших візантійських церков в Албанії, присвячену Святій Марії. Вона побудований у стилі, подібному до собору Святої Софії у Стамбулі. Вважалося, що раніше в церкві була реліквія, якої зараз немає., частина хреста, де розп'яли Христа.

Адріанаполіс

Стародавній театр Адріанаполіс розташований поблизу села Софратіка, за 14 км. від Гірокастри, вздовж шосе Гірокастра - Какавіє (Греція). Амфітеатр Адріанополіс був відкритий австрійським археологом Прашнікером. Це датується II століттям до н. е.; він вміщує 4000 місць і має 27 сходинок. Поле Каджупі лежить в районі Луншерія, що на висоті 1310 метрів над рівнем моря; це рівнинна територія, яка використовується як кліматичний курорт і оточена багатьма джерелами холодної води.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти