Місто Анкара<br>Туреччина
Анкара

Місто Анкара лежить в центрі Анатолії на східному краю великого високогір'я Анатолійського нагір'я на висоті 850 м. З жовтими пшеничними полями, молодими вулканами та нескінченним степом, плато пропонує суворий пейзаж.

Завдяки своєму розташуванню в центрі країни, регіон був історичним стиком основних торгових шляхів і перехрестям міграційних потоків. Тут, у Центральній Анатолії, виникла Хетська імперія, одна з наддержав в античності. Хетти відзначились не лише цивілізаціями, які вони створили, але й державною структурою та своєю толерантністю та повагою до прав людини.

Протягом історії Анкара була свідком битв між потужними арміями в пошуках панування. Місто було важливим культурним, торговим та мистецьким центром у римські часи та головним торговим центром на караванному шляху на схід в османські часи. Однак воно втратило своє значення до 19 століття. Коли Мустафа Кемаль Ататюрк обрав Анкару базою, з якої керував війною за незалежність, вона знову стала важливим центром. Як в наслідок своєї ролі у війні та стратегічному положенню, Анкара була оголошена столицею нової Турецької Республіки 13 жовтня 1923 р. Анкара, відома до того часу своїми кроликами, котами та козами, стала географічним, політичним та адміністративним центр Туреччини, з усіма урядовими установами та іноземними посольствами, переданими зі Стамбула. Ця кардинальна зміна глибоко вплинула на зовнішній вигляд міста; те, що насправді було древнім анатолійським містом, мало швидко набути нової особистості, зміни, які були зроблені дуже успішно. Це була вже не скромна Анкара ремісників та дрібних торговців, а місто, де приймали політиків, урядовців та іноземних дипломатів. Першими будівлями, що змінили горизонт Анкари, стали Музей етнографії та живопису та Музей скульптури. Вони більше не стоять на самоті, і сьогодні Анкара нараховує низку хмарочосів, великих торгових центрів, п'ятизіркових готелів та штаб-квартири банків.

Подорож у минуле

Анкара розташована на пункті перетину шляхів зі сходу на захід та півночі на південь - таким чином її вплив та значення на комерційних маршрутах сягає таких дуже ранніх часів, як Асирійські торгові колонії.

Більше того, вона знаходився на Кінг-роуд, який був одним із найважливіших шляхів у давнину, що йшов від Сардів, столиці Лідії, до міста Суза в Месопотамії. Анкара постійно використовувалась як поселення протягом фрігійського, галатського, римського та візантійського періодів, а Олександр Македонський був одним із найвідоміших людей, яких приймало місто. Анкара також вийшла на перший план завдяки своєму мохеру, отриманому від ангорських кіз під час Османської імперії, і стала одним з важливих торгових міст імперії завдяки своєму розташуванню на Шовковому шляху. Хоча місто вступило в застійний період разом із загальним занепадом Османської імперії, воно набуло нового значення з проголошенням Турецької Республіки і швидко розвинулося як столиця, яка сьогодні є другим за величиною столичним містом у Туреччині.

Улус - це перша область Анкари, де ви можете вивчити сліди різних цивілізацій. Фригійці знайшли тут якір, який дав свою назву Анкарі, і це був центр міста, прикрашений пам'ятниками в римську епоху. За османських часів Улус служив серцем комерційної діяльності і містив ключові комерційні будівлі. Тут був організований перехід від Османської імперії до Турецької Республіки, тому бажаючі ознайомитися з Анкарою повинні почати свій візит з Улуса.

Цитадель Анкари, яку вважають першою зупинкою на екскурсіях, має знаки всіх цивілізацій, які зіграли свою роль у минулому міста. Вона присутня у міському пейзажі Анкари, оскільки була побудована на найвищому пагорбі посеред рівнин Анкари та використовувалась всіма людьми, що панували в регіоні. Її історію видно з написів на стінах. У цитаделі можна відвідати будинки Анкари, деякі з них датуються 17 століттям, а також мечеть Алааддін, найстарішу культову споруду в Анкарі, досі відкриту для поклоніння. Панорамний вид на Анкару з вершини міських стін так само захоплює дух, як і століття тому.

Місцевість Саманпазари в Улусі, поряд із Цитаделлю, караван-сараями та старими будинками, заслуговує на те, щоб її назвали музеєм під відкритим небом. Місцевість повна антикварних та сувенірних крамниць, тут є кілька караван-сараїв та музеїв. Деякі з цих магазинів - це старі будинки в Анкарі з османської епохи, відновлені до нових функцій, а деякі зараз є ресторанами чи кафе.

Перебуваючи в Саманпазарі, відвідайте Музей анатолійських цивілізацій, який вважається одним із найвизначніших у світі. Він розміщений у двох відремонтованих спорудах османської епохи: одна - це караван-сарай віком 600 років, Караван-сарай Куршунлу, а інша - Махмут Паша Бедестен (критий базар та міцна споруда, побудована для зберігання цінних комерційних товарів). Відвідування музею - найкращий спосіб вразити пишністю та багатством тривалої історії Анатолії, яка сягає 7 тисячоліття до нашої ери.

Храм Августа, колона Джуліана та мечеть Хадж Байрам - також популярні місця в Улусі, які ви не повинні пропустити. Храм був побудований царем Галатії Піламеном в 10 р. н. е. як данина пам’яті Августу і був відновлений римлянами на древньому Анкарському Акрополі у 2 столітті. Сьогодні це важливо для «Пам’ятника Анцирану», єдиного вцілілого політичного заповіту Августа, деталізація його досягнень вписана на його стіни латинською та грецькою мовами. У V столітті візантійці перетворили храм на церкву. Споруджена в 362 р. н. е., найімовірніше, на згадку про візит римського імператора Юліана Відступника, Колона Юліана стоїть на висоті 15 метрів і має типове листяне оздоблення. Поруч з храмом Августа знаходиться мечеть Хаджі Байрам; вона була побудована на початку 15 століття у стилі сельджуків, а згодом була відновлена Сінаном у 16 столітті. У 18 столітті була додана керамічна плитка.

Розташований серед найстаріших поселень Анкари, Хамаменю заробив новий профіль завдяки проектам реставрації, які визнали його гідним нагороди, і він став місцем, яке приваблює більшість вітчизняних та іноземних туристів в Анкару. Він відображає стиль урбанізації та архітектурні особливості османського періоду і перших років Республіки. Також варто згадати турецьку лазню Каракабей, мечеть Султан Тацеддін та мечеть Хаджі Муса. Є також багато ресторанів, кафе та кондитерських, де ви можете спробувати різні види їжі з різних регіонів Туреччини в історичній атмосфері Хамаменю.

Найважливішим пам'ятником Анкари, безперечно, є вічне місце відпочинку Мустафи Кемаля Ататюрка, засновника сучасної Туреччини.

Цей мавзолей, побудований між 1944 і 1953 роками, є розкішною, неокласичною будівлею, належним чином спроектованою темними лініями та розміщеною на величезній еспланаді. Вхід до мавзолею, відомого турецькою мовою як Аниткабір, здійснюється через переможну алею, викладену гранітними левами. Це гідний пам'ятник величі засновника сучасної Туреччини. Є музей, в якому зберігається воскова статуя Ататюрка, писання, листи та предмети, що належать йому, а також виставка фотографій, що фіксують важливі моменти його життя та становлення Республіки.

Мистецтво та культура

Анкара - центр опери, балету, джазу та сучасного танцю, а також будинок престижного Президентського симфонічного оркестру.

Тут також є велика кількість театрів, що проводять багато амбіційних постановок. Окрім державних та приватних галерей по всьому місту, виставки проводяться у культурному центрі імені Ататюрка. У місті є багато кінотеатрів, що демонструють найкращі турецькі та закордонні фільми, і протягом року проводиться ряд кінофестивалів на різні теми, зокрема Міжнародні дні кіно в березні. Щороку в квітні та травні в місті проводиться Міжнародний фестиваль мистецтв та музики з виступами найкращих турецьких та іноземних музикантів. Дитячий фестиваль 23 квітня - теж подія, в якій беруть участь групи дітей з усього світу. Азіатсько-європейський бієнале мистецтв планується десь навесні чи влітку.

Анкара має особливу перевагу для проведення національних та міжнародних зустрічей, оскільки її місце розташування забезпечує легкий доступ для мандрівників, а також має розвинену інфраструктуру та транспортну систему, а також багату культурну спадщину та природні ресурси, що робить місто ідеальним місцем для проведення конгресів та зустрічей. Анкара також має ряд готелів, курортів, університетів та громадських будівель із добре встановленими сучасними зручностями, що робить їх ідеальними місцями для успішних заходів будь-якого виду.

Покупки

Відвідувачів міста приваблюють старовинні магазини Шікрикчилар Йокушу поблизу Улуса; вулиця мідних робітників (Bakırcılar Çarşısı) є особливо популярною, і тут можна знайти багато цікавих старих та нових предметів, не лише із міді, таких як ювелірні вироби, килими, костюми, антикваріат та вишивка.

Піднімаючись на пагорб до Воріт Цитаделі, є багато цікавих магазинів, де продають спеції, сухофрукти, горіхи та всілякі продукти - вибір величезний і дуже свіжий. Окрім магазинів та крамниць у таких центральних місцях, як Кизилай та Улус, торгові центри у всіх частинах Анкари містять магазини, що обслуговують усіх покупців. Щороку в місті Анкара проводиться шопінг-фестиваль, на якому відвідувачі проводять багато культурних та розважальних заходів.

В Анкарі також є широкий вибір місць розваг, де можна танцювати та розслаблятись до сходу сонця. Gölbaşı, цитадель Анкари, Kızılay, Bahçelievler, вулиця Tunalı Hilmi, вулиця Tunus, Gaziosmanpaşa та Çayyolu - лише деякі місця, де ви знайдете багато традиційних або сучасних розважальних закладів.

Популярними парками та зонами відпочинку є парк Генчлік в Улусі, парк Кугулу в Туналах, долина Дікмен у Дікмені та Алтинпарк в Айдинлкекевлері з такими закладами, як ресторани, кафе та ігрові майданчики.

 

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти