Місто Бутрінті<br>Албанія
Бутрінті

Першим пам’ятник албанців, який був включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, був Бутрінт на півдні країни в 1992 році. Він населявся з доісторичних часів і входив до грецької та римської колоній.

Пізніше він пережив період розквіту під візантійською адміністрацією, який супроводжувався коротким періодом панування Венеції та остаточним залишенням міста в пізньосередньовічні часи. Сучасний стан археологічних розкопок показує сліди всіх періодів, які пройшло місто.

Найдавніші предмети, знайдені на археологічних розкопках у Бутрінті, - це кам'яний молот та вал, що належать до другої половини ІІ тис. до н. е.

Гекатей вперше згадав місто в кінці VI століття до нашої ери, стверджуючи, що місто було побудовано за Троєю і що походження назви стосується жертви бика Бухротоса, яку троянський князь Еней подав на своєму шлях до Додони. У свій ранній період Бутрінт був центром племен каонів, пізніше став частиною епірського царства.

У 1926-1936 роках італійський археолог Луїджі Уголіні керував розкопками на півдні Албанії, зосередивши свою роботу в Бутрінті та Фініку, де відкрив баптистерій, театр, базиліку, громадські лазні, гімназію, храм Мінерви, Небесні ворота і Левові ворота старовинних стін і замку, багато будинків, а також велика кількість предметів та піщаних статуй неоціненної цінності.

Найбільш неординарні предмети, виявлені в театрі Бутрінта, - це статуя Аполлона, богині Бутрінти, мармурові голови Зевса, портрет Агріппіни, голови Лівії та багато латинських та грецьких епіграфів. Частини міста були відбудовані протягом V століття до н. е.

Інші пам’ятки Бутрінта - замок каналу Віварі, побудований за часів Алі-Паше Тепелена, також побудований ним замок-трикутник та венеціанська вежа, побудована в той час, коли венеціанці контролювали доступ до цієї території.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти