Місто Екс-ан-Прованс<br>Франція
Екс-ан-Прованс

Екс-ан-Прованс - чарівне колоритне сонячне місто Провансу, розташоване в 25 кілометрах на північ від Марселя та в 2 годинах їзди на машині від Ніцци. Якщо вам цікаво, чому варто відвідати Екс-ан-Прованс і коли найкращий час відвідати це місто, ви повинні знати, що це динамічне та жваве місто задовольнить усі ваші очікування. Дійсно, старе місто можна легко відвідати пішки, а заходи для відвідин з друзями, родиною чи парами доступні протягом усього року (з січня по грудень): художні музеї, виставки, фестивалі, ринки... Більше того, Екс має чудову архітектурну та культурну спадщину, з великою кількістю місць для відвідування (історичні будівлі, особняки, фонтани...).
Якщо ви плануєте поїздку в Екс-ан-Прованс, ви також можете відвідати його виноградник, відомий своїми рожевими винами в місцевості Coteaux d'Aix en Provence. Багато винзаводів будуть раді вітати вас і допомогти вам скуштувати їх вина.

Старе місто та Мірабо

В цьому місті насолоджуйтесь поїздкою у минуле, яке вважається третьою сукупністю архітектури бароко у Франції, після Парижа та Версалю. Старе місто - це дуже приємна пішохідна зона для екскурсій, шопінгу та, звичайно, для відкриття архітектурної та культурної спадщини Екса. Ви зможете побачити мерію або Суд у цьому районі.

Cours Mirabeau - це серце міста. Побудоване з кінця 17 століття, це одне з найпопулярніших місць. На цьому чудовому і жвавому проспекті ви знайдете фонтани, кафе, ресторани, магазини та особняки.
Його центральне розташування ідеально підходить для проведення багатьох культурних заходів протягом року. Тут на початку квітня відбувається Карнавал в Ексі, а також фестиваль "Екс-ан-Прованс", що збирає близько 40 виноградарів у липні або Різдвяний ярмарок у грудні.

В кінці Мірабо знаходиться площа Ротонди з її величним фонтаном. Побудований в 1860 році, він живиться водами Вердону, де купаються леви, лебеді, дельфіни та інші істоти. Він оздоблений трьома статуями різних скульпторів, кожна спрямована в певний напрямок. Одна із них символізує справедливість, інша - образотворче мистецтво, а третя - торгівлю та сільське господарство.

Зараз Екс має близько 1000 фонтанів, які є символом міста. Дійсно, «Aquae Sextia», що означає «води Секція», - це давня назва Екс.

У північній частині старого міста можна відвідати собор Сен-Совера та його монастир, що є коштовностями релігійної архітектури. Перероблений кілька разів, Собор гармонійно поєднує кілька архітектурних стилів різних епох (романський, готичний та бароко). Триптих Ніколя Фромента, на якому зображено Мойсея, який приймає слово Боже від ангела, є найвидатнішою елементом собору. Баптистерій сусіднього собору також має дуже давнє походження: він датується V століттям і включає колони ще більш старої церкви II століття.

Якщо ви знаходитесь в Екс-ан-Провансі, ви повинні скуштувати знаменитий Каліссон. Починаючи з 15 століття, це велика кулінарна фірма Екса, названа «Столицею Каліссона». Цей кондитерський виріб для гурманів виготовляється з пасти з мигдалю, дині та апельсина, наноситься на лист прісного хліба і покривається глазур’ю.

Ви можете скуштувати ці ласощі в магазині, кондитерській або ремісничій фабриці. Ви також можете відвідати відомих виробників калісонів, таких як Леонард Парлі, за 5 хвилин ходьби від старого міста, в одній з найстаріших кондитерських Екс, заснованої в 1874 році.
У самому серці старого міста, недалеко від Собору, конфір'єр Роя Рене також пропонує традиційні калісони хорошої якості. Ця кондитерська фабрика з міцною міжнародною репутацією, заснована в 1920 році, зберегла прованські традиції виробництва.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти