Місто Арль<br>Франція
Арль

Безтурботно розмістившись на двох берегах Рони на краю дельти, де лежить Камарг, Арль, здається, дрімає усю свою 2500-річну історію під непримиренним світлом середземноморського сонця.

Але повірити, що місто спить, нереально...
Арль стежить за своїми багатствами.
Комуна, територія якої, безперечно, є найбільш розповсюдженою у всій Франції, займає 720 квадратних кілометрів (втричі більше, ніж Марсель і в 7 разів більше, ніж Париж): на півночі лежать Альпілі, вапняковий гірський масив, на сході Ла-Крау, колись посушливий степ, а на південь Камарг, чарівне місце між морем та небом, де бродять рейнджери, коні, бики та птахи.

Арль, місто мистецтва та історії, включено ЮНЕСКО до списку всесвітньої спадщини з 1981 року. Більше 100 його римських та романських будівель та руїн в збереженому історичному центрі зазначені як "Історичні пам'ятники".
Це Римський амфітеатр (сьогодні арена), Античний театр, Криптопортики, римські термальні ванни Константина, залишки римського цирку, монастирі і брама Сен-Трофіма та Аліскапи, щоб навести лише найважливіше.

Якщо старий історичний центр Арля є одним з основних охоронюваних секторів, що рясніє архітектурними скарбами, то ХХ століття породило деякі важливі споруди, такі як лікарня Джозефа Імберта, спроектована архітектором Полом Нельсоном та Відомчий музей стародавнього Арля, задуманий Анрі Циріані та встановлений у сучасному та інноваційному будинку на березі Рони.

У Espace Van Gogh, колишня лікарня та госпіс, відновленому в 1986 році, сьогодні розміщуються мультимедійна бібліотека, міський архів, Collège International des Traducteurs Littéraires (асоціація сприяння літературним перекладам), філія університету, виставковий простір, а також багато магазинів та підприємств.

Будівля, в якій знаходиться Супонком, всесвітньо відома школа для 3D-2D-анімації, є одним з головних архітектурних досягнень 19 століття. Побудований у парку колишніх залізничних майстерень SNCF, є важливою частиною університету.

Окрім спадщини, звичаї міста, мова та традиційні фестивалі роблять Арль столицею прованської культури. Ви можете зустріти жінку в традиційному вбранні на вулицях під час одного з численних фестивалів, організованих містом. Туристичне місто за передовим досвідом, тут протягом усього року проводяться численні урочистості: у грудні Drôle de Noëls, у квітні Feria Pascale, фестиваль фотографій Rencontres internationale de la photographie влітку, фестиваль рису Fête du riz на початку вересня.

Арль, який зразково поєднує минуле і сучасність, мистецтво та промисловість, також може похвалитися присутністю таких установ, як видавництво Actes Sud, Harmonia Mundi, незалежна звукозаписна компанія, і всесвітньо відома театральна трупа The Groupe F, фахівці з феєрверків та художніх вистав. Вони брали участь у відкритті Fabrica - фестиваль в Авіньйоні.

Зверніть увагу також на École Nationale Supérieure de la Photographie, встановлену з 1982 року в одному з найкрасивіших міських особняків 17 століття на вулиці Арені.

Історія Арля

Давайте поговоримо про історію Арля. Вона починається приблизно в 550 р. до н. е., коли фокейці Марселя заснували торговий прилавок Теліне на сучасному місці Арля.
У 4 столітті Теліне став АРЕЛАТНИМ (від “ar”: скелястий горб, або “are”: поблизу, і “lath”: болото). Між 125 і 121 рр. до н. е. "провінцію" завоював Рим. Скориставшись своїм розташуванням, Арль процвітав за часів Римської імперії і став важливим торговим центром. У той час місто називали “Colonia Julia Paterna Arelate”.

Судноплавство по Ронах забезпечувало доступ до Галлії і аж до Бретані (морські судна з усієї імперії могли підпливати до Арля, де була станція перевантаження). Віа Доміція, яка зв’язувала Італію з Іспанією, перетнула річку в Арлі завдяки мосту на човнах у понтонному стилі. I49 до н.е. ознаменував початок громадянських війн. Цезар побудував кораблі на верфі Трінкетейле, щоб взяти в облогу Марсель, союзний на той час Помпеям - ворогу Цезаря.

Економіка, створена за часів Римської епохи, проіснувала б до сучасності.
У середні віки великі господарства дали багату поміщицьку аристократію. По всій сільській місцевості були побудовані великі та красиві "маси", що об'єднували будинки та господарські будівлі. Комуна Арль таким чином стала усіяна селами та хуторами.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти