Місто Ровінь<br>Хорватія
Ровінь

Ровінь - це чарівно мальовниче місто з вузькими брукованими вуличками, що вражає багатьох відвідувачів як дуже італійське за своєю природою. Він відомий собором Святої Євфімії, найвищою церковною вежею в Істрії висотою 61 метр.

Спочатку місто було островом, але 250 років тому вузьке русло, що відділяло його від материка, було заповнене. Це один з наших улюблених напрямків на хорватській Адріатиці. Воно таке чарівне, а також жваве, з численними кафе та ресторанами, галереями та активним рибальським портом. Насправді вранці, доки снідаєте, ви можете спостерігати, як рибалки заходять в порт.

Як дістатися до Ровіня?

Аеропорт Пули знаходиться приблизно в 40 км на південь від Ровіня, і звідти є кілька прямих автобусів до міста. Для цього скористайтесь одним з маршрутних автобусів від аеропорту до головного автовокзалу Пули, а потім іншим автобусом до Ровіня.

Щоб отримати більше варіантів, ви можете летіти до Трієсту або Венеції в Італії, а потім переїхати звідти до Істрії. Політ у будь-яке з цих місць може бути вигідним, якщо ви подорожуєте не в сезон, або навіть у сезон, і ви можете вибрати більше варіантів польоту.

Історія

Як і у більшості Істрії, знахідки в цьому районі показують, що історія Ровіня сягає ще доісторичних часів. Спочатку місто було іллірійським поселенням, населеним "Histri". Незважаючи на те, що Істрія стала частиною Римської імперії в 177 р. до н. е., Ровінь (Ruginium на латині) ніколи не був населеним пунктом, що мав би велике значення.

Ровінь став одним з перших міст в Істрії, що потрапив під Венецію, що і сталося в 1283 р. Кілька разів атакований протягом наступних кількох століть, місто зміцнювало свої стіни. У Ровіні також спостерігався приплив чисельності населення в 17 столітті. У цей час люди вирішили врятуватися від чуми, що вражала сусідні міста, такі як Пореч та Пула.

На той момент основна частина Ровіня все ще була островом, який був відокремлений від материка, хоча місто розширилося на нього. З цієї причини в 1763 році канал між Ровінем і материком був заповнений.

Як і решта Істрії, Ровінь став частиною Австро-Угорської імперії на початку XIX століття, в цей час він занепав; після розпаду цієї імперії після Першої світової війни місто стало частиною Італії. У 1947 році, після Другої світової війни, Ровінь був переданий Югославії. Тоді вона була частиною Хорватії, яка стала незалежною країною.

Визначні пам'ятки

Відвідування церкви Св. Євфімії (завершена в 1736 р.) є абсолютно необхідним - це найбільша будівля бароко в Істрії. Побудована за планами венеціанського архітектора Джованні Діцці, дзвіниця у церкві є копією тієї, що знаходиться у базиліці Святого Марка у Венеції. З висотою 61 метр, вона найвища в Істрії. На вежі встановлена статуя Святої Євфімії, яка встановлена таким чином, що вона рухається відповідно до напрямку вітру. З вершини дзвіниці відкривається вражаючий вид на дахи Ровіня та прилеглі острови.

Арка Бальбі (хорв. Luk Balbi) ведеться з 1680 року і знаходиться на тому місці, яке колись було в’їздом до Ровіня. Арка містить герб знатного роду Бальбі та Лева Святого Марка, символу Венеціанської імперії.

Ulica Grisia - одна з головних магістралей через стару частину міста. Вона стає дуже зайнятою влітку, коли проводиться фестиваль мистецтв під відкритим небом.

Саме Старе місто - це ще одне, що слід побачити, і відображення того, яким був Ровінь. Вузькі звивисті бруковані вулички, скупчені будинки та будівлі та мальовничі площі дозволяють провести приємний полудень. Повільно блукайте навколо, перш ніж прямувати до гавані, щоб зупинитися в кафе за освіжаючим напоєм.

Міський музей на Трг М Тіта біля гавані є домом для різноманітних археологічних знахідок, картин та скульптур.

Ровінський акваріум - один із найстаріших у Європі, який датується 1891 роком. У ньому розміщена різноманітна флора і фауна з околиць Ровіня та водойм Істрії.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти