Місто о. Крк<br>Хорватія
о. Крк

Крк - найбільший острів в Адріатичному морі, який займає 405,78 квадратних км. Він також є одним з найбільш густонаселених островів з 17000 жителями. Він добре розвинений і дуже зайнятий туристами, оскільки мостом пов’язаний з материком. Аеропорт Рієка також знаходиться на острові.

Ми не назвали б цей острів найкрасивішим чи найзеленішим, але він добре обладнаний туристичними об’єктами, а значить, це дуже популярне місце для відвідування та відпочинку. Основними курортами острова є Малінська, Омішаль, Врбник, Пунат і місто Крк, а також Башка - популярна завдяки піщаному пляжу.

Історія Крка

Історія Крка сягає часів Лібурнії, оскільки острів також є частиною островів Електрид або Апсіртідік Грецької імперії. Зараз вони відомі як Кварнерські острови.

Крк також був частиною Римської імперії - Курікта - це латинська назва острова - і на острові є дані про споруди, побудовані за римських часів, такі як залишки термальних ванн.

З початку 12-го століття Крком керувала династія хорватських графів, сила та вплив яких значно зросли протягом наступних кількох століть. Головною знатною родиною в цей час були Франкопани - з яких вийшов ряд хорватських намісників.

Як і сусідні острови, Крк потрапив під владу Венеції. Однак це був останній острів у цьому регіоні, який поступився цій імперії, зробивши це в 1480 р. (До 1797 р.). У цей період відбулася деяка міграція хорватів з материка.
Після падіння Венеціанської імперії острів став частиною Австрійської імперії, хоча це було ненадовго перервано наполеонівським правлінням на сім років, з 1806 року.

Туризм відіграв важливу роль у розвитку острова в цьому столітті; На початку 20 століття Омісаль був чимось на зразок туристичного курорту. Вперше Малінська почала приймати туристів на човнах наприкінці 19 століття.

Визначні пам'ятки

Місто Крк славиться собором Св. Марії, місцем розташування Кркського єпископату. Побудований у 12 столітті, собор отримав прибудову-дзвіницю у 16 столітті. Замок Франкопан був побудований протягом кількох століть з 12 століття і виглядає над морем, виконуючи роль фортеці (колись давно) для захисту від нападів з моря. Церква Св. Квірина 11 століття унікальна своїми двома шарами; головна міська площа, Камплін, названа на честь латинського слова "campus".

Поруч з Пунатом знаходиться невеликий острів Кослюн, де мешкає францисканський монастир.

Омісаль має ряд церков, тоді як залишки базиліки 5 століття розташовані поблизу міста.

У Башці знаходиться церква св. Іоанна Хрестителя XI століття, в якій є дзвіниця,і в якій розміщений найдавніший дзвін у цьому районі 1431 року. У церкві Пресвятої Трійці є картини відомих живописців. У церкві Святої Люсії (за межами Баски) була виявлена Табличка Башка - це табличка з найдавнішим датованим хорватським письмом. (Табличка зараз знаходиться в Хорватській академії наук і мистецтв у Загребі.)

Пригоди на Крку

Мандрівники-авантюристи можуть бути раді дізнатися, що на острові, недалеко від Пуната, є канатна дорога. Канатна дорога Edison пропонує двогодинний відпочинок для всієї родини (діти до 12 років їдуть у супроводі дорослого) загальною довжиною понад 2 км. Це не тільки веселощі, але й можливість відчути чудові краєвиди!

 

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти