Місто Мармарис<br>Туреччина
Мармарис

Колись сонне рибальське селище, Мармарис став одним з найбільших курортів Егейського узбережжя Туреччини. З його історії залишилось небагато, оскільки місто сьогодні є сучасним розвитком із серцем та душею туризму. Населення влітку збільшується до 200 000, і більшість готелів, ресторанів, нічних клубів та магазинів обслуговують недорогі пакетні канікули, хоча є заклади для всіх бюджетів.

Незважаючи на розташування, яке сягає приблизно 10 км уздовж заходу затоки, Мармарис також відомий своєю зеленою площею, присутньою цілий рік завдяки сосновим пагорбам, які оточують місто. Навколо затоки багато пляжів, поруч є одночасно стародавні міста та приморські села для одноденних поїздок. Гавань для яхт - найбільша і найновіша в Туреччині, а отже, найзайнятіший чартерний порт, особливо для поїздок уздовж бірюзового узбережжя.

Окрім клімату, пляжів та споруд міста, транспортна інфраструктура є безперечним плюсом для залучення відвідувачів. Тут легко дістатися до сусіднього аеропорту Даламан, поромів до Родосу, а також по дорозі до Датки та Фетхіє. Гавань приваблювала приватними човнами з усього світу, з обслуговуванням та виробництвом яхт у майстернях на протоці Яланці. Оскільки клімат комфортний навіть взимку, а сусідні вражаючі гори та соснові ліси охоплюють Мармарис,він ймовірно, залишатиметься популярним та практичним місцем відпочинку ще довгий час.

Історія

Існує думка, що перше поселення в Мармарисі, історія якого сягає 3400 р. До н. е., розпочалося з прибуттям племені до регіону, лідера якого звали Кар. Тоді цей район називали його іменем Карла, і його розташування навколо Егейського та Середземного морів завжди робило його привабливим регіоном.

Сулейман Пишний у 1522 році зібрав 200 000 військовослужбовців, розпочавши облогу бази лицарів Святого Іоанна на Родосі (Родос). Незабаром після цього він зробив місто більш потужним, відбудувавши крихітний замок з видом на місто. Лорд Нельсон і весь його флот притулилися в гавані в 1798 році, прямуючи до Єгипту, щоб перемогти армаду Наполеона в битві при Абукірі.

Тому Мармарис з часом став місцем, де панували різні цивілізації, і є архітектурні та історичні свідчення присутності єгипетської, асдурської, іонної, дорської, персидської, македонської, сирійської, римської, візантійської, сельджукської та османської цивілізації.

Клімат

Літо надзвичайно спекотне і сухе, денна температура сягає до 35 градусів, а зима тепла і волога, вночі до 5 градусів. Район досить типовий для середземноморського клімату.

Як дістатись?

 • Дорогою - Мармарис добре зв’язаний автобусом із більшістю міст Туреччини. Щогодини ходять автобуси до найближчих курортів Бодрум (3 години), Фетхіє (3 години), Ізмір (5 годин) та Датча (90 хвилин). Прямі міжміські рейси включають Анталію (7 годин), Стамбул (13 годин) та Анкару (10 годин). Автовокзал знаходиться в 2 км на північ від міста, а зупинка dolmus знаходиться недалеко від Ulusal Egemenlik Bulvari.
 • Повітрям - Найближчий аеропорт - Даламан, звідки здійснюється безліч міжнародних чартерних рейсів, особливо з Європи. Це більше 100 км і займає 2 години на автобусі, а регулярні автобусні рейси є з 07:30 до 22:00.
 • Човном - Підводні крила щодня відправляються на Родос о 09:15 влітку. Влітку тричі на тиждень ходять моторні човни та грецькі пороми, на яких можна перевозити машини.

Що їсти?

Відомі страви в регіоні Мармарису - сура, м’ясо, фаршироване рисом, тархана (суп із сушеного йогурту та помідорів) та місцеве морозиво. Багато з цих особливих страв їдять підчас Хідереллеза, Весняного свята.

Що придбати?

Вишивка - одне з найкращих місцевих ремесел у районі, виготовлене жінками та широко доступне. Мідні та дерев'яні прикраси, ювелірні вироби та одяг регіонального дизайну продаються у магазинах уздовж гавані та всередині замку. Одне з найкращих місць, де можна придбати знамените варення та мед, - це П’ятничний ринок у західній частині міста біля набережної.

Що відвідати?

 • Мармариський замок - Цей маленький замок на пагорбі, який, як вважали, був побудований іонійцями, був відремонтований за часів Олександра Македонського. Він був розширений і відремонтований знову Сулейманом Пишним в 1522 році, і в цей час його 200 000 військовослужбовців атакували і захопили острів Родос.
  Замок відкрився як музей у 1991 році, після реставрацій, які зайняли десять років. Він має сім галерей та колекцію археологічних, історичних, етнографічних та морських експонатів. Види міста прекрасні, з прекрасною панорамою вдень і вночі.
 • Музей Мармариса - Замок Мармарису націоналізований у 1979 році та відреставрований між 1980 і 1990 роками. Музей Мармарису знаходиться у замку Мармарису та офіційно відкритий для відвідувачів 18 травня 1991 року. У замку є сім галерей, дві з яких використовуються як склади. Одна галерея - це археологічний зал мистецтв. Третя галерея, яка є етнографічним залом, організована як турецька хата. Четверта галерея організована як кімната командира замку. У межах музею також знаходиться виставковий зал.
 • Міст Ташан та Кемерлі - Міст, розташований за 10 км вздовж дороги Мугла в регіоні Іскелебасі, був побудований Сулейманом Пишним і має арочні мости, побудовані з каменю та цегли.

 Древні міста:

 • Фіскос - Побачити руїни можна у Фіскосі, важливому місті-порту стародавнього регіону Карія, на пагорбі Асар на північ від Мармарису. Старі міські стіни, що датуються елліністичним періодом, все ще досить цілі.
 • Лорима (Бозуккале) - Руїни в Лоримі, колись частині основ Родосу, спочатку були засновані в регіоні, відомому як Оплосіца (артилерійський коваль), прибережна хаща на південному заході півострова Бозбурун в 40 км від Мармарису. Найбільш вражаючою структурою в районі поселення є добре збережена арматура біля входу в бухту Бурунбасі. На краю острова Родос (Родос) побудовано дев'ять прямокутних веж, виготовлених із гладкої порізаної скелі кладки. Сьогодні ще можна побачити лише балконну вежу на північному кінці.
 • Амос - До древніх руїн Амоса можна дістатися з пагорба Асарчик, на північний захід від затоки Кумлубук. Амос бере свій початок з елліністичного періоду і складається з амфітеатру на схилі пагорба, храму та постаментів статуй. Цей амфітеатр, оточений валами того часу, знаходиться в хорошому стані, із зоною відпочинку, бічними стінами та сценою з трьома камерами. Розкопки в 1948 році професором Біном виявили чотири написи, в яких згадувалося три договори оренди, які, як вважалося, сягають приблизно 200 р. До н. Е. З Турунча до Кумлубуку курсує мікроавтобус, який проходить через Амос.
 • Седри (Клеопатра або Міські острови) - Стародавні руїни Седра на острові Сарай датуються елліністичною римською епохою. Те, що відоме як Міські острови, складається з островів Орта та Кучук. Залишки валів добре видно здалеку.
  Острів взяв свою назву за чутками про те, що Клеопатра плавала з місцевими жителями у невеликій затоці на північному заході острова. Крім того, вона повинна була увійти в море разом з Марком Ентоні, піски якого Ентоні передав з Північної Африки на кораблях - що може бути правдою, оскільки цей тип піску можна побачити лише в Єгипті.Залишки будівель, оточених валами на сході острова Сарай, датуються римським та елліністичним періодом, а невеликий амфітеатр знаходиться в найкращому стані. Християнська базиліка була побудована над постаментами храму Аполлона, що належав Дорсу. На заході Сараю є Агора з написами, що свідчать про те, що в регіоні були організовані фестивалі легкої атлетики, присвячені Аполлону. На острові Кучук є руїни некрополя, а також рельєфи колон.
 • Гідри - Руїни валу, що датуються епохою еллінізму, знаходяться в Гідасі, за 35 км від Мармарису вздовж дороги Еріне-Бібассіос, із запланованим квадратним пам'ятником на південь.
  Є руїни валу, що залишились від епохи еллінізму в місті Гідас, за 35 км. подалі від Мармарису на трасі Еріне - Бібассіос, а на південь від цих руїн запланований квадратний пам'ятник. Навколо сторожової вежі, за 3 км від Гайди, є кілька гробниць. Давня область Гідас була заснована в затоці Селіміє (затока Каміслі) на північ від півострова Бозбурун.
 • Ерін - Руїни Еріне розташовані за 3 км від села Хісарону, за 20 км на південний захід від Мармарису, і датуються елліністичним та римським періодом.
 • Кастабус (Пазарлик) - Поблизу села Гісарлік знаходяться стародавні руїни Пазарлик, святе місце, до якого можна дістатися з гори Ерен за годину підйому з рівнини Хісарону. Храм знаходиться на спеціально побудованій платформі, що датується 4 століттям до нашої ери. Окрім Храму, можна визначити лише зруйнований амфітеатр на півдні.
 • Саранда (Söğüt) - Поблизу села Согут, що в 45 км від Мармарису, Саранда все ще має характеристики постійного поселення в елліністичний, римський та візантійський періоди, останнє з яких явно зберігається і сьогодні.
 • Бібасіос - Залишки стародавнього міста Бибассіоса можна побачити в селі Органії, на дорозі Еріне в напрямку Бозбурун, на південний захід від Мармарису. Руїни валів знаходяться всередині лісу.
 • Евтенна (Altınsivrisi) - Посилені вали, що оточують територію поселення, у західній частині лінії Седрай-Мармарис, перебувають у дуже хорошому стані. Також є прибудова старовинної пристані. До руїн можна дістатися вздовж дороги Каракасогут.

 Мавзолеї та мечеті:

 • Мавзолей Саріана - Мавзолей у районі Саріана має вид на місто з висоти пташиного польоту та поруч із ним знаходиться нова мечеть. Перед експедицією Родос Кануні відвідав Фатму Ана (Саріану), яка славилася своїми прогнозами. Після того, як вона дала йому позитивну відповідь, він розпочав облогу. До його від'їзду з Мармарису тисячі османських солдатів поїхали в дорогу після ситного сніданку з молоком від корови Саріани.
 • Мечеть Ібрагіма Аги - Побудований Ібрагімом Агою в 1789 році в районі Кемеральті, його найяскравішою архітектурною особливістю є величезний купол.

 Пляжі та набережні

 • Острів Ценнет - Півострівний острів Ценнет, за 30 хвилин подорожі на човні, покритий лісом, має житло та ресторани. Це популярна зупинка круїзних та туристичних катерів протягом усього сезону, оскільки підходить для купання та їжі.
 • Печера Фосфорлу - Ця природна печера є популярною зупинкою для вітрильних турів, що тривають до Турунча та Кумлубука, пропонуючи чисті зелені води, ідеальні для купання.
 • Мінеральна весна - Відомі своєю питною водою, яка раніше вважалася корисною для травної системи, термальні джерела та грязьові ванни Султанії Каплікаларі розташовані за 10 км від провінції, недалеко від Даляна. Це популярний район із пляжем та зручностями для туристів. До нього можна дістатися на човні чи дорозі з Койчегізу чи Даляна.
 • Турунч - Колись крихітне фермерське та рибальське селище, Турунк з кінця 1980-х років перетворився на елітний туристичний курорт з готелями, віллами та ресторанами. Село, розташоване на східному узбережжі півострова Хісарону, знаходиться в 21 км від Мармарису. До нього можна дістатися дорогою та морем. Головною визначною пам'яткою турецьких та іноземних туристів є його приголомшливе розташування та 500-метровий пляж, звичайно, пісочний на тлі сосново-чубатих скель.
 • Кумлубюк - До села, що за 6 км дорогою від Турунца, також можна дістатися на човні від Мармарису до великого пляжу, який є одним з найкращих у цьому районі. Вода чиста, а неподалік є хороші зручності.
 • Çiftlik - До затоки Цифтлік можна дістатися за дві години на човні від Ічмелера. Це колись ізольоване село та пляж зараз розробляється для туризму, з курортним селищем та готелями. Це особливо подобається морякам як гарне місце для їхніх яхт, а його піщані піски та прибережні ресторани стають все популярнішими. У селі є невеликий острів у затоці, він також улюблений серед туристів-сафарі, що займаються джипінгом.
 • Тургут (водоспад) - 10-метровий водоспад знаходиться за 35 км від Мармарису і до нього можна дістатися із села Тургут 15-хвилинною подорожжю.
 • Бозбурун - Село Бозбурун, найбільш відоме та використовуване завдяки своїй гавані яхт, будівництву човнів та ремонту, має приголомшливе розташування, а також славиться сосновим, квітковим та чебрецевим медом. Його відокремлене розташування та спокійна атмосфера приваблюють людей, які рятуються від міського життя, і особливо популярний серед турецьких туристів. Є автобуси з міста Мармарис, що за 50 км, що робить приємну одноденну поїздку, і є багато цікавих прогулянок по довколишній сільській місцевості.
  Хоча тут немає належних пляжів, можна виплисти зі скель. Тут є шановане 1000-річне дерево, одне з найстаріших у країні. У селі стає більше людей під час Міжнародного фестивалю  Бозбурун, 26 - 28 жовтня.
 • Гюннючек - Ліс Гунлюк, з рідкісними видами рослин, знаходиться в 2 км від Мармарису. Олія сигли, яку збирають з дерев, використовується у фармацевтичній та парфумерній промисловості. Район - це природна набережна з мілководдям.
 • Протока Яланчі - Ця земля, яка становить 8 км. подалі від провінції, отримала свою назву "Підроблена протока" на честь капітана корабля, який передбачав тут протоку, яка йде в бухту в штормову погоду, землю свого корабля. Вам слід абсолютно побачити цей регіон, де є дерев'яні суднобудівні верфі Гулет.
 • Яхтинг - Природна гавань, Мармариська затока має три пристані для яхт на 1100 місць та дев'ять на 1200 місць. Для розвитку яхт-туризму в регіоні організовуються різні фестивалі, і місто є центром Блакитних подорожей. Основними заходами є Міжнародний фестиваль яхт протягом другого тижня травня та тижневі Міжнародні гонки яхт у Мармарисі наприкінці жовтня.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти