Місто Парма<br>Італія
Парма

Її географічне положення, історія та гастрономічні традиції роблять провінцію Парма однією з найбільш знакових провінцій Італії.
Розташована на півночі Італії, ця провінція простягається від річки По на півночі (представляючи межу Емілії Романьї з Ломбардією), аж до гребеня Апеннінів, що відокремлює її від Тоскани.
В основному він складається з рівнин і з його Басса-Парменсе (нижня провінція), що йде за течією По. Місцевість захоплює та навіює, вона надихає своїми селами, замками та старовинними церквами... навіть коли овіяна туманом.

Країна усіяна кількома озерами, включаючи озеро Санто-Парменсе, найбільше природне озеро в регіоні Романья.

Парма та Апенніни пропонують відвідувачам незайману природу, обрамлену чарівним ландшафтом; ідеальна мережа шляхів була створена саме для її відкриття.

Парма є синонімом природи, історії та мистецтва. Дійсно, імена, такі як Антеламі, Корреджо, Парміджаніно, Верді та Тосканіні, відбилися в цій вишуканій і витонченій перлині міста.

Що подивитись?

Історичний центр Парми розвивається навколо того, що можна вважати його релігійним центральним елементом, розміщеним Собором, Баптистерієм та Єпископським палацом.
Собор на площі Пьяцца-дель-Дуомо є одним із найважливіших зразків романського стилю долини По, хоча у свій час і зазнав різних втручань. Він може похвалитися дзвіницею, що датується 13-м століттям, в той час як всередині заховані знамениті шедеври, включаючи купол, розписаний Корреджо.

Баптистерій - восьмигранна структура, що використовує блоки рожевого мармуру. Разом із Єпископським палацом XI століття це картина, що повертає нас до середньовічних часів. Фрески, приписані Парміджаніно в каплицях, та купол, розписаний Корреджо, є відмінними елементами церкви Святого Іоанна Євангеліста.
Можна помилуватися іншими творами Парміджаніно в церкві Мадонни делла Стекката, а також творами Корреджо в палаті Святого Павла в монастирі бенедиктинців.

Недалеко від останнього, знаходиться Палаццо делла Пілотта. На замовлення сім'ї Фарнезе - це вражаючий комплекс, де розміщені бібліотека і театр Фарнезе, Національний археологічний музей, Музей Бодоні та Національна галерея, де експонуються роботи Корреджо, Парміджаніно, Беато Анжеліко, Леонардо да Вінчі, Тієполо та Канови.

А недалеко знаходиться Театр Регіо (Королівський театр), музичний храм і один з найвідоміших театрів Італії.
Переїжджаючи міст Г. Верді через пармський потік, ви приїжджаєте до Герцогського палацу, оточеного широким зеленим горбом, чудовим прикладом княжого парку. Палац досі містить центральне ядро XVI століття і містить фрески чудової краси.

За межами міста, по всій провінції Парма, розкидана велика кількістю замків і фортець, від схилів Апеннінів на північ до Поської низовини. Вони прокладають маршрут через зачарований світ лордів та дам старовинних садиб, які вважаються одними з найкрасивіших та найкраще збережених в Італії.
Відправною точкою може бути фортеця Барді, що виділяється з червоних, скелястих Апеннінів у всій своїй пишності; рухаючись вниз до долини, однією з обов’язкових зупинок є замок Компіано та його село; потім можно перейти до замку Феліно і, закінчити Реджією (Королівським палацом) Колорно в районі Басса Парменсе (рівнини Парми), резиденцією будинків Фарнезе, Бурбона та Марії Луїзи Австрійської, герцогині Парми.

У цьому місці відвідувач захоплюється монументальною красою Реджії, а також чудовими пейзажами, де річка По зустрічається з рівниною.
Серед усіх міст рівнини, що простягаються від Парми до Пьяченци, варто завітати до Фонтевіво з його імпозантним абатством цистерціанців, що датується 12 століттям; як і Фонтанеллато з фортецею Санвітале та серією фресок Парміджаніно; та Фіденца з безцінним собором Сан-Донніно, одним з найважливіших зразків романського мистецтва Емілії. Також обов'язковим для відвідин є замок Торрек'яри XV століття.

Що робити?

Гіркий ландшафт Апеннін та його парків є певним контрастом до річки По та її магічної чарівності.
Національний парк Тоскано-Емілійських Апеннін пропонує куточки незайманої природи та можливості для екскурсій як історичних, так і культурних, відкриттів середньовічних сіл та фортець, а також піших прогулянок - на горі Сіллара, через її мережу доріжок та вздовж озера Санто-Парменсе.
Любителям природи слід відвідати регіональний парк Каррега-лісу та регіональний парк долин Седра та Парма, більш відомий як парк "Сто озер". На території є низка парків та природних заповідників, де відвідувачі можуть вивчити гірські велосипеди, верхову їзду та піші прогулянки.
Ще одна надихаюча екскурсія через Парму лежить вздовж Via Francigena, середньовічного паломницького маршруту, який пролягав від Кентербері до Риму. Ділянка, яка пролягає через провінцію, проходить через вітри вздовж річок і аж до Апеннінського перевалу, з легко прохідними стежками в цій захоплюючій обстановці.

З римських часів провінція Парма була джерелом термальних вод.

Вибір термальних курортів тут великий, завдяки великій кількості цих багатих мінералами вод. Найвідомішими курортами, без сумніву, є курорти Сальсомаджоре, що мають будівлі в стилі модерн та високоякісні процедури. Табіано, Сант’Андреа Багні та Монтічеллі також мають велику репутацію, і всі вони оточені природою, спокоєм та тишею.

Фестивалі та заходи - Карнавал Буссето, створений у 19 столітті, з масками, танцями та музикою.
Тим часом Tenzone Medievale (Суперечка), що проводиться у замку Барді, є середньовічним турніром зі стрільцями, лицарями, танцюристами, дворянами та менестрелями.

Зв'язок Парми з гастрономією настільки сильний, що вона стала місцем розташування Європейського управління безпеки харчових продуктів та ALMA, Міжнародної школи італійської кухні, з іншим штабом у Колорно.
Три маршрути смаку вже стали міцною традицією для мандрівників у ці землі.
Перший - це маршрут кулателло Зібелло, на рівнинах Парми, країна походження шинки кулателло та вареної плечової шинки Сан Секундо. Другий - це шинка та вина, що знаходяться в горбистій зоні провінції, де пропонують можливість дегустації сиру Парміджано Реджано, салямі Феліно, пармської шинки та вин. Нарешті, третій присвячений білим грибам!

Кухня - фортеця всієї пармської провінції

Його етногастрономія дуже різноманітна, і для того, щоб зрозуміти асортимент, досить знати гриби Альберето та Борготаро, панель di montagna (букв. «Гірський хліб»), картоплю та трави, а також страви на основі каштанів та ягід. Кількість товарів, які пропонує Провінція, велика.

Тим не менше, найкращими продуктами не лише в провінційній зоні, але й у всій Італії є пармська шинка (прошутто) та салямі, сир Парміджано Реджіано, кулателло Зібелло та варена плечова шинка Сан-Секундо.
Серед типових перших страв - це каппелетті або аноліні на яловичому бульйоні, тортеллі ді ербетт і бомба ді різо ("рисова бомба").

Серед типових других страв - рагу з яловичини (стракото) з полентою, відварне м’ясо зі смачними соусами, шкембель та фарширована теляча грудка (пікая).

Рисовий делікт, мигдальний пиріг, спонгата, випічка, наповнена медом, волоські горіхи та цукати, а також цукеркові фіалки - найбільш типові десерти.

Окрім того, що виділяється серед вин та відповідає стандартам DOC, - це біла Мальвазія та Совіньйон та червоні Коллі ді Парма.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти