Місто о. Хвар<br>Хорватія
о. Хвар

Хвар є четвертим за величиною з островів Хорватії площею 300 квадратних кілометрів. Він навіть сонячніший за Брач, отримуючи майже 2800 сонячних годин на рік. Однак є і достатньо дощів, що зберігає острів зеленим та захищає прекрасні поля лаванди, розмарину, шавлії, майорану та чебрецю та ретельно оброблені виноградники. З цієї причини багато людей зауважують, що навесні на острові пахне трав'яним магазином! Під час відвідування острова ви повинні придбати трохи лавандової олії (або самої лаванди), яка є основним експортом острова.

Місцеві готельєри пишаються стабільно гарною погодою - якщо дощ буває більше чотирьох годин на день, вони зменшують вашу оплату, а якщо випаде сніг, ваше перебування буде безкоштовним! Основними курортами є місто Хвар, Старий Град, Врбоска, Єльса та Сукурай.

о.Хвар (і, зокрема, місто Хвар) дедалі більше здобуває репутацію дещо дорогого напрямку в Хорватії. Це частково тому, що усі завжди вигукують, наскільки "дорога" кава у порівнянні з деякими іншими місцями, але цьому місту також віддають перевагу багаті і відомі, які пливуть у місто на своїх дивовижних яхтах. В останні роки принц Гаррі (який, як відомо, впав у басейн, танцюючи в барі Carpe Diem); Jay-Z & Beyonce і Роман Абрамович були тут помічені.

Однак для нас, хто не має мега-яхти, це справді гарний острів, і його варто відвідати або побувати тут на екскурсіі.

Історія Хвару

Історія Хвару справді починається, коли острів був колонізований греками в 384 році до нашої ери; греки перемогли корінні іллірійські та дельматські народи острова. Греки побудували велике поселення - Фарос - там, де знаходиться нинішній Старий Град, і ще одне менше, Дімос, де сьогодні знаходиться місто Хвар.

На початку III століття до нашої ери римляни взяли під свій контроль Хвар. Саме під їх владою острів занепав.

Протягом наступних століть Хвар потрапляв під владу різних груп - остготів, неретван та візантійців. Хвар також був частиною регіону, який потрапив під контроль Королівства Хорватії в 11 столітті. Однак у цей час Венеція взяла на себе своєрідну роль "захисника".

У 1420 році Венеція остаточно взяла належний контроль над островом. Хвар часто використовували як зупинку для суден, що плавали між Венецією та рештою Середземного моря. Це означало, що острів процвітав під владою Венеції; настільки, що він став найбагатшим районом Далмації. Однак цей період не обійшовся без проблем. У 1510 році група з близько 6000 хорватів почала повстання, яке було придушене. Крім того, в 1571 році турки взяли місто Хвар і повністю зрівняли його з землею.

У 1797 році острів потрапив під владу Австрії, як і більшість решти території сучасної Хорватії. Хвар був ненадовго утримуваний Францією з 1806 по 1812 рік, перш ніж повернутися під австрійський контроль. Так тривало до 1918 року.

Після падіння Австро-Угорської імперії в 1918 році відбулося чотири роки італійського правління. Острів остаточно став частиною Югославії в 1922 році.

Звичайно, острів став частиною Хорватії, яка проголосила свою незалежність у 1991 році.

Готелі
категорія готелю:   

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти