Місто Турда<br>Румунія
Турда

Місто Турда є одним з найстаріших і найважливіших поселень в Румунії, поряд з Альба-Юлією, Клуж-Напокою, Яссі або Тімішоарою. Місто, а також його околиці сповнені історії та легенд. Таким чином, туристичні визначні пам'ятки в Турді пропонують чарівну подорож для туристів.

Запрошуємо вас, молодих і старих, стати частиною легенди.

Сьогодні місто Турда та його околиці - це оазис здоров’я та релаксації, мережива вражаючих та унікальних туристичних пам’яток.

Музей історії Турди

Для збереження вражаючих слідів історії в центрі Турди стоїть Історичний музей - свідчення минулого. Маючи цінну спадщину, понад 40 000 мобільних культурних цінностей організовано таким чином:

  • доісторична колекція - 250 артефактів, найдавніші живі сліди в районі;
  • римська та постримська колекція - 24 526 одиниць культурних цінностей, конкретних предметів військової техніки та озброєння;
  • середньовічна сучасна та пам’ятна колекція із 7087 штук;
  • етнографічна колекція - вражаюча і цінна колекція етнографічних творів, загалом близько 750 штук;
  • художня колекція - предмети меблів, картини, гобелени Гобелени, гравюри, декоративні предмети та ін. Найціннішим твором у колекції є олійний живопис "Дієта Турди", зроблений у 1896 р. угорським живописцем Аладаром Кьорешфі-Крішем, який відтворює історичні момент проголошення совісті та релігійної терпимості на сеймі в Турді (6–13 січня 1568 р.).

Ущелини Турда та Турені 

Лише за 13 км. від Турди відкрито одне з найкрасивіших і вражаючих районів ущелин Румунії: ущелина Турда - природний заповідник.
Ущелина Турда утворилася за 150 мільйонів років внаслідок поверхневої діяльності річки Хаддат, невеликої притоки річки Арієн, в юрських вапняках Траскауських гір.

Легенда та реальність тісно пов’язані між собою, ущелина Турда захоплює подих своєю величністю та багатством. Вона займає площу 170 гектарів, має довжину майже два кілометри та різницю у висоті майже 350 метрів.

Ще один природний заповідник, недалеко від ущелини Турда, всього за 12 км від Турди, ущелина Турені вражає нас своєю дикістю та природністю. Ущелина Турені має площу приблизно 25 га і довжину близько 2 км. Його утворення зумовлене річкою Валеа Расілор, яка проникла у вапняки з північного боку району.

Найдавніші сліди людського проживання в ущелині Турені датуються 5 тис. до н. Інші відкриття датуються заключним періодом епохи неоліту та бронзового століття. З часів даків та римлян було виявлено невелике житло І століття до нашої ери - І століття нашої ери, а також кілька спостережних пунктів у зв'язку з римським Каструмом Потайса.

Реформатська церква Кальвіна

Після довгого і захоплюючого дня на природі, через ущелину Турда та ущелину Турені, ми повертаємось до центру міста Турда, де нас вітає реформатська церква Кальвін.

Найстаріший пам'ятник, що зберігся в Турді, розташований у центрі міста, поруч з Історичним музеєм.

Першою церквою в цьому місці була римо-католицька, побудована в XIV столітті, присвячена Святій Марії. Ця церква згадується у старому папському податковому реєстрі 1332 року, як нею керував священик Петро з “Antiqua Thorda” (Стара Турда). Будівлю першої церкви складали зал з вежею (розміщений на південній стороні) та хор, розміщений на східній стороні.

Нинішня церква, побудована за часів Сигізмунда Люксембурзького, приблизно в 1400 році, була спроектована в готичному стилі, маючи єдину неф із (поточною) довжиною 26 м, шириною 8,5 м і висотою 16 м. Спочатку він був довший на 5-10 м, включаючи звичайний хор / вівтар на схід (у напрямку до площі Республіки), з огівальними склепіннями на хресті, який був знесений з будівництвом навколишнього укріплення. Церква більше не вкладалася в огородження оборонних стін, будучи прикріпленою до фортеці; таким чином, вівтар потрібно було приносити в жертву на довжині 5-10 м.

Замість зруйнованого вівтаря в XVII столітті була встановлена дзвіниця, яка обвалилася в 1862 р. Нинішня башта з годинником висотою 60 м була побудована між 1904 і 1906 рр. і стала символом міста Турда .

Соляна шахта Турда - це чарівна земля в надрах Трансільванії

Скарб із глибини, який розкривається у всій красі. Чарівне царство, яке творить добро. Це розслаблює, від’єднує і робить вас ближчими до природи та своїх близьких. Невичерпне джерело здоров’я.

Це однин з небагатьох туристичних напрямків в Румунії, включений до відомого путівника Мішлен, і отримало дві зірки Мішлен з трьох можливих. Соляна шахта Турда - це єдина соляна шахта в Румунії, включена до цього посібника, автори якої були глибоко вражені, вважаючи її “сучасною та дивовижною визначною пам'яткою”.

Особливий досвід туристів, здорове довкілля та його магія роблять соляну шахту Турда одним з найбільших туристичних напрямків в Румунії.

Щороку сотні тисяч туристів приїжджають, щоб перетнути підземний сольовий лабіринт, який перенесе вас у чарівні глибини. Соляна шахта Турда - це як гарна історія, сповнена таємниць та легенд. Чудовий туристичний напрямок у світі. Царство добра.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти