Місто Херцег-Новий<br>Чорногорія
Херцег-Новий

Херцег-Новий впізнається за великою кількістю дерев мімози та численними сходовими прольотами. Його часто називають «Містом сонця», завдяки великій кількості сонячних днів цілий рік.

Центром Херцег-Новий є його Старе місто (Старий Град), прикрашене будівлями, що датуються різними епохами. Сахат - Кула (1667) та Канлі - Кула (1483). Фортеця Іспанія (1538) та фортеця Форте Маре (1687) - лише частина культурної спадщини цього відомого міста.

Багатий зеленню, Херцег-Новий ховає численні види тропічних квітів. Ближче до кінця січня місто відчуває запах тонкого аромату жовто-зелених мімоз, і існує спеціальний фестиваль, присвячений цій квітці, під назвою Praznik Mimosa. Протягом літніх місяців організовуються багато фестивалів, щоб ще більше збагатити туристичну пропозицію цього зачарованого містечка.

Початок туризму в Херцег-Новий пов'язаний з XIX століттям. У той час згадується таверна Сьора-Роза та кафе «Белла Віста». І все ж попередником сучасного готельного утримання, що трапляються на Чорногорському узбережжі, вважається угорський дворянин Анталь Мадьяр з Будапешта, який у 1902 році побудував "Пансіонат на зеленому пляжі" в Зеленіці, який згодом став готелем "Plaza" (ПЛЯЖ) - Зеленіка.

Як і в усіх інших містах на узбережжі, Херцег-Новий також має м'який середземноморський клімат; із сухим і теплим літом та м’якою зимою. У літні місяці (липень та серпень) місто має приблизно 10,7 сонячних годин на день. Температура моря в Херцег-Новий влітку становить 22 - 26ºC, і приблизно однакова добова температура повітря дозволяє купальному сезону тривати до 5 місяців.

Історія

Херцег-Новий був заснований 600 років тому (в 1382 році). Фортифікаційні споруди в місті - фортеці турецького, венеціанського, іспанського та австрійського періоду - свідчать про ті давно минулі дні.

Згідно з найактуальнішими історичними даними, Херцег-Новий був заснований боснійським королем Твртко I Котроманічем навесні 1382 року. Твртко I був також "королем сербів, Боснії та узбережжя та західних сторін". Херцег-Новий, був створений в колишньому районі Драчевиця, в затоці Топаль (частина сучасної області Топла поблизу Херцег-Новий), а його колишня назва - Св. Стефан. Крім сучасної назви (Херцег-Новий), місто було відоме також під назвами NOVI, CASTRUM NOVUM, CASTEL NUOVO...

Сучасну назву місто отримало за правління Герцега Степана Вукчича Косачі, більш відомого під ім'ям Герцег Степан, а ширша територія, якою він правив, була відома як Герцеговина. У той період (XV століття) Херцег-Новий переживає найбільший розвиток і розквіт.

Місто було завойоване турками в 1482 році, і вони правили Херцег-Новий майже 200 років. З 1687 по 1797 рік Херцег-Новий править Венеція.

Історичні дані свідчать про коротке іспанське переривання турецького панування містом. Згідно з цими даними, іспанці правили Херцег-Новий з 1538 по 1539 рік.

За винятком турків та іспанців, Херцег-Новий правили і інші великі завойовники, і історичні обставини призвели до того, що на території Херцег-Новий багато людей і багато цивілізацій залишили великі сліди в історії, культурі та економічному розвитку міста та околиць.

Херцег-Новий також завойовують венеціанці, які правили містом до остаточного розорення Венеціанської Республіки в 1797 році. Період після цього відзначається частими змінами адміністрацій, які керують містом. У 1797 році в Херцег-Новий було створено першу австрійську адміністрацію, яка проіснувала до 1806 року.

Протягом року (1806 - 1807) Херцег-Новий правили росіяни. Період з 1807 по 1815 рік  Херцег-Новий характеризується французьким урядом під владою Наполеона. У дуже короткий проміжок часу з 1813 по 1814 рік Херцег-Новий переходить під тимчасовий уряд Чорногорії та Боки-Которської, які були замінені австро-угорським урядом у 1815 році. З 1815 по 1918 рік там був другий австро-угорський період панування над містом.

З крахом австро-угорської держави в 1918 році в Херцег-Новий прибула сербська армія. На той час місто входить до колишнього Королівства сербів, хорватів та словенців, або з 1929 року воно називалося Королівство Югославія. У 1941 році Херцег-Новий окупують фашисти, спочатку італійці (1941 - 1943), а потім німці (1943 - 1944). Місто звільняється партизанськими загонами наприкінці жовтня 1944 року.

Старе місто Херцег-Новий

Відвідавши старе місто Херцег-Новий, ми впевнені, ви отримаєте велике задоволення. Хоча Херцег-Новий схожий на багато інших прибережних міст, деякі речі роблять його особливим. А саме, це найкраще поєднання історії та культури, традицій та духовності, минулого та сучасного часу. Його заснував король Боснії Твртко I Котроманіч, а місто спочатку називалось Святим Стефаном. Самі історичні дані зазначають, що місту близько 6 століть, і про бурхливу історію міста свідчать фортеці всередині перегородок Старого міста (Спаньола, Форте Маре, Канлі кула,) і, звичайно, численні палаци та церкви. Багато культурно-історичних пам’яткок та культурних споруд сучасності сьогодні зберігають дух християнства та представляють скарбницю мистецького та культурного багатства.

Довгий час старе місто Херцег-Новий було посередником у торгових зв'язках із сусідніми державами, і воно було конкурентом Дубровнику. Старе місто оточене стіною, яка була побудована з XIV по XIX століття. Якщо ви маєте намір здійснити екскурсію Старим містом Херцег-Новий, крім уже згаданої фортеці Форте Маре (XIV століття), Канлі кула (XV століття), пропонуємо подумати про відвідування центральної частини старого міського ядра, який має дві великі площі в собі: Площу Герцега Степана з церквою Св. Архангела Михайла та Площу Міцо Павловича з церквою Св. Єроніма. У місті також є художні галереї, національна бібліотека, міський архів...

Торговими марками Старого міста в Херцег-Новий також є сходи, або як люди з Херцег-Нови називають їх SKALINE. На більшості вузьких і красивих вулицях Херцег-Новий сходи дуже довгі, а для туристів та гостей міста вони дуже напружені для сходження та прогулянок. Однак численні сходи не повинні бути втомлюючими, якщо ви розглядаєте їх як спосіб відпочинку.

Forte Mare

Фортеця Форте Маре являє собою одну з найважливіших фортифікаційних точок у місті. Вважається, що саме цьому об'єкту слід подякувати за будівництво середньовічного Херцег-Новий. Навіть сьогодні на південно-східному боці фортеці зберігається частина оборонного муру того часу.

Сьогоднішній розмір, форму та параметри фортеця отримала під час турецького правління, і з цього періоду також походять гармати з оборонними коронами. У середині XVI століття це укріплення було названо "Jaka kula" ("СИЛЬНА БАШТА") або "Kula Apasbase". Сьогоднішню назву фортеця Форте Маре отримала у XVIII столітті під час венеціанського правління, тоді як за безліч додаткових споруд та сьогоднішній вигляд фортеці слід дякувати австрійцям.

Пляжі

Сьогодні Рив'єра Херцег-Новий простягається на довжину 25 км. і охоплює 7 локацій, тобто туристичні місця, кожне з яких має певні особливості та унікальність. Ми розповімо вам про деякі місця: Мельїне, Бієла, Дженовічі, Кумбор, Зеленіка... У Херцег-Новий дуже гарно облаштовані пляжі. 62 з них (зареєстровані) поширилися з Нівиць на мис Мачак (CAT) на півострові Лустика. Окрім привабливих природних пляжів, Херцег-Новий в останні роки рясніє сучасними пляжами для купання, які розташовані поруч з готелями або поруч із місцями для пікніків.

  • Пляж Njivice - це громадський пляж, розташований в однойменному будинку. Це в 4 км від Херцег-Новий. Він являє собою поєднання кам’янистої, піщаної та бетонної основи. Люди  також називають це "Kraljicina plaza" (ПЛЯЖ ЦАРИЦІ).
  • У місці Суторіна, яке знаходиться на кілька кілометрів від Херцег-Новий, на захід, знаходиться найбільший громадський пляж на Херцег-Новий Рив'єрі площею 9000 м2 - Блатна площа (БАГНИСТИЙ ПЛЯЖ) Він багатий дуже цілющим піском і грязюкою.
  • Пляж реабілітаційного центру Ігало також є громадським, але він вимощений. Тут у нас є ще один вимощений пляж, пляж готелю “Igalo”. І все-таки найпривабливішим громадським піщаним пляжем є "Раффаело" під тим туристичним комплексом з такою ж назвою. На думку численних туристів, пляж "Раффаело" є номер 1.
  • Як і всі інші громадські пляжі, "Milasinovica plaza" (ПЛЯЖ, ЩО НАЛЕЖИТЬ РОДИНІ МІЛОСІНОВІЧІВ) відкритий для туристів, а також для громадян Херцег-Новий протягом усього сезону. Він розташований у місці, яке називається Топла. Є також інші дуже привабливі пляжі, такі як “Montenegrina” (ЖІНКА З ЧЕРНОГОРІЇ) або пляжі біля тунелю. У міській гавані є пляж “Bijela vila” (БІЛА ФАЯ), сьогодні громадський пляж, який раніше був головним курортом для купання в Херцег-Новий. Поруч із цим пляжем знаходиться також пляж "Zalo" (ХВИЛЯ), із середньо дрібним піском та галькою, а також громадський піщаний пляж "Corovica plaza" (ПЛЯЖ, ЩО НАЛЕЖИТЬ РОДИНІ КОРОВІЧІВ).
  • Пляж готелю “Perla”, який розташований недалеко від центру міста, який побудований з поєднанням бетону та піску, ідеально підходить для туристів вишуканішого смаку. Дуже привабливим і однаковим за структурою ґрунту є пляж “Azzuro” - готель, але в той же час громадський пляж у місці Бієла, яке знаходиться в 13 км від Херцег-Новий.
  • Туристично цікавими в останні роки є пляжі «Занжице» та «Міріста», які є частиною однойменних місць для пікніків. Занжице - улюблена зона для пікніків на Рив'єрі Херцег-Новий. Пляж, який знаходиться там, є загальнодоступним і складається з гальки, бетону та піску. Дуже цікавим пляжем є також пляж у бухті Мірісте. Виготовлений з комбінації бетону та піску.
  • Цікавим завдяки своїй назві є пляж “Fenix Montenegro” в Мельїнах, місце, яке знаходиться в 3 км від Херцег-Новий. Це комбінований бетонно-піщаний пляж.
  • Гості Херцег-Новий, та здебільшого екскурсанти, із задоволенням відвідують піщаний пляж "Добрец" на півострові Лустика, загальна площа якого становить 600 м. кв.

Всі згадані пляжі в основному мають все пляжне обладнання: м'які крісла, парасольки, душові, воду, електрику... Велика кількість пляжів має додаткові послуги, такі як кафе-бари, ресторани, власні автостоянка та деякі інші послуги.

Коли ми говоримо про пляж і купальні можливості Херцег-Новий, то неминуче потрібно сказати, що останнім часом туристів цікавлять два основних пляжа для купання. Поруч із міською гаванню знаходиться пляж для купання "Яхт-клуб". Він відкритий для всіх туристів та громадян. Виготовлений з комбінації бетону та піску. Він пропонує повний сервіс. У складі пляжу для купання є ресторан та піцерія. Якщо ви любите виставки на морі, «Яхтинг клуб» пропонує оренду моторолерів, навчання в школі дайвінгу, оренду велосипедів тощо...

У частині готелю “Плаза” в Херцег-Новий є повністю облаштований купальний пляж площею 3600 м. кв, а як частина пляжу - пляжний бар. Якщо ви вирішили провести відпустку в Херцег-Новий, найкраще, щоб з дня на день ви думали про те, який новий пляж вам варто відвідати, адже зареєстровано 62 пляжі. Якщо ви хочете швидко дістатися до пляжів у Херцег-Новий, ви можете вибрати між прокатом таксі, більшими таксі або баржами, які в основному розташовані в міській гавані. 

Покупки

Все, що потрібно для гарного та сучасного вигляду, пропонують торгові центри Херцег-Новий. Це в основному бутики, магазини, міні-торгові центри, які знаходяться в основному в центрі Херцег-Новий.

Літні предмети одягу будь-яких кольорів, візерунків та розмірів можна придбати у торгових об’єктах міста та поза ним. Для тих, кому фінанси не становлять перешкоди у придбанні брендових предметів одягу, в першу чергу пропонуються моделі італійських модельєрів, а також усіх інших відомих світових та європейських дизайнерів. Коротше кажучи, торговці з Херцег-Новий потурбувались належним чином про задоволення прекрасних жіночих, а також чоловічих та дитячих смаків до предметів одягу та взуття.

 У Херцег-Новий також є багато інших торгових об’єктів, які пропонують сучасний гардероб за дещо вигіднішими цінами. Отже, маючи трохи фантазії  можна одягнути себе красиво і виглядати гідно, навіть якщо ви не плануєте витрачати багато грошей на гардероб. Крім того, для гостей, які хочуть познайомитися з містом, придбавши дрібниці, які найкращим чином зв’яжуть їх на літніх канікулах з Херцег-Новий, є численні сувенірні магазини, ювелірні магазини, галереї тощо...

Незалежно від того, зупиняєтесь ви в самому центрі Херцег-Новий, або ви розміщуєтесь на околицях, таких як Зеленіка, Бієла, Ігало, Кумбор, тощо... Ви можете легко знайти різноманітні бутики та магазини одягу, а також фотомагазини, ювелірні магазини, книгарні, зелені ринки, міні-ринки та багато іншого...

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти