Місто Пореч<br>Хорватія
Пореч

Пореч - найпопулярніший курорт для відпочинку в Істрії, і його називають найкращим курортом у Хорватії за версією Хорватського національного туристичного бюро. У цьому районі доступно понад 100 000 ліжок, але готелі та інші заклади широко розповсюджені, тому місце ніколи не відчуває себе занадто переповненим.

Основними туристичними районами є дві бухти на південь від міста, які називаються Zelena (Зелена) та Plava (Блакитна) Лагуна. Вони майже як маленькі містечка, у кожному по кілька готелів, а також кемпінги, пристань для яхт та торгові і розважальні зони. Більшість відвідувачів зупиняються в одній з двох.

Якщо ви перебуваєте в основній частині міста і хочете трохи поплавати і позасмагати, вирушайте до сусіднього острова Свети-Нікола, до якого можна дістатися на звичайному човні (подорож лише кілька хвилин).

Як дістатися до Пореча?

Більш імовірно, що ви будете летіти до Пули, головного аеропорту в регіоні.

Щоб отримати більше варіантів, ви також можете переїхати до головного автовокзалу Пули (або на таксі, або на автобусі), а потім сісти на інший автобус звідти до Пореча.

Крім того, ви можете замовити приватний трансфер з аеропорту Пули безпосередньо до Пореча, який може виявитися не надто дорогим, якщо багато людей подорожують разом. Аеропорт Пули знаходиться приблизно в 55 км на південь від Пореча.

Ви також можете летіти до Трієсту, а потім доїхати автобусом до Пореча, або летіти до Венеції та взяти катамаран.

Історія

Історія Пореча сягає далеко, ще в доісторичні часи. Найбільше поселення в цей період називалося Пікугі, де проживало іллірійське плем'я під назвою Гістрі (де Істрія отримала свою назву) приблизно в 800 р. до н. е.

У 129 р. до н. е. Римлянам вдалося (після різних спроб) захопити Істрію, і римське поселення Паренцій - нинішній Пореч - виникло і розвивалося. Він зростав та включав римські військові бази.

Після падіння Риму Пореч потрапив під владу різних імперій, поки не став частиною Венеціанської імперії в 1267 році, під контролем якої він залишався до 1797. Під час правління Венеції Пореч протягом століть значно постраждав від напастей, тому його населення - яке було 3 000  людей -  не перевищувало 100 осіб в 1646р. Тому венеціанці привезли людей з Далмації, Боснії, Чорногорії та Албанії, щоб допомогти зміцнити населення міста.

Коли Венеціанська імперія впала, Пореч потрапив під контроль Австрійської імперії до 1918 року, потім він знову став італійським, як частина Королівства Італія. У цей період слов’янське населення було пригноблене, а частина залишилася жити в Королівстві Югославія.

Пореч постраждав досить сильно під час Другої світової війни, і був сильно бомбардований союзниками, особливо в 1944 році, коли 75% будинків у місті було зруйновано.

Істрія (і Пореч) була передана Югославії в 1947 році, а в 1991 році стала частиною Хорватії, коли вона проголосила незалежність.

Визначні пам'ятки

З огляду на довгу історію міста, відвідування старого міста є обов’язковим завдяки численним історичним пам’яткам. Зокрема, Євфразієва базиліка 6 століття чудово збереглася і добре відома своїми чудовими золотими мозаїками. Базиліка насправді являє собою колекцію різних будівель, включаючи бапістерій та Єпископський палац. Вхід до церкви безкоштовний, хоча невелика пожертва дуже цінується. Базиліка була оголошена об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1997 році.

Декуманус - це головна вулиця в Поречі, яка проходить зі сходу на захід через центр старого міста. Це була також головна дорога в доісторичні та римські часи.

Площа Марафор (Trg Marafor) - це місце, де колись знаходився римський форум. Тут ще можна побачити частини двох храмів - Нептуна і Марса.

На північ від площі Марафор можна знайти будівлі парламенту (тодішнього регіонального парламенту Істрії; будівлі зараз є музеєм). Вони були переобладнані з францисканської церкви, яка була побудована в 13-14 століттях.

Готелі
категорія готелю:      

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти