Місто Брашов<br>Румунія
Брашов

Брашов, оточений вершинами Південних Карпат, витончений архітектурою готики, бароко та ренесансу, а також великою кількістю історичних пам'яток, Брашов є одним з найбільш відвідуваних місць в Румунії.

Центр міста Брашова, заснований Тевтонськими лицарями в 1211 році на давньому дакійському городищі і заселений саксами як одна з семи стін цитаделей, Брашов випромінює виразну середньовічну атмосферу і використовувався як фон у багатьох фільмах останнього періоду.

Розташування міста на перетині торгових шляхів, що зв’язували Османську імперію та Західну Європу, разом із певними звільненням від податків, дозволило саксонським купцям отримати значне багатство та здійснити сильний політичний вплив у регіоні. Це було відображено в німецькій назві міста, Кронштадті, а також у його латинській назві Corona, що означає Коронне місто (тому, гербом міста, є корона з дубовим корінням). Укріплення були споруджені навколо міста і постійно розширювались, кілька веж підтримувались різними ремісничими гільдіями, згідно з середньовічним звичаєм.

Прогуляйтеся старою Ратушною площею (Piata Sfatului), де можна помилуватися барвисто розмальованими та вишукано обробленими бароковими спорудами. Загляньте всередину Чорної церкви (Biserica Neagra), найбільшої готичної церкви в Румунії. Її назва походить від пошкоджень, спричинених Великою пожежею 1689 року, коли полум'я та дим зачорніли її стіни. Інтер’єр вражає та добре доглянутий. У ній знаходиться один з найбільших органів Східної Європи.

Поруч височіють гори, кочуються поля, густі ліси та села з укріпленими церквами.

Визначні пам'ятки

Сакси побудували довкола міста масивні кам'яні стіни та сім бастіонів, які видно і сьогодні, а також багато прикрашені церкви, вишукано оброблені будівлі та одну з найкрасивіших центральних площ країни, яка, як кажуть, була місцем, куди за легендою вів П'є Пайпер дітей Гамліна. Розташована в самому центрі старовинного середньовічного Брашова і оточена красивими торговими будинками з червоними дахами, Площа Ради, відома саксонському населенню як Марктплац, є приємним місцем для відпочинку та розслаблення серед прекрасних пейзажів.

Побудована у 13 столітті Стара ратуша служила місцем зустрічей міських радників, відомих як сотники. На вершині будівлі знаходиться Вежа Трубача, яка використовувалася в середні віки як сторожова вежа для попередження мешканців цитаделі про наближення небезпеки. Сьогодні в старій ратуші знаходиться Музей історії Брашова.

Знаменита пам'ятка Брашова та провідна готична церква Румунії, Чорна церква височіє над площею Ради та старим містом.
Побудована між 1385 і 1477 роками на місці попередньої церкви (зруйнованої монгольськими вторгненнями в 1242 році), будівництву Марієнкірхе, як це було відомо німецькою мовою, перешкоджало значне пошкодження, спричинене турецькими набігами в 1421 році.
Свою нову назву церква отримала після того, як в 1689 р. знову сталася катастрофа, коли Велика пожежа вирівняла більшу частину міста, роблячи чорними стіни церкви. Реставрація зайняла майже 100 років. З двох запланованих веж була закінчена лише одна.

Оригінальний готичний інтер’єр був змінений під час реставрацій, а високий, світлий простір, який ви бачите сьогодні, в основному бароко. Інтер’єр прекрасний, з балконами, вітражами, величезними органами, кам’яними колонами та стінами, прикрашеними казковими турецькими килимами. Вікна церкви нещодавно були обладнані спеціальним склом УФ-фільтрації для захисту 119 анатолійських килимів. Вдячні, що пережили свої поїздки у "варварські" землі на південь та схід від Карпат, німецькі купці подарували килими церкві у 17-18 століттях. Колекція є найбільшою у своєму роді в Європі.
Слухайте вражаючі 4000-трубні органи, датовані 1839 роком, під час концертів, що проводились тут три рази на тиждень влітку.

Оборонні укріплення Брашова

З тих пір, як саксонські поселенці прибули на початку 12 століття, вторгнення монголів, турків та інших дало їм важкий час, неодноразово руйнуючи старі поселення Бартолома і Корона. Після цього сакси взялися будувати укріплення навколо свого міста.

Найбільше робіт було виконано між 1400 і 1650 роками, коли було зведено зовнішні та внутрішні стіни разом із масивними оборонними вежами та воротами. Частину оборонної стіни, колись заввишки 40 футів, товщиною сім футів і довжиною дві милі, можна побачити і сьогодні, хоча більшість з них було знесено в 19 столітті, щоб звільнити місце для розширення міста.

З оригінальних семи бастіонів збереглося лише декілька, в тому числі нещодавно відремонтований Бастіон Графта, розташований в середині північно-західного крила цитаделі. На західній стороні стіни пройдіться по мальовничій вулиці Дупа Зідурі (Dupa Ziduri означає За стінами), щоб побачити Білі та Чорні вежі XV століття. Бастіон ковалів, один із оригінальних семи побудованих і під охороною гільдій міста, розташований у південному кінці вулиці Дупа Зідурі. Слідуйте міською стіною на південний схід до казкових Катерининських воріт. Побудована в 1559 році і колись головний вхід до середньовічного Кронштадту, це єдина оригінальна міська брама, яка пережила випробування часом. Поруч розташовані класичні ворота Шей, побудовані в 1827 році. Бастіоном ткачів можна милуватися на вулиці Джорджа Косбука.

Гора Тампа

Брашов часто називають містом біля підніжжя гори Тампа.
Над Бастіоном Ткачів, уздовж південно-східної сторони фортечних стін, є алея (Aleea Tiberiu Brediceanu), затінена старими деревами, з безліччю лавок. Звідси можна піднятися на вершину гори Тампа, де була побудована оригінальна оборонна фортеця.
Коли Влад Цепеш напав на Брашов у 1458-1460, цитадель була зруйнована '
40 купців, які відмовлялися платити торговий податок, були, звичайно, насаджені на коло на вершині гори.
Прогулянка до вершини займає близько години; просто йдіть по позначеній "червоним трикутником" стежці, яка починається від пункту посадки на канатну дорогу (нижній), або по "жовтому трикутникові", яка продовжується від алеї Бредічану.
Ті, хто поспішає чи не в настрої для невеликих походів, можуть піднятись канатною дорогою на вершину гори (висотою 3200 футів).

Історичні церкви

  • Францисканський монастир був побудований лютеранами в 1725 році на руїнах старої будівлі, зруйнованої вогнем. Пізніше його отримали монахи-францисканці. Тут зберігається орган 1729 року.
  • Римсько-католицький собор Святих Петра і Павла побудований між 1776 і 1882 роками на місці старої домініканської церкви, його вважається найбільш репрезентативною будівлею в стилі бароко в Брашові.
  • Розташований на східній стороні площі Ради, навпроти Старого міста, Румунський православний собор був побудований у яскравому візантійському стилі в 1896 році та демонструє вражаючі внутрішні фрески та прикраси. По суботах наречені вишикуються назовні (будьте обережні, щоб не кинути погляд один на одного - невдача), щоб тут одружитися.
  • Церква Святого Варфоломія вважається найстарішою пам'яткою архітектури в Брашові, ця церква була побудована в 1223 році в римському архітектурному стилі, змішаному з ранніми готичними елементами. Усередині ви можете помилуватися старовинним сонячним годинником на південній стороні вежі, а також надзвичайно добре збереженими фрагментами оригінальних фресок.
  • Не настільки пишно прикрашена, як інші церкви, церква Святого Мартіна зберегла свою первісну форму 15 століття.

Єврейський Брашов

Євреї жили в Брашові з 1807 року, коли рабину Аарону Бен-Єгуді було дозволено жити в місті, привілей до того часу надавався лише саксам. Єврейська громада Брашова була офіційно заснована через 19 років, а потім перша єврейська школа в 1864 році та будівля синагоги в 1901 році. Єврейське населення Брашова швидко збільшилось до 1280 чоловік у 1910 році та 4000 у 1940 році. Сьогодні громада налічує близько 230 членів, після того як багато сімей виїхали до Ізраїлю між Другою світовою війною та 1989 роком.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти