Місто Літохоро<br>Греція
Літохоро

Воно простягається на схилі гори найвищої вершини Олімпу (Мітікас, 2918 м.), проте Літохоро знаходиться всього в декількох кілометрах від моря, і це робить його ідеальним туристичним напрямком у будь-який час року! Це мальовниче місто було побудоване за традиційною архітектурою Македонії, а різновиди пишної рослинності, що оточує його, посилюють естетичну гармонію району. Це добре структурований туристичний курорт з якісними готельними зручностями та послугами, а також улюбленою відправною точкою для альпіністських подорожей вгору в обитель олімпійських богів. Поселення датується 14 століттям. За описами іноземних та грецьких мандрівників того часу більшість жителів були мореплавцями, а в місті було також чимало текстильних майстерень.

Почніть свою екскурсію у старому традиційному кварталі міста, по вузьких провулках та минулих будинках, побудованих у типовому македонському стилі. Поміж старими будинками ви побачите маленькі квадрати, що називаються байрія. Прогуляйтеся по покритому соснами парку Катунія (біля входу в місто) та відвідайте спортивно-культурний центр, а також Морський музей, який демонструє багаті морські традиції району.

У районі є чудові релігійні пам’ятки та місця паломництва, які варто відвідати. Ви побачите мальовничу каплицю Агіа Параскеві, розташовану між останніми будинками, на західному краю міста. У гаї Агіої Апостолої ви втамовуєте спрагу крижаними водами гори Олімп біля фонтану біля церкви Агіої Апостолої. Далі на схилі гори, у найвищій точці цього курсу ви дійдете до заміської каплиці Профітіс Іліас; Ви будете винагороджені чудовим панорамним видом.

Не забудьте відвідати новий монастир Агіоса Діонісія, розташований у Скалі. За даними істориків, тут знаходиться давнє місто Пімплея. Монастир було перенесено на своє теперішнє місце після того, як німці знищили вражаючий старий укріплений монастир 16 століття, в 1943 році. На території ви можете відвідати Церковний візантійський музей, де представлені історичні рукописи, а також рідкісні церковні судини та риза. Також є величезна церква під величезним платаном, присвячена Агіосу [святому] Космасу Айтолосу, який проповідував під тінню цього дерева в часи османської окупації.

Литохоро завжди був пов’язаний з прогулянками на гору Олімп, гору давньогрецького міфу. Мальовничий маршрут починається в місці Мілой, що межує з містом, і проходить через яр річки Еніпея. Національний парк Олімп охоплює райони, що захоплюють дух. Це був перший національний парк Греції, який був названий так в 1938 році і займає площу 45 кв.км. дуба, чорної сосни, бука, білої сосни, альпійської рослинності, загалом 1700 видів флори (23 з яких є ендемічними). Зафіксована фауна включає 32 види ссавців, 108 видів птахів, серед яких є рідкісні грифи, багато плазунів, комах та метеликів. Гора Олімп була оголошена ЮНЕСКО біосферним заповідником у 1981 році.

У місцевих ресторанах, тавернах та узо-барах ви скуштуєте македонську кухню, яка в основному стосується м’яса, сирних виробів та пирогів. Насолоджуйтесь місцевими кафе та барами.

Діяльності

  • Трекінг, альпінізм та інші види спорту на горі Олімп. Є дев'ять скелелазних маршрутів, і найпопулярнішим є той, що веде з Литохоро до Пріонії через яр Яніп (гірська стежка Е4). Поблизу Прионії річкові води утворюють невеликі природні ставки. Якщо ви хочете продовжити своє сходження, за кілька кілометрів до Пріонії (місце розташування Горця) починається інший маршрут до плато Мусс (висота: 2600 м.), А звідти ви підніметеся на найвищі вершини Олімпу. Інші гірські стежки починаються у Діона та Петри. Відпочиньте в притулках D. Bountolas (930 м.) Sp. Агапітос (2100 м.), Хр. Какалос (2650 м.) Та Г. Апостолідіс (2760 м.). Ви знайдете детальну інформацію про маршрути та карти на сайті муніципалітету Діон-Олімп.
  • Інші заходи, в яких ви можете взяти участь, це каньонінг, їзда на бездоріжжі або їзді на велосипеді, катання на гірських велосипедах, а також сходження на гірські схили Олімпу або штучні скелелазні стіни спортивного центру Litochoro.
  • Інший варіант - поплавати на пляжах Варіко, Грица та Плака (гавань Літохоро); Ви знайдете житло в сусідніх кемпінгах.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти