Місто Скоп'є<br>Північна Македонія
Скоп'є

При всіх своїх досконалостях та недоліках, Скоп'є - місто, що не схоже на жодне інше. Мешканці міста пишаються його невичерпною енергією. Місто, яке майже ніколи не спить. Чудові площі, найбільший пам'ятник на Балканському півострові, Міський парк, Водно і Матка, печери Врело, те, як Вардар розрізає його навпіл, хрест Тисячоліття, базар Старого міста, фортеця Кале... всі вони представляють певний період і розповідають свою історію про столицю країни сонця.

Після того, як Македонія з часом перебувала в полоні багатьох імперій (включаючи Османську та Римську), Македонія нарешті здобула свою незалежність у 1991 році. Розташована у верхній течії річки Вардар, Скоп'є є столицею та найбільшим містом в Республіці Македонія. Незважаючи на те, що йому більше 6000 років і його майже зруйнували під час землетрусу 1963 року, місто виглядає досить сучасним. Пам'ятники, встановлені по всьому місту, поділять історію зростання Скоп'є як політичного, культурного, економічного та академічного центру країни.

Трохи більше півмільйона жителів мешкали на території міста, раніше відомого як „Скупі”. І християни, і мусульмани досі збираються на Старому базарі, одному з найбільших ринків на Балканському півострові, що простягається між Кам'яним мостом і фортецею Скоп'є. Фортеця, також відома як Кале, розташована на найвищій точці Старого міста з видом на річку Вардар. Кале - одне з найкращих визначних пам'яток Скоп'є, звідки відкривається фантастичний вид на місто та близько до Старого Османського базару. Вважається, що давно, в епоху неоліту та бронзи або приблизно за 4000 років до нашої ери, ця територія була заселена. Згідно з деякими дослідженнями, Кале був побудований у 6 столітті н. н. з кам'яними стінами довжиною приблизно 121 метр та красивими квадратними кам'яними вежами. Після землетрусу в 1963 році квадратні вежі були відновлені та захищені від подальшої шкоди. Сьогодні Кале представляє прекрасну історичну фортецю та ідеальне місце для відпочинку з родиною чи друзями. Ця прекрасна історична пам’ятка дає вам змогу насолодитися спогляданням видатної краси Скоп’є та можливість захопити неймовірні краєвиди столиці Македонії.

Хрест Тисячоліття

Для тих, хто шукає трохи більше пригод та активного відпочинку на природі, піших прогулянок або їзди на велосипеді, обмежень немає в лісі гори Водно. Хрест Тисячоліття (македонське: Милениумски крст, латинське: Mileniumski krst), побудований як пам'ятник 2000 років християнства, розташований прямо на піку „Крстовар”, найвищій точці гори. Будівництво 66-метрового хреста розпочалось у 2002 році і фінансувалося Македонською православною церквою, урядом Македонії та пожертвами македонців з усього світу. 8 вересня 2008 року, в день незалежності Республіки Македонія, всередині хреста був встановлений ліфт. У 2009 році поряд із хрестом було відкрито ресторан та сувенірний магазин. У 2011 році було відкрито канатну дорогу Millennium Cross. Довжина канатної дороги три з половиною км. Вночі хрест світить над містом.

Старий базар

Старий базар у Скоп'є - це найбільший базар на Балканах за межами Стамбула. Він розташований на східному березі річки Вардар, простягаючись від Кам'яного мосту до Біт-Пазару та від фортеці Скоп'є "Кале" до річки Серави. Старий базар знаходиться в межах муніципалітетів Центр та Чаїр і є заповідною національною пам'яткою з 13 жовтня 2008 року. За часів османського панування над містом, воно швидко перетворилося на головний економічний та торговий центр, про що свідчать близько 30 мечеті, численні караван-сараї та гани. Османська архітектура переважає на Старому базарі, хоча також очевидні залишки візантійської архітектури, тоді як найновіші реконструкції призводять до застосування елементів, характерних для сучасної архітектури. Більшість будівель та Ганса перетворили на музеї та галереї, які сьогодні використовуються з основною метою для проведення художніх виставок, концертів та інших культурних заходів. Однак сьогодні в цьому місці та його близькості досі мешкають кілька мечетей, дві церкви та годинникова вежа, які разом із будівлями Музею Македонії та Музею сучасного мистецтва становлять ядро сучасного базару.

Кам'яний міст

Кам'яний міст - міст через річку Вардар у Скоп'є, столиці Республіки Македонія. Міст також рідше відомий як міст Душана на честь імператора Сербії Стефана Душана.
Міст вважається символом Скоп'є і є головним елементом герба міста, який, у свою чергу, включений у прапор міста. Він знаходиться в муніципалітеті Центр і з’єднує площу Македонії зі Старим базаром.
Кам'яний міст побудований із суцільних кам'яних блоків і підтримується твердими колонами, з'єднаними 12 напівкруглими дугами. Міст має довжину 214 м. (702 футів) і ширину 6 м. (20 футів). Нещодавно реконструйовано караульну.

Нинішній Кам'яний міст був побудований на римських засадах під патронатом султана Мехмеда II Завойовника між 1451 і 1469 роками. Більша частина Кам'яного мосту походить з османського періоду протягом століть, Кам'яний міст часто пошкоджувався, а потім ремонтувався. Є історичні свідчення того, що він колись постраждав під час великого землетрусу 1555 року, який сильно пошкодив або зруйнував чотири стовпи. Того ж року були проведені ремонтні роботи. На цьому мосту також відбувалися деякі страти, наприклад страта Карпоша в 1689 році.

У 1944 році на мосту нацисти розмістили вибухівку. На прохання міських вельмож, німці здаються в останню хвилину, і міст врятували від руйнування. Остання реконструкція мосту розпочалася в 1994 році. Протягом семи років під час реконструкції Кам’яного мосту в 1990-х людям не дозволяли переходити споруду, і для багатьох майстрів із сусіднього Старого базару це призвело до негативних економічних наслідків. Вартова башта у формі міхраба була реконструйована в 2008 році.

Кухня

Традиційна македонська кухня поєднує в собі балканські та середземноморські особливості, успадковані переважно від турецьких смаків, що панували протягом довгих століть. Мандрівники в захваті від смаку македонських помідорів, моркви, салату, петрушки, цибулі, часнику, не кажучи вже про багатий аромат і запах свіжих фруктів, таких як кавуни, дині, вишні, абрикоси, виноград, персики та інші. Більшість трав збирають у місцевих горах та в сільській місцевості, і ці трави славляться своїм смаком, мають запах та цілющі властивості. Спробуйте деякі найвідоміші традиційні македонські страви, такі як Тавче Гравче, Айвар, сарма та бурек, випивши келих найкращого пива чи вина.

  • Тавче Гравче (квасоля в сковороді) - традиційна страва. Спочатку відварену квасолю змішують з цибулею, перцем, помідорами, олією, борошном та різними спеціями, запеченими в глиняній каструлі.
  • Айвар - це смак, виготовлений головним чином з червоного болгарського перцю, з баклажанами, часником та перцем чилі. На початку осені це традиційне домашнє приготування по всій країні. Айвар можна вживати як хлібний намаз, в бутербродах, приправах або салаті.
  • Бурек - вид пирога, популярний на всій території колишньої Османської імперії. У Македонії бюрек виготовляють із шарів густого тіста, чергуючи з шарами інших начинок у круглому деко і покриваючи шаром тіста. Начинками є тушковане мелене м’ясо, білий сир, шпинат. Бурек без заливки також виготовляється, і він відомий як Симіт Погача, коли його подають у рулет.
  • Сарма - це назва фаршу (зазвичай яловичина, свинина, телятина), рис, цибуля та різноманітні спеції, включаючи сіль, перець та різні місцеві трави змішуються між собою, а потім обвалюються у великі рослинні листя винограду чи капусти.

Напої

Македонські вина є одними з найкращих і найбільш питних вин, доступних де завгодно.

Виноградники Македонії, особливо ті, що знаходяться в долині Тиквешу, характеризуються вишуканим виноградом та ще кращими майстрами для приготування цього міцного алкогольного напою. Тривалий процес дозрівання концентрує цукор та кислоти у винограді, забезпечуючи насичені кольори та складні аромати у цих винах.

Пиво "Скопсько" сьогодні є справжнім товарним знаком Македонії (4,9% лагер, представленого в 1924 році). Зі смаком, якому заздрили б набагато більші виробники у світі, сьогодні він є регіональним лідером, коли мова йде про смак та якість. Виготовляється з ячмінного солоду; несолоджена крупа; хміль; і пивні дріжджі.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти