Місто Цетинє<br>Чорногорія
Цетинє

Розташоване на полях Цетинє, біля підніжжя гори Ловчен, Цетинє є скарбом чорногорської культурно-історичної спадщини. Воно пахне архітектурою 18-го та 19-го століття, яка походить від багатої зелені цього маленького міста. Цетинє - столиця Чорногорії, а Чорногорсько - Приморська Митрополія. За часів правління короля Ніколи було побудовано багато посольств, які надають йому сьогоднішнього вигляду. Дві найбільш представницькі будівлі - це монастирі Цетинє та Білярда.

Монастир Цетинє був побудований в 1701 році, і хоча турки кілька разів руйнували його, люди будували його знову. Тут є мощі святого Петра Цетинського, одного з видатних покровителів чорногорської історії. Монастир Цетинє представляє духовний та політичний центр чорногорського народу.

Для державних цілей Негош побудував Білярду, будівлю (монастир), яка отримала свою назву за басейном (більярдом), в якому любив грати цей винятковий поет, митрополит, філософ і державний діяч. Цетинє рясніє музеями, а також Художньою академією, парками, а з Орлова-Криса відкривається чудовий вид на місто і гору Ловчен.

Дуже приємним місцем для численних мандрівників та туристів, особливо в літній період, є Іванова коріта (русла Івана), де розташований дуже гарно облаштований готельний комплекс та будинок для відпочинку дітей, а також нещодавно пристосований гірський будинок. І нарешті, ще одним пунктом, який потрібно відвідати поблизу Цетинє, є Рієка Чорноговиця.

Цетинський монастир

Це місце, яке неминуче вам доведеться відвідати під час першого знайомства з Цетинє. Монастир Цетинє - один з найбільш відвідуваних релігійних центрів міста.

До монастиря Цетинє не важко дістатися. Коли з центру міста ви спрямовуєтесь до замку короля, ви просто проходите трохи далі, повертаєте праворуч і, проїжджаючи повз монастир на Сіпурі, ви досягаєте монастиря Цетинє. Туристи, а також релігійні люди спочатку вклоняються останкам Святого Петра або просто спостерігають за інтер'єром монастиря. Окрім чудових ікон, іконостасів, реліквіарів, вражаюче і містично виглядає скриня, в якій зберігаються останки вищезгаданого святого, і вони покриті темно-червоною водонепроникною тканиною, на яку надітий один золотий хрест. Це місце здається і духовним, і містичним, але обов’язковим для всіх, хто має намір відвідати цей пункт призначення.

Монастир Цетинє розташований у підніжжя Орлиної скелі, там, де, як вважається, знаходився замок Івана Црноєвича, який вважається засновником Цетинє. У магазині монастиря ви можете придбати різноманітні сувеніри, свічки, церковні предмети, вервиці, святе масло, пахощі, книги з молитвами, а також багато іншиого.

Річка Чорноєвиця

На 16-му км. по дорозі від Цетинє до Підгориці є помітно позначена дошка, на якій є дорожній знак "Rijeka Crnojevica". Цей район Чорногорії та Цетинє навряд чи буде для вас нецікавим, оскільки в минулому, особливо в період правління короля Ніколи, він використовувався як зимова королівська резиденція, а через незвичну красу та природне оточення він отримав назву “Чорногорська Ніцца”. Красу Ріки Чорноєвіці, як би добре не описували її, навряд чи можа уявити, поки не дістанетесь і не переконається в цьому самі. Про це найкраще говорить його все частіше вживана назва «Маленька Венеція», до якої швидко і легко звикли майже всі відвідувачі та туристи.

Мавзолей Негоша

Найбільш вражаючим і дуже містичним місцем, з невимовною природньою красою, не лише Цетинє, а й Чорногорії загалом, є мавзолей Петра II Петровича Негоша на горі Ловчен. До мавзолею можна доїхати на машині з Цетинє, яке знаходиться на відстані 13 кілометрів, проходячи через певний кліматичний спа-центр або все більш і більше відомий будинок відпочинку- Іванови русла.

Мавзолей розташований на Єзерській вершині ((Jezerski peak), на висоті 1660 метрів, і офіційно являє собою найвищий мавзолей у світі.

До підніжжя мавзолею веде асфальтована і досить вузька дорога, яка звивається у висоту, а коли дійдете до пункту призначення - до мавзолею, ви побачите плато і приємний ресторан, в якому ви знайдете каси і міні сувенірний магазин, в якому ви можете придбати квитки на відвідування мавзолею, а також знайти різні чорногорські сувеніри. Там же вас чекатиме хранитель або гід, який безкорисливо надасть вам велику кількість інформації про єпископа та правителя Чорногорії Петра II Петровича Негоша, про історію Чорногорії та вільнодумство Цетинє. Дорога від початкового плато для підйому до мавзолею Негоша виконана численними кам'янистими сходами (від підніжжя до входу в мавзолей є 461 сходини), а одна частина стежки веде через добре зроблений і освітлений мармуровий тунель.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти