Місто Мелник<br>Болгарія
Мелник

Найменше місто Болгарії (208 жителів), Мельник, гніздиться на південних схилах Піріна, серед піщаних пірамід з дивною формою. Він розташований у муніципалітеті Санданські, Благоєвградський повіт, за 175 км на північ від Софії, і лише за 30 км від кордону з Грецією.

Знахідки старовини, виявлені під час археологічних розкопок, свідчать про його багатовікову історію.
Перші письмові свідчення про фортецю Мельник відносяться до початку 11 століття. Першими поселенцями на території сучасного Мельника були фракійці, а особливо фракійське плем'я Маеді, з якого походить легендарний повстанський Спартак. Через кілька століть на цій землі жили римляни. Це доводить давньоримський міст, який досі зберігається у місті Мельник. Слов’яни, які, отже, проживали на цій території, називали своє поселення Мельником через оточуючі піщані піраміди. Назва походить від слов’янського слова “mel”, що означає біла глина, олівець.
У 1215 р. Мельник перетворився на столицю незалежного феодального князівства, де правив деспот Олексій Слов'янський. Руїни його фортеці збереглися до наших днів, поблизу міста.
У 1395 р. Болгарські землі, як і Мельник, на 5 століть потрапили під владу Османської імперії. Мельник залишався в межах Османської імперії до 1912 року.
Протягом XVIII століття, в епоху болгарського Відродження, місто було піднято для нового життя. Мельник перетворився на квітуче, значне за розмірами та населенням містечко з великим ринком. Місцеві торговці продавали свій товар у Будапешті, Відні, Генуї, Венеції. Мельник також прославився у всій Європі своїм хорошим вином, яким він відомий і в наші дні.

Центром церковного життя в регіоні був визнаний Роженський монастир, який розташований за 5 км на схід від Мельника. Це найбільший православний монастир Піринщини. Монастир порівняно добре збережений до наших днів, і щороку його відвідує багато туристів з різних країн. Монастирське свято припадає на 8 вересня, коли люди з усього регіону збираються для участі в урочистостях.

За часів Османського панування Мельник був великим адміністративним центром. У місті був турецький кантон, який виконував свої адміністративні функції у так званій турецькій ратуші - тодішній поліцейській дільниці. Ця будівля збереглася до наших днів. Він розташований у центрі міста Мельник навпроти міської бібліотеки.

Найяскравіші пам’ятки архітектури, які свідчать про економічний підйом міста в той час, також належать до доби Відродження. Одним із найстаріших будинків на Балканському півострові є Боярський дім, який був резиденцією деспота Олексія Слав’ян. В середині XIII століття його частину спалили і знищили, а протягом наступних століть реставрували та реконструювали. Наприкінці XVII століття його зруйнували на деяких ділянках, але на початку XVIII століття його піддали загальній реконструкції, пов’язаній із будівництвом горищного поверху та годинникової вежі, що існувала до поч. 20 століття.
Ще два будинки, які є пам’ятками архітектури Відродження, - це Кордопулова та Пашова.
Будинок Кордопулова - найбільша будівля болгарського національного відродження в нашій країні. Він був побудований у 1754 році і належав багатій родині Мельників Кордопулові, які займалися виробництвом вина. Підвали, розкопані під будинком і позаду нього, з їх постійною температурою та вентиляцією, використовувалися для приготування та вирощування відомого мельницького вина.
Будинок Пашової був побудований у 1815 р. Будинок можна оглянути лише зовні через реставраційні роботи.

Ще однією визначною пам’яткою є залишки митрополичого храму «Св. Миколи» поблизу міста Мельник, у центральній частині пагорба Святого Миколи. Збереглася лише західна стіна та кілька елементів інтер’єру церкви.
Церква (базиліка) Святого Антонія знаходиться в північно-східній частині міста. Він є частиною культурно -історичного заповідника «Мельник». Він був побудований у 1765 році.
Монастир «Св. Діва Марія Спілеотіса» розташована у східній частині пагорба Святого Миколи, на південь від міста Мельник. Це одна з цінних культурно-історичних пам’яток міста. Монастир був побудований на важкодоступному місці на початку XIII століття за наказом деспота Олексія Слов'яна. Нині монастир частково діє.
Залишки церкви «Св. Варвара» розташовані в північно-східній частині міста Мельник під Кордопуловим будинком. Нині на місці руїн можна побачити невиразну форму колишньої величі та краси храму.
Інший цікавий храм - Митрополича церква «Св. Миколая Чудотворця», який розташований у південно-східній частині Мельника, недалеко від центру міста. Він був побудований у 13 столітті. Нині це одна з небагатьох діючих церков у місті.
Також варто відвідати церкви «Св. Петра і Святого Павла» та« Св. Івана Хрестителя».

Мельницькі піраміди розташовані неподалік від міста, і вони оголошені природною пам'яткою. Це унікальне природне утворення, яке приваблює туристів з усього світу. Вважається, що нинішній вигляд пірамід був викликаний ерозією глинистого ґрунту. Піраміди Мельника перебувають у стадії формування, і їх зовнішній вигляд та форма з часом змінюються. Крім форми піраміди, піщані утворення мають форму грибів, шишок, хвої, тощо. Висота пірамід досягає 100 м. Для мельницьких пірамід характерно, що схили піщані, місцями повністю вертикальні, а на їх верхівках ростуть широколисті рослини та трава.

Мельник оголошений природним та архітектурним заповідником, і він щорічно приваблює тисячі туристів. Вино, виготовлене унікальним болгарським брендом Wide Melnik Vine, має чудову якість, запахи стиглої вишні, трав, а в присутності дуба воно розвиває нюанси тютюну та шкіри. Це одна з визначних пам'яток міста та регіону, і вона приваблює багатьох шанувальників з усього світу. Ви можете спробувати його у деяких виноробнях та підвалах у місті та навколо нього. Поєднання хорошого вина та чудової місцевої кухні перетворює Мельник у відмінне місце для гурманів та винного туризму, який також пропонує квестам багато цікавих визначних пам'яток. Можливості розміщення різноманітні - від розкішних готелів до затишних пансіонатів.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти