Місто Несебр<br>Болгарія
Несебр

Місто Несебр (з населенням 10 000 чоловік) розташоване на узбережжі Чорного моря, за 36 км на північний схід від Бургаса. Він знаходиться недалеко від іншого великого болгарського курорту - Сланчев бряг (Сонячний берег).

Несебрський регіон має помірний континентальний клімат. Середня температура липня становить +23,1°C, а в січні -+2°C. Місяць з найбільшою кількістю опадів - вересень. Липень і серпень характеризуються сухою погодою.

Місто було створене більше 3200 років тому. Фракі оселилися там наприкінці бронзового віку. Вони називали його Мельсамбрія, що означало місто Мельсас - це, мабуть, ім’я засновника поселення.
Їх наслідували дорійці (давньогрецьке плем'я), які прибули в місто наприкінці VI століття до нашої ери. Під їх контролем поселення розширилося: було побудовано фортечну стіну, виникли житлові квартали, тощо. На початку 1 століття нашої ери місто увійшло до складу Римської імперії. Тоді вони почали називати його Месембрія. Місто продовжувало залишатися важливим економічним та культурним центром. Після того, як столиця Римської імперії переїхала до Константинополя і християнство стало офіційною релігією, на території Месембрії відбувся будівельний бум християнських храмів. Місто стало частиною Першої болгарської імперії в 812 році, коли болгарський правитель хан Крум завоював його. Оселилися там слов’яни і почали називати його Несебром. Місто відіграло вирішальну роль за правління царів Калояна (1197-1207), Івана Асена II (1218 - 1241) та Костянтина Тиха (1257-1277).
Місто процвітало під владою царя Івана Олександра (1331 - 1371) - було побудовано багато нових церков, розвивалася культура та релігія.
Несебр був завойований османами в 1453 році.
Сьогодні стару і нову частини міста з'єднує вузький перешийк. Старе місто лежить на невеликому півострові. Через свою виняткову культурно-історичну цінність Несебр був оголошений музеєм, туристичним та курортним комплексом міжнародного значення на підставі Постанови Ради Міністрів №243 від 18 липня 1956 р. У 1983 р. Старий Несебр був включений до Списку світових Пам'ятки культурної спадщини ЮНЕСКО.

Більше інформації про історію та розвиток міста туристи можуть отримати в Археологічному музеї, який розташований на самому початку півострова. Тут експонуються знахідки, виявлені під час археологічних розкопок. Сліди минулих історичних періодів є скрізь. Частину фортечної стіни можна побачити у Старому місті. Він був оголошений архітектурно-будівельною пам’яткою культури національного значення в силу публікації у Державному віснику, номер 41 від 1964 р. Збережено ряд церков, дві з них - церква св. Спаса та церква с. Стефана була перетворена на музеї.
Багато будинків у Старому місті були побудовані в період болгарського відродження (18 - 19 століття). Цікавим є архітектурний дизайн Будинку Москояні, де розміщена виставка Етнографічного музею Несебра. Відвідувачі можуть дізнатися багато іншого про життя та культуру жителів Несебра. Там виставляються різні повсякденні предмети та традиційні костюми.

Влітку в старовинному театрі в Старому Несебрі проводяться різні заходи та концерти. За ним лежить порт Несебр, де протягом активного літнього сезону часто можна побачити круїзні судна, які зупинялися біля міста ЮНЕСКО. Відвідувачі, які хочуть захопити дух міста, можуть зупинитися в Старому Несебрі - є багато можливостей для проживання, що різняться за типом та ціною - сімейні готелі, приватні номери тощо. Поблизу є численні ресторани, де подають смачні морепродукти.

Окрім того, що він функціонує як зв’язок між старою та новою частинами міста, перешийк є також найкращим місцем для прогулянок гостей та жителів Несебра. По обидва боки перешийка, біля моря, є пішохідні алеї. Вітряк, що стоїть посередині перешийка, є ще одним символом міста.

Нова частина Несебра також пропонує різні можливості проживання. Там розміщені будівлі міської адміністрації та багатьох установ. Північний та південний пляжі Несебра лежать у новій частині міста. У Старому Несебрі є пляж, але він невеликий. Ті, хто прагне більше ажіотажу та розваг, можуть провести вертолітну екскурсію над Несебром. На додаток до цього на пляжах курорту доступні прогулянки на човні та різні можливості для водних видів спорту. Численні ресторани міста різняться за категорією та ціною. Романтичні душі віддадуть перевагу ресторанам у Старому місті, тоді як молоді люди повеселішали б у новій частині Несебра та сусідньому курорті Сонячний берег.

Влітку два курорти з'єднуються автобусними сполученнями, які також курсують до інших напрямків у регіоні. Курорт Св. Влас, курорт Еленіте та курорт Равда знаходяться неподалік від Несебра.

День Несебра відзначається 15 серпня. Тоді проводиться багато заходів - виставки, концерти на декількох сценах, релігійна хода (15 серпня - День Успіння Марії).

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти