Місто Афіни<br>Греція
Афіни

Ласкаво просимо до Афін, історичної столиці Європи. Ласкаво просимо до батьківщини демократії, мистецтв, науки та філософії західної цивілізації. Домівки Платона, Сократа, Перикла, Евріпіда, Софокла, Есхіла. Афіни - одне з найстаріших міст у світі. Зафіксована історія, яка охоплює близько 3400 років, і вона заселена з 11 тисячоліття до н. е. Сьогодні під тінню Парфенона сучасні міські пейзажі розкинутого міста відображають його захоплюючу історію, його багатокультурну сучасну особистість, а також інфраструктуру та заклади.

Ідеальний середземноморський клімат з легендарним грецьким сонячним світлом, унікальне поєднання славної історії з сучасними міськими інноваціями, співіснування великої культури з дивовижною природною красою, розміщення в готелях високого рівня, сучасні засоби транспорту, такі як сучасне метро, жвавий ритм життя, широкий вибір можливостей для покупок, вечері та нічного життя і, звичайно, тепло афінян, характеризують Афіни як ідеальне місце для відпочинку протягом усього року. Місто Парфенон - музей під відкритим небом. Значна частина історичного центру міста перетворена на 3-кілометрову пішохідну зону, одну з найбільших в Європі. Він веде до основних археологічних пам’яток («археологічний парк»), значною мірою реконструюючи давній ландшафт. Або пішки, або на велосипеді, набережна Гранде навколо Акрополя - це незабутня подорож через історію.

Афіни історично лежать у самому серці Греції, відомо що вони є
батьківщиною демократії та домом для деяких з найвизначніших філософів.

Історичні прогулянки в центрі міста

Екскурсія розпочинається біля храму Зевса Олімпійського (6 ст. до н. е.), одного з найбільших в античності та неподалік від Арки Адріана (131 р. н. е.), що утворює символічний вхід у місто. Звідти, йдучи вулицею Діонісу Ареопагіту (на південній стороні Акрополя), ви проїжджаєте стародавній Театр Діоніса (V ст. до н. е.), де виконувалась більшість робіт Софокла, Евріпіда, Есхілоса та Арістофана. Продовжуючи, ви дійдете до руїн Асклепіона (V ст. до н. е.) та Стоума Евмена (2 ст. до н. е.), а звідти - Одеїду Ірода Аттика, який був побудований у 161 р. н. е. і в даний час є місцем вистав Афінського фестивалю.

Звідти ви піднімаєтеся до священної скелі Акрополя, місця деяких найважливіших шедеврів світової архітектури та мистецтва, найвідоміший з яких - храм Парфенона. Окрім цього, також вражають Пропілеї, храм Афіни Ніки та Ерехтейон, хоча ви не повинні пропускати відвідування музею, розташованого неподалік від Парфенона. Більше того, зі скелі відкривається вражаючий вид на місто. Лише за 300 метрів від священної скелі Акрополя стоїть вражаючий музей Акрополя, один з найважливіших сучасних архітектурних творів в Афінах. Він виготовлений зі сталі, скла та бетону, в ньому зберігається 4000 безцінних знахідок з пам’яток Акрополя, які представляють його історію та функцію найважливішого релігійного центру Стародавніх Афін.

Спускаючись з Акрополя, ви потрапляєте на Ареос Пагос, найдавніший світовий суд. Навпроти нього - пагорб Філопаппу, з його чудовими брукованими маленькими дорогами та однойменною римською пам'ятницею на його вершині, а неподалік - Пнікс, де громадяни Стародавніх Афін збиралися та реалізовували свої демократичні права. Йдучи далі пішохідною дорогою, ви потрапляєте до Стародавньої Агори, яка була торговим, політичним та релігійним центром стародавніх Афін. Відвідування археологічних розкопок дасть вам можливість ознайомитись з діями класичної афінської демократії та відвідати приголомшливий храм Гефеста.

Звідти вулицею Ерму ви потрапляєте на Керамейкос, найбільше кладовище стародавнього міста з вражаючими могильними скульптурами та стелами. Через археологічні розкопки протікає священна в давнину річка Іріданос. Однак наша екскурсія чарівними Афінами не обмежується лише цими унікальними археологічними пам’ятками.

Околиці історичного центру

«Основою» історичного центру є мікрорайон Плака (на східній стороні Акрополя), який населявся безперервно з античності. Коли ви пройдете вузькими лабіринтовими вуличками, вистеленими будинками та особняками часів турецької окупації та неокласичного періоду (19 ст.), у вас складеться враження подорожі з “машиною часу”. Ви зустрінете стародавні пам’ятники, такі як пам’ятник Лізікратесу, зроблений багатим донором театральних вистав, Римську агору зі знаменитою «Вежею вітрів» (1 ст. до н. е.) та Бібліотекою Адріана (132 р. н. е.), Десятки більших та менші церкви, справжні шедеври візантійського мистецтва та архітектури, а також залишки османського періоду (мечеть Фетіхіе, мечеть Цістаракі, турецька лазня біля Вежі вітрів, мусульманська семінарія та ін.). Також є кілька цікавих музеїв (Народне мистецтво, Грецьке дитяче мистецтво, Популярні музичні інструменти, Художня галерея Frysira, тощо), безліч мальовничих таверн, кафе, барів, а також магазини, де продають сувеніри та традиційні грецькі товари.

Продовжуючи рух від Плаки, ви прибуваєте до Монастіракі, характерного району «старих» Афін, з вузькими вуличками та невеликими будівлями, де проходить традиційний міський базар (Yousouroum). Неподалік від нього знаходиться район Псиррі, традиційний район, який за останні кілька років перетворився на один з найважливіших "центрів" нічного життя міста з безліччю барів, таверн, клубів, тощо.

Однак «серцем» історичного центру є традиційний комерційний район, в якому понад 2500 магазинів усіх видів, що розкинувся на вулицях, що оточують вулицю Ермо (найвідоміша комерційна вулиця міста). Західним «кордоном» району є вулиця Афінас, де зосереджена торгівля продуктами харчування, що сильно нагадує про Близький Схід. Тут розташовані, серед іншого, неокласичні особняки Ратуші, Муніципальний ринок (де продають м'ясо, рибу та овочі) та простора площа Коціяс.

У межах історичного центру Афін також знаходяться мальовничі квартали Макріянні (недалеко від Акрополя, де знаходиться музей Акрополя), Ано Петралона, Тесіон (де ви знайдете невеликі цікаві музеї та безліч кафе, барів та ресторанів), Керамейкос і Метаксургій, а також район Газі з колишніми газовими заводами, які зараз перетворені на культурний центр муніципалітету Афін ("Технополіс").

Синтагма та Омонія - головні центральні площі міста; їх зв’язують вулиця Стадіоу та проспект Панепістіміу, уздовж яких зведено деякі найкрасивіші неокласичні будівлі міста. Домінуючою площею Синтагма є будівля парламенту Греції та перед нею пам'ятник Невідомому солдату, який охороняється евзонами в традиційному костюмі. З цієї площі починається чудовий Національний сад (40 акрів), на південь від якого височить вражаючий особняк Заппейон (1874-1888). Звідти ви можете вирушити до Президентського особняка (1897) і звідти до стадіону Панатенайкон (Калімармаро), де відбулися перші в сучасній історії Олімпійські ігри (1896). Звідти, перетинаючи околиці Метс, дорога веде до Першого кладовища, найстарішого в Афінах, в основному експозиції скульптур на відкритому повітрі з безліччю чудових монументальних надгробків деяких найважливіших скульпторів 19-20 століть.

З площі Омонія починається вулиця Патісіон, жвава вулиця з цікавими будівлями, серед яких неокласичні особняки Політехнічної школи та Національний археологічний музей, який входить до числа провідних музеїв світу та містить рідкісні художні скарби від епохи неоліту до римського періоду. Неподалік від музею знаходиться околиця Екзархія, чарівний і дуже жвавий район, традиційний пункт зустрічі та дім для багатьох студентів та художників. З Екзархеї, перетинаючи околиці Неаполі, можна піднятися на зелений пагорб Лікавіттос. З його вершини відкривається вид на все місто, аж до моря.

З іншого боку пагорба знаходиться околиця Колонакі, межею якої є проспект Василіса Софія, одна з найбільш грандіозних вулиць Афін з красивими будівлями, безліччю музеїв (Кікладське мистецтво, Бенакі, Візантійський та християнський музей, Військовий музей, Національна галерея) та зелених насаджень. У Колонакі, який вважається найбільш «аристократичним» районом центру Афін, ви знайдете безліч магазинів, що продають дорогі марки та високу моду, сучасні ресторани, бари та кафе, тоді як варто прогулятися центральною частиною вулиці з їх декором, модерном та будівлями між інтер’єрами.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти