Місто Мустьє-Сент-Марі<br>Франція
Мустьє-Сент-Марі

Мустьє-Сент-Марі - провансальське село з багатою історією та архітектурною спадщиною. Побудоване між двома скелястими схилами, з нього відкриваються вражаючі та захоплюючі краєвиди, як із висоти, так і біля підніжжя села. Розташоване у департаменті Альпи-Верхня Прованс у самому серці Регіонального природного парку Вердон, місто може похвалитися такими яскравими рисами, як його історія та природне оточення.

Мустьє-Сент-Марі користується винятковим географічним положенням і завершується на висоті 630 метрів. Його територія величезна; воно знаходиться в центрі основних екскурсійних маршрутів Вердону, а нижче за течією від ущелин Вердон озеро Сент-Круа лежить на південь від долини Мустьє-Сент-Марі. Дамби, потоки, каскади, річки та озера складають основні елементи цього ландшафту. Тут теплий помірний клімат з великими опадами.

Історія

Історія Мустьє-Сент-Марі сягає 5 століття: ченці з Леринських островів окупували село і заснували там монастир у 6 столітті, звідси в середньовіччі назва міста Монастеріо.

Будівництво будівель, укріплень, будинків та млинів прогресувало протягом 12-13 століття. Чума і спадкові війни графів Провансу спустошили населення в XIV столітті. Розвиток промисловості, що базується на гідравліці, у 16 столітті, з імплантацією паперових фабрик, шкіряних фабрик, гончарних майстерень та заводів, знову спричинило процвітання Мустьє-Сент-Марі. Але надзвичайно суворі погодні умови протягом 17 століття вплинули на цю еволюцію, і місто знову занепало. Золотий період фарфорових фабрик, фабрики Мустьє-Сент-Марі, закінчився в 1873 році.

Лише в 1925 році хтось вирішив освітлити печі міста, щоб повернути Фаянсу весь його престиж та всесвітню популярність. Завдяки енергії та ентузіазму цієї людини, на ім'я Марсель Прованс, близько двадцяти майстерень та музей, присвячених йому, продовжують і навіть розширюють це традиційне ремесло, на радість відвідувачів та любителів порцеляни.

Мустьє-Сент-Марі відомий легендою про зірку, яка світить над селом. Перетлумачена поетом Фредеріком Містралем, легенда розповідає, що під час одного з хрестових походів лицар Блака, в’язень сарацинів, загадав бажання: якщо майбутнє дозволить йому повернутися у своє село, він пообіцяв повісити зірку і свій ланцюжок високо вгорі на честь Святої Марії. Справжня історія цієї зірки залишається загадкою, і існує багато різних версій, але жодна з них ніколи не була автентифікована. Зірка, яка сьогодні висить над містом, одинадцята в його історії; позолочена дрібним золотом, вона має розмір 1,25 метра, довжина ланцюга - 135 метрів, а вага - 150 кг.

Решта його спадщини настільки ж захоплююча, і Мустьє-Сент-Марі пропонує багато цікавих місць для відвідувача: парафіяльна церква, занесена в список історичної пам’ятки в 1913 році, каплиця Нотр-Дам де Бовуар 12 століття з 262 сходинками на підйом на акведук оригінальні оборонні вали - фонтани та мийки.

У районі навколо Мустьє-Сент-Марі

  • Ущелини Вердону: європейська версія Великого каньйону, виліпленого річкою Вердон. Завдяки бірюзовій воді цей вид входить до списку «Великих місць Франції». Тут є багато водних, спортивних та інших видів активного відпочинку.
  • Кастеланна: середньовічне село, яке можна дослідити з такими цікавими місцями, як стара вежа, вали XIV століття, церква Святого Віктора XII століття.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти