Місто Клуж-Напока (Клуж)<br>Румунія
Клуж-Напока (Клуж)

Це західне місто в регіоні Трансільванії веде свій початок від дацького поселення Напука у 2 столітті нашої ери. Після захоплення Дакії римлянами воно було перейменовано в Напоку, а в 124 році нашої ери отримало звання "муніціпіум" . Місто швидко розвивалося в соціальному та економічному плані, і під час правління Марка Аврелія Напока отримало титул "колонія", найвищий з можливих міських статусів у Римській імперії.

Назва Клуж походить від Castrum Clus, вперше використаного в 12 столітті як назва цитаделі, що оточує місто. Clus (Клас) означає латиною "закритий" і відноситься до пагорбів, що оточують місто.

Німецькі купці, які прибули сюди в 12 столітті, відбудували середньовічні земляні стіни Класа в камені після вторгнення татар у 1241 році. Клуж став Клужем-Напокою в 1970-х, коли комуністичний режим додав назву старого римського поселення, щоб підкреслити його дако-римське походження.

З однією з найбільш енергійних економік країни та населенням близько 330 000 чоловік, Клуж сьогодні є енергійним культурним та освітнім містом. Шість державних та кілька приватних університетів, розташованих тут, також роблять Клуж-Напока містом з найбільшим відсотком студентського населення в Румунії.

На головній площі, оздобленій будівлями 18-го та 19-го століття, в якій розміщено багато магазинів та ресторанів, переважає церква Св. Михайла 15 століття, одна з найкращих зразків готичної архітектури в Румунії. На площі також знаходяться барокові палаци Банфі 18-го століття, в яких зберігається зброя та румунські художні колекції Художнього музею. Відвідувачам, які хочуть дізнатись більше про регіон, слід відвідати секцію під відкритим небом Етнографічного музею Трансільванії, справжню експозицію народної архітектури. Для розваги проведіть приємний вечір в Опері або відвідайте концерт класичної музики, запропонований Клужською філармонією.

Пам'ятки

Площа Злуки, повна барокових, готичних, ренесансних та неокласичних будівель, забезпечує швидкий доступ до церкви Святого Михайла та палацу Банфі. Поруч із церквою на південній стороні знаходиться кінна статуя правителя XV століття Матея Корвіна. У південно-західному куті площі стоїть готель "Continental", побудований в 1895 році в еклектичному стилі, що поєднує елементи ренесансу, класики та бароко. Під час Другої світової війни готель служив німецьким військовим штабом у Трансільванії. На цій площі можна відвідати Будинок Хінца, який служив першою та найдовшою аптекою Клужа (1573-1949), а зараз тут знаходиться Музей аптеки.

Михайлівська церква є однією з найкрасивіших готичних пам’яток Трансільванії. Ця церква була зведена між 1350 і 1487 роками на місці колишньої каплиці Святого Якова. Вівтар, побудований близько 1390 року, є найстарішою частиною церкви. Найновіша частина - вежа, споруджена в неоготичному стилі в 1860 році. Зоряне склепіння, вітражі та скульптури вражають своєю красою та величчю. Повторні реставрації виявили настінні розписи початку 15 століття. Остання реставрація відбулася між 1957 і 1960 роками.

Внутрішня колишня резиденція австро-угорських губернаторів, палац Банфі був спроектований німецьким архітектором Йоганом Еберхардом Блауманом для тодішнього губернатора міста Банфі Дьорді. Побудований між 1774 і 1775 роками, він вважається найбільш репрезентативним зразком стилю бароко в Трансільванії. У 1951 році палац став домом для Національного художнього музею Клужа.

Будівництво Кальвіністської реформатської церкви розпочалося в 1486 році і було завершено близько 1516 року, а кафедра була додана в 1646 році. Церква, одна з найбільших у південно-східній Європі, є прекрасною ілюстрацією пізньо-готичного архітектурного стилю. Створена в 1373 році майстрами Мартіном та Джорджем з Клужа статуя Святого Георгія, що вбиває дракона, яка стоїть перед церквою, була натхненна однією з найвідоміших у світі кінних скульптур, статуєю 14 століття, показаною в центр Праги. У церкві часто проводяться концерти для органів.

Названа на честь апостолів Петра і Павла, ця готична церква була побудована між 1844 і 1848 роками на фундаменті попередньої церкви.
Внутрішній портал біля входу був побудований священиком Біро Йозефом після того, як Чорна смерть вразила місто (1738-1742). Статуя святого Архангела Михаїла розташована по центру над головним входом, зліва - від Іоанна Хрестителя, Святого Себастіана та Святого Карла Борромея, а праворуч - від Святого Іоанна Євангеліста, Святого Рокуса та Святого Яна Непомука. Портал був перенесений сюди у 1899 р. із колишнього місця розташування при церкві Св. Михайла та нещодавно відреставрований.
Статуя Святої Марії - це прекрасний і цінний витвір мистецтва в стилі бароко скульптора Шенбауера Антала, який створив її для консула Корніса Антала в 1744 році. Статуя була винесена з колишнього місця на перехресті вулиць Когальничану та Університету та розміщений у дворі за церквою у 1961 році.

Бастіон кравців, датований 1475 роком, є однією з двох споруд, які колись були частиною старого укріпленого міста, та які все ще стоять. (Вежа пожежників - це інша вежа, яка збереглася більше п'яти століть.)

Для кращого виду міста та навколишнього ландшафту підніміться приблизно на 200 метрів на Фортецьку гору. Назва стосується австрійської фортеці, побудованої тут у 18 столітті для забезпечення контролю, а не оборони міста.
Фортеця також іноді служила в'язницею, і саме тут утримували Стефана Людвіга Рота, героя трансільванських саксів 1848 року, якого звинувачували у державній зраді і стратили біля північних воріт 11 травня 1849 року.

Парки та сади

Ботанічний сад Клуж-Напоки, один з найбільших у південно-східній Європі, налічує близько 10 000 видів рослин. В межах території ви можете відвідати музей; кілька теплиць з пустельними та тропічними рослинами, включаючи величезні амазонські водяні лілії; японський сад із струмком та будинком у японському стилі, а  також Римський сад з археологічними реліквіями римської колонії Напока.

Найміть човен, щоб веслувати на невеликому озері або просто насолоджуйтесь прогулянкою у Центральному 180-річному парку.

Заснований у 1929 році, у парку виставлено близько 90 традиційних будинків з Румунії, Саксонії та Шеклері, лісопильні, криниці, гончарні майстерні, кошари та господарські споруди для подрібнення золотоносних руд, вирощування овець, ковальсьтва та обробки шкір. У парку також є кілька дерев'яних церков 18 століття з регіону Трансільванія.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти