Місто Алба-Юлія<br>Румунія
Алба-Юлія

Лагідний клімат і багатство ґрунту зробили територію навколо Альби-Юлії придатною для життя з давніх часів і встановили Альбу як провідний виноробний регіон з 1 століття нашої ери. На північний захід від Альба-Юлії розташовані гори Апусені, а на сході Трансільванське плоскогір'я з пагорбами та глибокими широкими долинами.

Одне з найдавніших поселень Румунії, відоме в давнину як Апулум, Альба-Юлія служило найбільшим військовим та економічним центром під час римської окупації. Храми, мозаїки, термі і статуї, амфітеатри, палац губернатора "Daciarum Trium" - все це робило оригінальний дакійський Апулул мініатюрною копією Риму.

Єпископська цитадель і важливий політичний, військовий та культурний центр, Альба Юлія досягла свого піку між 1542-1690 рр., слугуючи столицею незалежного князівства Трансільванія та резиденцією трансільванських князів. У 1599 році Міхай Вітеазул (Михайло Хоробрий) на короткий проміжок часу досяг тут союзу трьох основних провінцій Румунії: Валахії, Трансільванії та Молдавії. Пізніше місто стало важливим друкарським центром. Нині місцеві університети продовжують традиції старих академічних шкіл.

Селянське повстання під проводом Хореї, Клоски та Крисана, розстріляне 28 лютого 1785 року на горі Вила (Деалул Фурчі), перетворило місто на символ боротьби за справедливість і свободу.

Саме тут 1 грудня 1918 року провінція Трансільванія оголосила про своє об’єднання з Румунією. У 1922 році князь Фердинанд був коронований королем Румунії в акті, який відображав союз, досягнутий більш ніж чотирма століттями раніше Михай Вітеазул.

У старому місті відвідувачі можуть прогулятися широкими, обсадженими деревами вулицями цитаделі Габсбургів, однієї з найбільш вражаючих в Європі, щоб відкрити для себе історичні, культурні та архітектурні пам'ятки Альба-Юлії: римо-католицький собор - найстаріший і найцінніший пам'ятник архітектури в Трансільванії., Бібліотека Баттіанум, православний собор Возз'єднання, будівля Бабілона - житло Національного музею Соборності, зал Союзу, палац Апор, Княжий палац та Університет Альба-Юлія .

Для тих, хто цікавиться природними визначними пам'ятками та пригодами на свіжому повітрі, Альба-Юлія є гарною відправною точкою для вивчення парків Апусені та Ретезат.

Пам'ятки

Цитадель Альба-Юлія, спроектована італійським архітектором Джованні Морандо Вісконті, була побудована між 1716 і 1735 роками з використанням воєнної архітектурної системи Вобан - найбільшої у своєму роді в Південно-Східній Європі. Фортеця видатна як своїми архітектурними елементами, так і красою шести воріт, унікальних у європейських військових структурах. Безсумнівно, художники, скульптори Йоганн Конінг, Йохан Вішер та Джузеппе Тенкалла, були натхненні давньою міфологією.

Близько 7,2 миль валів з цегли та кар'єрних каменів утворюють семиточкову зоряну форму із сімома бастіонами (Євген Савойський, Св. Стефан, Троїця, Св. Михайло, Св. Карол, Св. Капістрано та Св. Єлизавета) під захистом шести монументальних воріт.

Ворота, цінні зразки стилю раннього бароко, послужили зразком трансільванської архітектури 18 століття.

Княжий палац, побудований у 16 столітті, був резиденцією князя Мігая Вітеазула під час першого політичного об'єднання румунів у 1600-х роках. Після вторгнень османів і татар палац був зруйнований. За часів правління князів Габора Бетлена та Георгія II Ракоці палац був відновлений, але не до попереднього стану. З 1700 року будівля використовувалася як військова казарма.

Навпроти палацу знаходиться Союзний зал (Sala Unirii), де під час Великої асамблеї 1 грудня 1918 року був підписаний акт об'єднання між іншими історичними провінціями Румунії та Трансільванією.

У 1780 році Ігнак Баттяні, єпископ Трансільванії, перетворив колишню унітарську церкву на одну з найвідоміших бібліотек Трансільванії. Бібліотека Баттіанум відома в усьому світі своїми рідкісними рукописами - понад 60 000 документів, включаючи Кодекс Авреус (9 століття), також відомий як Лоршеве Євангеліє, що містить Євангеліє від Марка та Матвія, Давидові псалми, Кодекс Бургунду (15 століття) ), Biblia Sacra (13 століття), П’ятикнижжя з Орешті (1850), Біблія Шербана Кантакузіно та Новий Завіт з Балграда (1648).
Перша астрономічна обсерваторія в Трансільванії була заснована тут у 1792 році.

Палац Апор розташований неподалік від бібліотеки Батяунеум. Побудований у другій половині 17 століття, він служив резиденцією принца Апора, а на початку 18 століття - резиденцією австрійського вождя, принца Штайнвіля. Палац Апор був відремонтований у 2007 році.

Історичні церкви

  • Розташований біля західного входу в цитадель, вражаючий Православний собор Возз'єднання був побудований між 1921 і 1923 роками на святкування возз'єднання Трансільванії з Румунією. Перші монархи єдиної Румунії, король Фердинанд I та королева Марія були короновані там 15 жовтня 1922 року.
  • Католицький собор, побудований у 13 столітті на місці романської церкви, зруйнованої під час вторгнення татар 1241 року, має один із найбільш вражаючих інтер'єрів раннього Відродження в Трансільванії. Світло, що надходить з готичних вікон, допомагає створити всередині ефірну атмосферу. Тут знаходиться могила принца Янку де Хунедоара (1400 - 1456 рр.), А також могила Ізабелли Ягелло (1519 - 1559), яка народилася в Польщі, колишньої королеви Угорщини.

Музей

Національний музей Соборності, розташований у будівлі Вавилону, спочатку був побудований для військових цілей між 1851 і 1853 роками і перетворений в музей в 1887 р. У музеї є розділ доісторії, дако-римський та феодальний відділи, а також розділи для великих битв з турками, Революції 1848 р., Об'єднання князівств у 1859 р., Першої світової війни, Союзу Трансільванії з Румунією.
На його двох поверхах і в понад 100 кімнатах розміщені постійно діюча виставка, склад, бібліотека та реставраційні лабораторії. Об’єднавчий зал, що також належить Національному музею, був відкритий в 1895 році як Військове казино гарнізону в Альба-Юлії.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти