Місто Будва<br>Чорногорія
Будва

Колись маленьке та тихе прибережне місто, сьогодні Будва - це мегаполіс чорногорського туризму та одне з найгучніших та найповніших міст на узбережжі Чорногорії протягом літа. Її життя розпочалося на мисі два з половиною тисячоліття тому і вилетіло з валів на розкішні яхти, нові будівлі, ресторани, бари та нічні клуби, де чекають дивовижні розваги. У Будві є власні Гаваї - острів навпроти міста з прекрасними пляжами, холодними закусками та делікатесами з морепродуктів.

Увечері на набережній уздовж пляжу вас охопить гучна музика, що лунає з кафе, сміх і крики дітей із прилеглих парків розваг, запах моря, змішаний з ароматом смачного барбекю, і промені світла від дискотеки, які прогулюється по небу. Будва - це велике світлове шоу.

Здається, Будва веде подвійне життя - одне в старій, а інше в новій частині міста. Обмежене високими валами та прикрашене архітектурою, переважно венеціанською, Старе місто охороняє історичні та культурні скарби - римський некрополь та вівтар, античні пілони, дохристиянську базиліку та багато церков. Воно містить відкриту і киплячу сцену «Театрального міста»; щоліта тут проводяться літературні вечори та концерти на площі Поета, виставки в міській галереї. За межами старого міста нове місто розширюється, а кількість жителів зростає.

Рив'єра Будви має піщані, кам'яні та галькові пляжі, а також ті, що колись належали королівській родині. Жоден з них не схожий. Є пляжі з червонуватою, різнобарвною або сірою галькою. Хтось із них зайшов у море, хтось укритий невеликими затоками, хтось під сонцем, а хтось захищений густими сосновими тінями. Деякі виходять на острівці. Але за кожним з них ховається принаймні одне рибальське селище, готове надати приватне житло.

Будва - це місто, яке не спить до світанку і де ніхто не спить надто довго. Напружене нічне життя, пляжі з різними видами діяльності, великий аквапарк на пагорбах та розкішні готелі на самому узбережжі роблять відпочинок тут вартим того, щоб не спати.

Історія

Будва - стародавнє місто, поруч із самим узбережжям, приховує багате історичне минуле. Далеке минуле сягає V століття до н. е. Згідно з численними легендами, Будва спочатку була містом Іллірії. Першими її мешканцями були король історично відомої Фіви - Кадмо і королева Гармонія.

Вже в II столітті до н. е. Будва підпадає під римлян. На його території в той час торгівля була дуже розвиненою. Громадяни займались вирощуванням винограду та оливок. Після падіння Римської імперії в Будві розпочався період правління Візантії. Боротьба людей з Будви проти Візантії розпочалася в 535 році. Падіння правління Візантії сталося після приходу династії Неманичів на територію колишнього узбережжя Чорногорії (1184. - 1186 рр.).

І все-таки найбільший розквіт Будва пережила в середні віки в період життя сербського імператора Душана. На той час Будва отримала свій статут, в якому описані нові умови життя Середньовіччя.

Під правління Венеціанської республіки Будва підпадає в 1442 році. Окрім утисків з боку венеціанців, клопоти громадян Будви доставляють і  турки, які часто вторгуються в Будву та навколишні місця, а також воюють з венеціанцями. Будва несе основний тягар між двома воюючими сторонами, весь час до початку XVIII століття.

У 1807 р. Будву захоплюють французи, а в 1813 р. вона підпадає під австро-угорське правління, яке керує Будвою протягом наступних ста років. Спустошена і збідніла Будва під час правління Австро-Угорщини чекає Першої світової війни, тобто 1914 року. Звільнення від Австро-Угорської монархії настало в 1918 році.

І все-таки це була лише пауза до Другої світової війни, бо вже в 1941 Будва та околиці були знову окуповані, цього разу Італією. Звільнення від нацистського правління Будва чекала до 22 листопада 1944 року.

Церкви в Будві

Про бурхливу історію Будви та її околиць сьогодні свідчать численні пам’ятки культури. Будва має велику кількість культурно-історичних пам'яток, серед яких велика кількість монастирів та менших церков. Усі ці пам’ятки жваво підтверджують минулі історичні та соціальні події в районі Будванської Рів’єри. Серед найвідоміших культурно-історичних пам'яток, до яких ми можемо віднести: церкву Святого Іоанна (Sveti Ivan), яка була побудована в VII столітті, церква Санта-Марія з Пунти, що датується 840 р. н.е., та церква св. Трійці (Sveto Trojstvo), що датується 1804 роком.

На північ від Будви знаходиться монастир Станєвічі. У якому був проголосований перший правовий кодекс Чорногорії в 1798 році. Найважливіший і найчастіше згадуваний монастир, центр грамотності Пастровічі, племені, яке тривалий час складало автономний муніципалітет з 12 сіл, і яке боролося проти всіх завойовників: турків, венеціанців, піратів, пізніше австрійців та італійців.

Над містом знаходиться - Свєті-Стефан. Він складений з трьох церков, в яких є деякі фрески, датовані XVII століттям.

Монастир Прасквіца знаходиться на пагорбі над Мілочером і недалеко від відомого Святого Стефана (St. Stephen).

Дуже цікавим є також монастир Режевічі між Свєті-Стефаном та Петровацем, архітектура якого сягає XIII століття. Неподалік Петроваца знаходиться монастир Градиште, пам'ятник кінця Середнього століття.

Острів Святий Нікола (Sveti Nikola)

Привабливий острів Светі-Нікола, який в народі називають Гаваї поблизу Будви, є однією з головних визначних пам'яток Рив'єри Будви. За деякими даними, острів колись був зв’язаний з містом піщаною набережною, яку в народі називали „тунджа”.

До острівних пляжів та численних мисів найпростіше дістатися на таксі чи баржах. Коли ви вже дійдете до пункту призначення, вас буде чекати напівпрозорий і чистий вид, а також блакитне небо, сонячні промені, запахи та смаки Середземномор'я. Одноденна поїздка на острів пропонує вам плавання, дослідження, якщо ви берете участь у такому проекті самі, тоді можете просто насолодитися морем, спокоєм та Середземним кліматом.

Сьогодні острів частково приватизований, і в цій частині є новий ресторан, два сучасно облаштовані пляжі. Будівля пристані для яхт також планується в цій частині острова. Острів повний оленів, кроликів, козуль, птахів... а також деяких рідкісних квіткових видів. Він вкритий густими хвойними, сосновими та ялиновими лісами. У найбільшії своїй частини, острів нагадує, про недостатньо вивчені куточки, які чекають нових Робінзонів Крузо.

Пляжі

Будва має 25 кілометрів зубчастого узбережжя з 20 чудовими пляжами. Клімат в Будві типово середземноморський, а це означає, що зима м’яка, а літо зазвичай сухе і дуже спекотне. У Будві 182 сонячних днів на рік. Температура морської води влітку становить від 21 до 25 градусів Цельсія.

Ось список 5 найкращих пляжів у Будві:

 • Mogren I і II - Пляж Могрен складається з двох прекрасних пляжів, з'єднаних тунелем. Цей пляж отримав блакитний прапор, який є символом високих екологічних стандартів та високоякісних та чистих вод! До пляжу легко дістатися пішохідною доріжкою зі Старого міста Будва. Ця прогулянка щедра на чудові краєвиди старого міста та горизонту.
  Цей відокремлений пляж та інтимне місце досить унікальні, оскільки його галька барвиста, а скелі, що її оточують, зроблені з шарів вапняку, що створює враження, наче працьовитий будівельник зводив стіну за стіною, щоб створити це яскраве природне укріплення. Пляж дуже популярний серед молодого населення.
 • Milocer Beach - Пляж Мілочер є частиною курорту Аман у місті Свети-Стефан і доступний лише для гостей готелю. Якщо ви хочете скористатися пляжем, вам потрібно заплатити 2905 гривень на людину. Така суміш багатої рослинності, культивованої природи, мальовничої маленької затоки, кришталево чистої води, запаху йоду та сосен вартує хоча б прогулянки. Шлях між цим пляжем і Свєті-Стефаном дасть вам кілька найблискучіших видів Адріатики.
 • Jaz Beach - Цей піщаний пляж, який знаходиться в 2,5 кілометрах від Будви, є одним із трьох найбільших пляжів на узбережжі Чорногорії.
  Різні ресторани та туристичні заклади забиті під самий пагорб, у тіні середземноморських дерев та занурені у запах солоного повітря. Пляж гальковий, але як тільки ви ступите у воду, ви відчуєте пісок під ногами. Оточений незайманою природою та густою середземноморською рослинністю, це місце для любителів природи, котрі обожнюють походи, які тут популярні.
  За версією "Lonely Planet", пляж Jaz був проголошений найкращим європейським пляжем 2015 року. "Lonely Planet" має високі критерії! Це однозначно означає, що вам слід перевірити цю красу!
 • Kamenovo Beach - До пляжу Каменово можна дістатися з автостради та пішохідною доріжкою від Бечичі, яка проходить через тунель. Специфічний пісок на пляжі надає морській воді особливого бірюзового кольору. Залежно від кута сонячних променів вода змінює колір від бірюзового до блакитного, що справді чудово. З цієї причини ця "хамелеонна" вода найбільше фотографується. Уявіть собі селфі перед водою, яке змінює колір. Відео з цим точно отримає численні лайки.
  Пляж має велику кількість сонячних годин завдяки своїй орієнтації. Заходи сонця тут дійсно вражають. Поєднання всіх кольорів - явище, яке не можна пропустити.
 • Пляж острова Святого Миколая - Для інших, хто любить більш спокійні місця, пропонуються прогулянки та плавання на острові St. Nikola (Святий Микола), який в народі називають Гаваї, а також прогулянки на човні або баржі, які їдуть уздовж узбережжя Чорногорії.

Нічне життя

Будва славиться своїм нічним життям і гарантує гарний час як для молодих, так і для літніх людей. На Будванській Рив'єрі влітку є багато відомих клубів та дискотек з приємною атмосферою, музикою, сучасним стилем, привітним персоналом, де приймають майже всіх зірок поп-музики з регіону.

Справжні клуби знаходяться в основному за межами Старого міста. Однак, якщо вас цікавлять відкриті клуби з танцмайданчиком де ви весело і щасливо можете провести свій час, ось куди ви можете завітати: Прогуляйтеся головною вулицею вздовж словенського пляжу, і ви знайдете основні туристичні визначні пам'ятки. Біля банку поруч також є критий клуб "Трокадеро", який працює до 5 ранку.

Ось список 5 найкращих нічних клубів у Будві:

 • Top Hill
 • Trocadero
 • Sparta
 • Hacienda
 • Paris

Шопінг в Будві

У Будві є багато місць, де можна зробити якісні покупки, але одним з найпопулярніших варіантів є великий торговий центр під назвою TQ Plaza.
Торговий центр TQ Plaza пропонує вам можливість витратити свій день на прогулянки та покупки в численних торгових закладах, де ви знайдете продукцію найвідоміших світових брендів, вибір спортивного спорядження, косметичну продукцію, аксесуари, ювелірні вироби, речі для дітей та іграшки.

Значну частину магазинів та бутиків, що пропонують широкий вибір гардеробу, в основному всіх світових дизайнерів та творців моди, усіх візерунків, кольорів та стилів, можна знайти у Старому місті Будви. Гарно влаштовані бутики та вітрини схожі на численні магазини у світових мегаполісах. Поряд з цими магазинами є парфумерні магазини, де пропонуються товари відомих косметичних брендів, ювелірні магазини, фотомагазини, книгарні, бібліотеки, дитячі бутики, кафе, піцерії та інше.

Якщо вам набридло переглядати бутіки у Старому місті Будви або внизу на головній набережній, що поруч із берегом, ви також можете зробити покупки на літньому базарі. Він розташований поруч із набережною Будви. Тут пропонують різноманітні товари, одяг, пляжне спорядження, різноманітні сувеніри... Неподалік від Старого міста також є кілька об’єктів продажу та міський ринок.

Їжа та напої

Майже у всіх туристичних закладах на Будванській Рив'єрі в будь-який час, вдень та вночі, ви можете насолодитися численними стравами вітчизняної кухні.

Якщо ви гість, який вперше відвідує Чорногорію чи Будву, керівники будинку вітатимуть вас оладками (солодкі маленькі круглі солодощі) та домашнім медом з домашнім коньяком, виготовлений з винограду першого класу, також часто на столі ви знайдете сушений інжир, зібраний минулого літа, сушений на сонці та вітрі, дуже солодкого смаку та привабливого запаху.

Якщо ваш візит у Будву довший, ніж просто проїжджаючи повз, ми впевнені, що ви не повернетесь до країни, з якої ви приїжджаєте, не спробувавши домашньої копченої шинки (сушеної свинини) або домашнього козячого або коров'ячого сиру, це спеціальний сир, який зберігається в оливковій олії. Згадані запаси - це і смачна їжа, і приємність для ваших очей, особливо коли всі ці запахи та смаки знаходяться в одному місці і приємно подаються з листям зеленого салату, петрушкою, зеленими та чорними оливками, оточені пляшками та склянками оригінального червоного вина, наприклад: “Krtsac”, “Procorden”, або білого вина “Krstac”.

Вже після кількох днів перебування ви не повинні забувати той факт, що ви перебуваєте біля Середземного моря, і що кухня в Будві традиційно і переважно прибережна. Оскільки морський акваторій багатий рибою, неминуче вам доведеться спробувати принаймні деякі морські продукти, наприклад, салат з восьминога, чорний рис, мідії в соусі, денте або якась інша риба на грилі. Ароматичні гілки розмарину, подрібнена петрушка, часник, лайм та велика кількість оливкової олії є основними інгредієнтами для щойно спійманої риби, яку слід смачно приготувати.

Ми повинні коротко нагадати вам, що риба плаває тричі: спочатку в морі, потім в олії, і саме після того вона плаває у вині. З різними видами риб підходять різні види вина, але ми залишимо це майстерному гастроному на Будванській Рив'єрі. Який би напій ви не вибрали, вам традиційно доведеться проголосити тост за себе та інших, за міцне здоров’я, удачу, прогрес у роботі і, можливо, навіть за нову зустріч з Будванською Рив’єрою, хто знає...

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти