Місто Велико-Тирново<br>Болгарія
Велико-Тирново

Велико-Тирново - місто в Північній Болгарії, адміністративний центр округу Велико-Тирново. Місто розташоване в долині річки Янтра, на відстані 241 км від столиці - Софії, 228 км. від міста Варна та 107 км. від міста Русе.

Аеропорт Горна Оряховиця розташований за 10 км. від Велико Тирново. Це найближчий аеропорт до міста.
Також до Велико-Тирново можна доїхати автобусом або поїздом. Є регулярні перевезення з великих міст.

Населення міста становить приблизно 70 000 чоловік, а площа, на якій воно розташоване, становить 30,4 квадратних метрів. Розташування міста як перехрестя та перетину безлічі доріг, комерційних зв’язків та шляхів сприяло його економічному та культурному розвитку від античності до наших днів.

Велико-Тирново - одне з найстаріших міст країни, адже його історія сягає понад 5 тисяч років тому, що підтверджено археологічними розкопками.
Підйом Велико-Тирново пов'язаний з періодом Другої Болгарської імперії (1185-1393). У 1185 році місто було проголошено столицею відновленої Болгарської держави братами Асеном і Петром, які оголосили про кінець візантійського панування, яке тривало протягом 167 років.
Після того, як місто було обрано столицею, воно швидко розвивалося, оскільки в період з 12 по 14 століття було найнескоренішою болгарською фортецею, а також культурним та інтелектуальним центром Болгарії.

Найзначнішою пам’яткою культури у Велико-Тирново є середньовічна фортеця Царевець, розташована на однойменній вершині, оточена з трьох сторін річкою Янтра. Розкопки показують, що, хоча Царевець оточений укріпленою стіною, він не був замкненою фортецею, а справжнім середньовічним містом, у центрі якого піднімалися такі об’єкти: палац, церква «Св. Петка », декілька житлових та господарських будівель, водосховищ та бойових веж. Резиденція Патріарха була на найвищій частині Царевця, а церква Патріарха «Вознесіння Христового» також знаходилася в безпосередній близькості.
Біля Царевця також є ще один історичний пагорб - Трапезиця. Його історичне багатство велике і ще не відкрите повністю. Археологічні розкопки на пагорбі тривають, і на поверхні постійно з’являються нові цікаві знахідки.

Крім історичних пагорбів, Велико-Тирново славиться також численними православними храмами. Однією з найбільш емблематичних середньовічних церков є храм «Сорока святих мучеників », побудований на честь торжества царя Івана Асена II (1218 - 1241) над епірським деспотом Теодором Комніним (1180–1273). Тут були поховані болгарські царі Калоян (1168-1207), Іван Асен II, а також багато інших представників королівських сімей та болгарської аристократії. Православний храм зберігає деякі з найцінніших старобулгарських епіграфічних пам’яток - колону Омуртаг, колону Асен та прикордонну колону фортеці Родосто часів хана Крума (755–814 рр.).

В околицях міста розташовані деякі з найпопулярніших болгарських монастирів - Патріарший, Преображенський, Арбанашки, Плаковський, Капіновський, Кіліфаревський тощо.

В епоху Відродження (18-19 століття) Велико-Тирново було привабливим місцем для болгарської інтелігенції. Місто також було центром Першої революційної області під час Квітневого повстання 1876 р. проти османського панування.
Після звільнення Болгарії від османського панування в 1878 році Велико Тирново стало тимчасовою столицею країни. У 1879 р. були скликані Перші Установчі збори, на яких була прийнята так звана Тарново. Тут також були створені Національні збори Першої грантової допомоги. Він обрав князя Олександра I Батенберзького (1857-1893) болгарським правителем.

В архітектурному плані зовнішній вигляд старої частини міста відводить відвідувачів у минуле. Прогулюючись вулицею Гурко або Самоводською Чаршією (вулицями ремесел), гості міста можуть побачити будинки, побудовані понад 200 років тому, а також відчути зовсім іншу атмосферу. Ринкова вулиця - це своєрідний етнографічний комплекс із майстернями ремесел, сувенірними крамницями та галереями.
Більша частина місцевих музеїв знаходиться в старій частині міста. Деякі з найцікавіших з них включають Археологічний музей, Музей Відродження та Установчих Зборів, Музей новітньої та найсучаснішої історії, Будинок Сарафкіної, Будинок-музей Музею П.Р.
Археологічний заказник Нікополіс Ад Іструм - римське та ранньовізантійське місто, засноване імператором Траяном (98-117) у 106 році нашої ери, розташоване на відстані 20 км. від Велико Тирново.

Архітектурний заповідник Арбанасі розташований на відстані всього 6 км від Велико-Тирново. У старовинному селі збереглися чудові архітектурні пам’ятки доби Болгарського Відродження, старі церкви та прекрасні двори, наповнені квітами та зеленню.

22 березня - офіційний день Велико-Тирново. Ця дата пов’язана з історичним тріумфом царя Івана Асена II над Теодором Комніним (1230). Традиційно вечір святкового дня призначається для безкоштовного виступу на пагорбі Царевець. Аудіовізуальна вистава «Звук і світло» розповідає про славну і трагічну історію Болгарії за допомогою музики, вогнів, лазерів та церковних дзвонів, що робить її унікальною пам’яткою для відвідувачів. Вистави також організовуються протягом решти року за попереднім запитом в обмін на оплату.

Не випадково Велике-Тарново було оголошено балканською столицею культурного туризму, і кілька разів його нагороджували премією Найкрасивіше місто Болгарії за результатами щорічних досліджень, проведених засобами масової інформації. Місто чудове з його прекрасними будинками, що амфітеатрально розташовані вздовж берегів річки; він має багату історію визначних пам'яток, привабливих для гостей.

Варіанти розміщення в місті надзвичайно різноманітні - приватне житло, хостели, пансіонати та готелі до 4 зірок. Місто пропонує широкі можливості для розваг та нічного життя - дискотеки, бари, ресторани тощо. Головна вулиця міста пропонує величезну кількість магазинів, готелів, розважальних закладів та закладів громадського харчування. Ресторани міста славляться своєю вишуканою кухнею. Тут ви можете скуштувати популярні болгарські страви та ті, які характерні для регіону.

Для любителів активного відпочинку існує декілька екодоріжок - Негованська стежка (у селі Емен), Преображенська стежка, Арбанашка та ін. Екодоріжки - це позначені пішохідні маршрути в природі, за допомогою яких туристи отримують доступ до красиві місцеві та природні пам’ятки. Регіон пропонує варіанти скелелазіння, катання на гірських велосипедах, верхової їзди, а численні річки та греблі дають можливість рибалити та плавати.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти