Місто Рила<br>Болгарія
Рила

Ріла - місто на південному заході Болгарії, в муніципалітеті Рила, що входить до складу провінції Кюстендил.

Місто лежить у гірській місцевості біля підніжжя південно-західних гір Рили, за 20 км. (12 миль) від Рильського монастиря, 34 км. (21 милю) від Дупниці та 65 км. (40 миль) від Кюстендилу. Він розташований на березі річки Рільська біля входу в природний парк Рильського монастиря. В давнину місцевість була заселена фракійцями та римлянами; він був відомий як Спортела, а потім як Ролігера. У середні віки він був частиною Болгарської імперії. У 14 столітті село було феодальним володінням Рильського монастиря, і, можливо, згадувалося у царі Івану Шишману з Рильської грамоти Болгарії як Дріска. Пізніше він згадується як Ірлі в османських податкових реєстрах 1576 року.

Ріла - найвища гора Болгарії та на Балканському півострові. Вона розташована у південно-західній частині країни і є частиною Рило-Родопського масиву. Найвища вершина - Мусала, що досягає 2925 м., гора Ріла займає шосте місце серед найвищих гір Європи після Кавказу, Альп, Сьєрра -Невади, Піренеїв та гори Етна.

Найімовірніше, назва "Рила" має фракійське походження, що означає "водна гора" через 200 озер льодовиків та мінеральних джерел, знайдених біля підніжжя гори. Гора Ріла є домом для найбільш мальовничих озерних груп Болгарії - Семи Рильських озер, які входять до списку 100 найкращих історичних пам'яток Болгарії. Гора Ріла служить первинним джерелом води для деяких з найбільших висоководних річок Болгарії, включаючи Іскар, Маріцу та Месту. Понад третина гори входить до меж національного парку Рила.

Гора Рила зачаровує не тільки своєю красою, а й багатьма історичними та культурними пам'ятками. На горі знаходиться Рильський монастир - один з найзначніших культурних об’єктів - національний символ Болгарії, занесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Монастир розташований у глибокій долині річки Ріли, на висоті 1147 м. над рівнем моря. Засновані в 10 столітті святим Іоанном Рильським, фактичні будівлі були зведені в 19 столітті.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти