Місто Бухарест<br>Румунія
Бухарест

Бухарест, відомий як «Маленький Париж Сходу» завдяки своїм палацам та прекрасним будівлям 20 століття, - це елегантне імперське місто із цікавою історією, яку відвідувачі можуть відкрити для себе.

Бухарест - столиця Румунії, а також промислове, комерційне та культурне серце країни. Незважаючи на те, що це все ще невідоме місто для багатьох людей, за останні роки туризм значно зріс, і повільно, але впевнено він став однією з орієнтирів у Південно-Східній Європі.

Місто просочується історією, і кожен ваш крок по місту повертає вас у минуле, коли ви відкриваєте таємниці, що криються в його особливій чарівності.

У місті поєднуються архітектурні стилі, сюрпризи за кожним кутом; від буржуазних палаців, що нагадують про найславетнішу епоху міста, до великих комуністичних блоків веж, побудованих у найтемніший період міста. Якби стіни могли розмовляти, було б багато історії!

Історія Бухареста

Як і в багатьох інших містах, існують легенди, що оточують походження Бухареста. Одна з таких легенд стверджує, що молода жінка на ім'я Дамбовіта відкинула любов принца пішла жити з пастухом на ім'я Букур в місці, яке називається Букарешті.

Нинішній регіон Валахії, між передгір’ями Карпат і річкою Дунай, де розташований Бухарест, був населений племенами гетів ще в 70 р. до н.

Перша згадка про Бухарест є в документі від 20 вересня 1459 року, підписаному Владом IV, який проживав там і наказав побудувати фортецю як оборону від турків, а також про збереження торгового шляху між Брашовом і Данубіо.

Ось чому Влад IV, або Влад Цепеш, відомий як засновник Бухареста - хоча він більш відомий як Дракула завдяки роману ірландського автора Брема Стокера.

Протягом трьох століть воєводи Валахії мали столицю в Тирговішті, а літню резиденцію в Бухаресті, поки в 1659 році вони не вирішили зробити останню своєю столицею.

Бухарест неодноразово підпадав під вторгнення своїх могутніх сусідів: турків, росіян та австрійців. Ці вторгнення тривали до кінця 15 століття, коли місто здобуло свою незалежність.

У 1859 р. Князівства Молдавії та Валахії об’єдналися, створивши Румунські об’єднані князівства. Будапешт залишався частиною Османської імперії, хоча з 1867 року мав власний прапор, гімн та валюту та проводив власну зовнішню політику.

24 січня 1862 року Бухарест став столицею нової Румунії. Цікаво, що назва Румунія була обрана європейською комісією після Кримської війни 1856 року на честь латинського походження країни. Румунія здобула свою незалежність у 1881 році після російсько-турецької війни, а принц Карл Гогенцоллерн-Зігмарінген був названий королем Каролем I.

Правління короля Кароля I тривало до 1914 року, і цей період, безсумнівно, був найславетнішим періодом історії Румунії. Прихильність короля до французьких стилів означало, що почали будуватися дерев’яні алеї та великі неокласичні споруди, і  тому місто стало називатися "Маленьким Парижем" або "Парижем Сходу".

З 1930 року відбувався постійний процес руйнування міст, який тривав і до 20 століття.

У 1916 році в Першій світовій війні Бухарест потрапив до німецьких рук, і столицею стало місто Ласі, третє за значенням місто Румунії, розташоване в регіоні Молдови.

У 1940 році місто знову було окуповане вермахтом і розбомблене союзниками. 31 серпня 1944 року Румунія приєдналася до союзників, а потім була бомбардована Люфтваффе. На той момент місто практично залишилося в руїнах.

У 1977 році катастрофа знову сталася, і в Бухаресті стався землетрус, який спричинив понад 1400 смертей та зруйнував багато будівель.

У 1980 році стаждаючий на манію величі президент Чаушеску запропонував ідею оновлення міста. Це передбачало знесення п'ятої частини міських будівель та заміну їх неестетичними будівлями в радянському стилі. Це призвело до того, що Бухарест втратив значну частину своєї монументальної спадщини.

У 1989 р. Революція зруйнувала комуністичний режим, але сліди все ще можна побачити у всьому місті.

Після стільки руйнувань Бухарест досі намагається відновити магію свого історичного центру. Це повільний процес, але йому дуже допомогло приєднання до Європейського Союзу в 2007 році.

Туристичні пам'ятки

 • Маленька і зухвала, побудована у стилі Бранковнесєц, Церква Крецулеску - один із найбільш привабливих храмів Бухареста. Він справді вижив і був одним з головних свідків кінця комуністичного періоду в Румунії.
 • Побудований між 1857 і 1867 роками, Кораловий храм (Templul Coral) є вижившим і однією з небагатьох синагог у Бухаресті, яка пройшла через випробування та виклики, випавших їй протягом історії.
 • На чолі з імпозантною бетонною будівлею з суворим комуністичним аспектом, на площі Революції збиралися румуни, щоб віддано слухати тріумфальні промови, які їхній комуністичний лідер Чаушеску оголосив би з балкона.
  Площу Революції (відома як Piata Revolutiei на румунській мові) ви відвідуєте не заради своєї краси, а, навпаки, з величезного історичного значення, оскільки вона була свідком деяких найважливіших подій, що ознаменували минуле, сьогодення та майбутнє міста Бухарест.
 • Проспект Перемоги, також відомий як Calea Victoriei, є найважливішою вулицею Бухареста, а також найстарішою. Ви можете дослідити його з самого центру міста, в історичному районі, і аж до площі Перемоги.
 • У комуністичну епоху відома як Національна площа, Площа Унірії (Unirii Square) - одна з найбільших площ міста. У центрі є парк, і весь дизайн є яскравим прикладом мегаломанії (манія величі), з якою була побудована значна частина міста.
 • Розташований між проспектом Перемоги та Ліпсканами, Пасажул Макка-Вілакросс - це чарівне місце в Бухаресті, що складається з галереї, де, здається, час зупинився, показуючи більш спокійну сторону міста.
 • Бухарестський парламент, символ диктатора Чаушеску та прагнення до величі, є другою за величиною будівлею у світі, більшим є лише Пентагоном.
 • Церква Ставрополеоса - це невеликий, але особливий храм, якому вдається блищати та виділятися серед бетонних будівель, які його оточують.
 • Найстаріший парк у Бухаресті, парк Чісміґуї - це великий зелений притулок площею 17 гектарів, що також робить його найбільшим парком у місті.
 • Розташований у старовинному банку XIX століття, який був чудово модернізований, Carturesti Carusel - одна з найелегантніших книгарнь у світі.

Музеї в Бухаресті

Бухарест справді є живим музеєм, і приємно гуляти вулицями в його історичному центрі. Окрім цього, тут також знаходиться кілька чудових музеїв, які вам слід відвідати.

 • Національний сільський музей Димитрія Густі дає відвідувачам можливість ознайомитись із способом життя в різних регіонах сільської Румунії.
 • Особняк Чаушеску відкрився для громадськості в 2016 році, щоб показати показне життя двох основних політичних діячів Румунії.
 • Палац Котрочені - офіційна резиденція президента Румунії. Це прекрасний особняк у самому центрі міста, який можуть відвідати навіть туристи.
 • У Національному художньому музеї Румунії зберігається колекція середньовічного та сучасного румунського мистецтва, а також відмінна колекція європейських творів.
 • Високо стоячи на проспекті Перемоги, Національний історичний музей Румунії з гордістю демонструє бурхливу історію країни.
 • Палац Суту - одна з найстаріших аристократичних резиденцій у Бухаресті; красива будівля, побудована в 1835 році, яка майже повністю збереглась.
 • Національний природничий музей імені Григора Антіпи показує красу та багатство природного світу, в якому ми живемо.
 • Розташований у прекрасному палаці Кантакузіно, Національний музей Джорджа Енеску віддає шану найголовнішому композитору та диригенту країни.

Денні поїздки з Бухареста

Окрім привабливого центру, Бухарест є чудовою базою для відвідування деяких інших скарбів Румунії.

 • Замок Бран, відомий у народі як Замок Дракули, є легендарним місцем і найпопулярнішою фортецею в Румунії.
 • Завдяки неймовірній історії, оточенню та архітектурі не дивно, що замок Пелеш є другим за відвідуваністю замком Румунії.

Погода в Бухаресті

Найтепліші місяці в місті - липень та серпень, де температура досягає в середньому до 30 градусів Цельсія, іноді нагріваючись до 42 градусів Цельсія.

Зима в Бухаресті може бути суворою, і в найхолодніші місяці (як правило, січень та лютий) середні мінімальні температури опускаються до мінус 4 градусів Цельсія. Також часто зустрічаються дощі та снігопади.

Деякі напрямки, такі як Бухарест, прекрасні на снігу, однак зимові холоди можуть зробити вашу поїздку менш приємною.

Якщо у вас є можливість, радимо відвідати місто навесні або восени. Температура в цей час року приємна і м’яка: ідеально підходить для огляду визначних пам’яток.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти