Місто Рануа<br>Фінляндія
Рануа

Найдавніші ознаки людей, що мешкали в Рануа, походять вже з кам'яного віку. Далі до району прийшли збирачі залізної руди. У 1700-х роках фермери з Півдня заселили сувору, але красиву і родючу землю - вони стали дроворуби Рануа.

Мисливство, рибальство, вирубка лісу та зневоднення створили постійні поселення. Торфовища обробляли, обточували камені та пні, вирізали будинки, ростили сім'ї, а також робили худобу та обробляли землю.

Дроворуби Рануа зберегли свій зв'язок з природою. Суворе середовище виростило суворих, винахідливих та корисних людей. Природа перетворилася на багатство, яке плекають і діляться з мандрівниками.

Неповторна атмосфера активного села

Унікальність маленького села помітна особливо в подіях. Іноді може трапитися так, що ви забудете сказати привіт своєму сусідові в метушні більших міст, або вам потрібно створити місце для своїх графіків, щоб зустрітися з другом за кавою. У Рануї це не так. Тут жителі села збираються для організації ринкових ярмарків, спортивних змагань та служб. І ви можете приєднатися. Однак попереджаємо, після відвідування Рануа спосіб життя залишається за вами, і ви можете помітити, що розмовляєте з незнайомцями, не поспішаючи.

Ринкова площа Хіллаторі - це місце зустрічей рануанців. Вона розташована у центрі селища Рануа, і щоліта з середини до кінця липня щотижня проводяться базарні дні. Також різні заходи відбуваються на ринковій площі Хіллаторі. Кажуть, що глобальна ціна морошки встановлюється на ринковій площі Рануа Хіллаторі.

Вже протягом 44 років у перші вихідні серпня в Рануї проводяться ринки Golden Cloudberry. Дводенний захід насичений заходами для дітей та дорослих. Щороку ви можете побачити коронацію Хіллаттітто (дівчина з морошки) та Марджатохторі (ягідний лікар), а також змагання з ланцюгового пиляння та упаковки деревини. Окрім морошки, подають багато традиційних страв, і ви можете ознайомитись з місцевими ремеслами. З року в рік продавці за межами Рануа знаходять свій шлях на ринки.

Музеї та виставки

Пізнати спосіб життя району можна в музеях та на виставках. Якщо вам цікаво, як склалося повсякденне життя в цьому районі, є регіональні та шкільні музеї. Якщо вам хочеться хвилинку спокою, зосередившись на церковній архітектурі та вівтарі, запрошує вас церква Рануа. Постійні виставки також представляють сучасне життя Рануа.

  • Екологічне мистецтво художника Майя Коварі в районі парку дикої природи Рануа - це поточна робота, яка пропонує сім порад щодо порятунку майбутніх океанів. Робота натхненна місцем, яке було колишнім дном моря. Легкодоступна стежка веде вас до виставки. Зверніть увагу, що її можна відвідати в години роботи парку дикої природи Рануа, і потрібен квиток у зоопарк.
  • У селі Сауккойярві Рануа ви можете знайти школу та регіональний музей. Будівля музею раніше була школою (побудованою в 1898 р.), яка працювала до 1959 р. Сьогодні вона служить школою та обласним музеєм у два поверхи.
  • Приблизно в 32 кілометрах від Рануа, на перетині дороги Паловаара, можна знайти пам’ятник та стежку присвячену битві на стійлі Ілімаа. Пам'ятник розробив професор Енсіо Сеппанен.
  • Церква Рануа - це зрубна будівля, з викладеним хрестом. Він був висвячений у 1914 році. Будівлю було відремонтовано, і в наш час до неї встановлено рухомі засоби та індукційний контур.

Сафарі на човнах Сімоярві

З травня по жовтень ми запрошуємо вас насолодитися найбільшим озером Рануа, озером Сімоярві, на човні. Шкіпер проведе вас на човні, а також на подорожі в часі, оскільки він знає не тільки озеро, але й історію цього району. Ви спробуєте традиційну каву, приготовану на багатті. Під час риболовецького шоу представлені сучасні способи риболовлі. Коли вечори досить темніють, і якщо вам пощастить, ви можете побачити танець північного сяйва.

Запрошуючи вас на відкрите повітря

Ви шукаєте невелику прогулянку, щоб подихати свіжим повітрям, або хотіли б кинути виклик собі в довші пригоди? У Рануа є безліч варіантів на різних рівнях виклику. Для веслярів існують маршрути багаторазового відвідування. Стежки та маршрути можна знайти, наприклад, на Retkikartta. Для довших походів рекомендується мати нещодавно оновлену карту, мінімальний масштаб 1:75 000.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти