Місто Рованіемі<br>Фінляндія
Рованіемі

Є безліч причин любити Рованіемі - чарівна природа та явища, традиції та культура Лапона, міське життя та дикі заходи роблять Офіційне місто Санта-Клауса унікальним місцем для відвідування.

Сталий Рованіємі

Рованіемі - регіон в Арктиці, і природа тут найбільш вразлива до впливів кліматичних змін. Тут потрібні сезони, сніжна зима та тепле літо, щоб забезпечити безпечне середовище для всіх арктичних видів.

Стійкість - це стан душі та спосіб життя. Вшановуючи природу та всі її чудеса, це вже пів дорозги. Виключайте світло, забирайте сміття, використовйте вторпереробку, їжте місцеве і подорожуйте за межами напруженої пори року, і ви - посол стійкої доброї волі.

Чи знали ви, що електрична самозабезпеченість Лапландії становить 107%, а частка відновлюваних джерел енергії у виробництві електроенергії в Лапландії становить 91%.

Завдяки легким під’їздам до Рованіємі природними стежками легко і безпечно здійснювати екскурсії всією родиною. Природні стежки Оунасваара та Полярне коло проведуть вас до арктичних лісів безпосередньо біля центру міста. Але перед тим, як вирушити на вулицю, подивіться на “Етикет на відкритому повітрі”, про повагу до природи та про марковані стежки. Знайдіть інформацію про кемпінги, розпалювання багаття та способи походів без сміття

Подорож до Рованіємі навесні, влітку чи восени - це частина стійкого руху. Світло, яке триває цілодобово, пропонує можливості бути активними з дітьми та кататися на конях, плавати, походити в річкові круїзи, не кажучи вже про те, щоб відвідати літні ферми хаскі та північних оленів.

Північне сяйво

Також відоме як Aurora Borealis, північне сяйво видно близько 150 ночей на рік у фінській Лапландії. У Рованіємі чарівне астральне шоу можна буде спостерігати в місті та його околицях з кінця серпня до початку квітня.

Для лову магічного явища потрібне ясне і темне небо та оглядове місце, на яке не впливає світлове забруднення, наприклад, вуличні ліхтарі та неонові вивіски. У Рованіємі вам не потрібно йти далеко від центру міста, щоб знайти гарне місце. І справді сильні полярні сяйва можна побачити навіть при перешкодах від штучного світла.
Зверніть увагу: немає надійних способів передбачити, коли з’являться Аврори, лише приблизні прогнози.

Є чимало хороших місць для огляду Аврор поблизу центру міста. Арктичний сад за музеєм Арктикум - популярне місце за 10 хвилин ходьби, а вершина Уанасваара - ще один вдалий вибір за 45 хвилин ходьби. Працює будь-яке місце, де немає світлового забруднення та необмежений вид на північне небо - чим темніше, тим краще.

Північне сяйво зазвичай з’являється між 22:00 та 02:00, але іноді їх можна побачити вже о 19:00. Шоу може тривати від декількох хвилин до кількох годин.

Полярна ніч

Час магічного світла Каамос - це фінське слово для Полярної ночі і визначає час в полярних областях, коли сонце не піднімається над горизонтом в середині зими. Протилежністю Полярної ночі є Північне Сонце влітку арктичного літа.

Можна собі уявити повну темряву, але Полярна ніч насправді є сумішшю таємничих вогнів на блискучих заметах. Кольори Полярної ночі генеруються сонцем, яке сяє світлом у верхні шари атмосфери, викликаючи кольори заходу сонця. Полярні ночі також створюють полуденні сині тони, воістину неймовірні та фотогенічні. І останнє, але не менш важливе, північне сяйво видно, починаючи з раннього післяобіддя під час Полярної ночі.

Сніг робить Полярну ніч чарівною і відображає світло з неба. Похід або гірськолижна прогулянка в місячному світлі в оточенні сніжних пейзажів Полярної ночі захоплює подих. Зимові заходи - найкращий спосіб дивуватися сніжним деревам і Полярній ночі. Не забувайте носити належну зимову екіпіровку, яку надають будинки "Safari", які можуть орендувати вам одяг та черевики, щоб вам не довелося їх везти із собою.

Північне сонце

Північне Сонце - природне явище, яке відбувається на Полярному колі та над ним у літні місяці. На Полярному колі, де лежить Рованіємі, сонце офіційно тримається над горизонтом протягом цілих 24 годин у літнє сонцестояння, 21 або 22 червня. Однак період опівнічного сонця в Рованіємі триває місяць, з 6 червня по 7 липня; це пов’язано з трохи нахиленою віссю Землі та заломленням сонячного світла.

У Рованіємі ночі білі протягом усього літа з кінця травня до початку серпня. Це означає, що є 24 години на добу для таких видів діяльності, як катання на водних мотоциклах, катання на конях, плавання, піші прогулянки, круїзи по річках, відвідування ферм хаскі та північного оленя та багато іншого - майже все, що ви можете зробити протягом дня, ви можете робити вночі. Спати? Зробіть це пізніше!

Санта-Клаус і Магія Різдва

Рованіємі - офіційне місто Санта-Клауса, і найвідомішого жителя міста можна відвідувати щодня в селі Санта-Клауса прямо на Полярному колі - визначній пам'ятці, яка щороку збирає більше 500 000 відвідувачів з усього світу.

Оригінальний будинок Санта-Клауса лежить у таємничому Корватунтурі ("Вухо впало") у фінській Лапландії. Оскільки точне місцезнаходження є секретом, відомим лише вибраним, він вирішив створити офіс у Рованіємі, столиці Лапландії, в 1985 році. Рованіємі отримав статус офіційного міста Санта-Клауса в 2010 році.

Будучи, мабуть, найвідомішою людиною на планеті, Санта-Клаус визнає свій глобальний вплив та відповідальність, яка з цим пов’язана.
- Я посол доброї волі, любові та миру і не бажаю нічого, крім щастя, людям усього світу, - каже він, не маючи жодного вагання в голосі.
- Я щиро сподіваюся, що якомога більше людей зможуть приїхати до мене в Рованіємі - ніщо не робить мене більш щасливим, - весело бажає він.

Село Санта-Клауса відкрито кожного дня протягом роцу, і доїхати до нього легко з місцевим автобусом №8 або Санта-Експрес, що відправляється щогодини з центру міста Рованіємі. Альтернативи включають таксі, машину або піші прогулянки - відстань становить вісім кілометрів.
Якщо ви хочете побачити Санта-Клауса відразу після посадки в Рованіємі, ви будете раді дізнатися, що він знаходиться лише в трьох кілометрах від аеропорту. Будь ласка, ознайомтесь із детальним графіком роботи села Санта Клауса, щоб переконатися, що він доступний.

Рованіємі був майже повністю зруйнований у Другій світовій війні. У 1950 році Елеонора Рузвельт, дружина президента США Франкліна Д. Рузвельта, приїхала відвідати Рованіємі, щоб засвідчити процес відбудови.
Вона хотіла відвідати Полярне коло, і представники Рованіємі поспішили побудувати будиночок у восьми кілометрах на північ від міста. Каюта ознаменувала народження села Санта Клауса і донині стоїть поруч із Головним поштовим відділенням Санта Клауса.

Село Санта Клауса - це найвідоміша пам'ятка Лапландії та курорт сам по собі. Тут проживає приблизно 50 атракцій у формі офісів компаній, магазинів, ресторанів та кафе. А також поїздки на хаскі та північних оленях, екскурсії на снігоходах, дизайнерські предмети та сувеніри, конструкції з льоду та снігу, готель в іглу та помешкання для відпочинку у селі.

За місяць до Різдва погляд світу звертається до Рованіємі, коли Санта-Клаус оголошує різдвяний сезон у селі Санта-Клауса. Це також ознаменує початок напруженого сезону в Рованіємі, оскільки численні відвідувачі прагнуть відчути справжню магію Різдва в офіційному місті Санти.
Ще однією визначною подією року є 23 грудня, коли Санта відправляється зі своєю місією вручати подарунки дітям по всій земній кулі.

З 1985 року Санта-Клаус отримав 18 мільйонів листів із 199 країн, що робить Головне поштове відділення Санта-Клауса обов'язковим при будь-якому відвідуванні села Санта-Клауса. Веселі поштові ельфи із задоволенням обслуговують клієнтів цілий рік у своїй штаб-квартирі, яка є справжньою поштовою станцією, яку веде "Posti", національна поштова служба Фінляндії. Кожен лист, надісланий звідси, отримує спеціальний поштовий штемпель Полярного кола, який більше ніде не доступний, тож ваші вітання додому, безумовно, будуть унікальними.

Олені відіграють особливу роль у житті Санта-Клауса, і зустріч з ними, безумовно, справляє враження на всіх.
- Вони для мене набагато більше, ніж транспортний засіб - вони ніжні і добрі, і вони тримаються разом - якщо подумати, вони схожі на втілення духу Різдва, зауважує Санта.
Познайомитись з північним оленем легко в Рованіємі, оскільки пропонується безліч поїздок на оленячих санях та відвідування ферм - частина з них є в селі Санта-Клауса. Будь ласка, зауважте: літаючі північні олені зарезервовані лише для Санти, оскільки для цього потрібні навички водіння, котрі потребують століть практики.

Насичений графік Санта розвалився б без його працьовитих помічників, ельфів. Їх безцінні зусилля винагороджуються посмішками на обличчях незліченних дітей та дорослих, яких вони бачать, відчуваючи справжній дух Різдва.
- Наша робота ніколи не закінчується, але веселий світогляд і позитивне ставлення роблять так, щоб день за днем відчувався як ігровий час, - каже Ельф Ферді.

За свої 30 з лишком років у Рованіємі Санта-Клаус прийняв мільйони відвідувачів, включаючи зірок естради, політиків, телевізійників, спортсменів та звичайних людей з усіх куточків світу. Його штаб-квартира за Полярним колом стала відомою і багатьом іншим по всьому світу завдяки широкомасштабному висвітленню в ЗМІ.

Окрім села Санта-Клауса, у Рованіємі та його околицях є чимало різдвяних атракціонів.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти