Місто Поморіє<br>Болгарія
Поморіє

Поморіє розташоване в південній частині болгарського узбережжя Чорного моря, за 22 км від Бургаса та приблизно за 400 км від Софії. Населення міста становить близько 14 000 чоловік. Через Поморіє проходить головна дорога E87, яка з'єднує північну та південну частини узбережжя Чорного моря. З порту Поморіє можна дістатися до Варни, Бургаса, Созополя та Несебра. Місто знаходиться в безпосередній близькості від міжнародного аеропорту Бургаса.

Поморіє - одне з найпопулярніших напрямків влітку - середня температура повітря і води в липні становить 23,6°С, щороку буває до 2 360 сонячних годин, а пляж довжиною близько 5 км. Зима м’яка і з мінімальними опадами.

Більше того, цей регіон славився лікувальними якостями грязі, отриманої під час видобутку солі в озері Поморіє ще з найдавніших часів. Цілюща сила мінеральної води у місті також добре відома. Повільне охолодження морської води є дуже типовим для регіону. Вранці до сходу сонця повітря багате на озон, негативні іони, ультрафіолетові промені та йод, що виділяється у вигляді газу водоростями.

Найдавніші свідчення людської діяльності, знайдені в Поморії, відносяться до епохи неоліту (6 тис. до н. е.). Також є сліди епохи халколіту (5 тис. до н. е.), Бронзи (3 - 2 тис. до н. е.) та залізного віку (кінець 2 тис. до н. е.). У 2 столітті до нашої ери Поморіє було названо Анхіалом. У 45 році Анхіал увійшов до складу Римської імперії. Місто розширилося протягом 2 століття, коли його перенесли на нове місце (в район Палеокастро). Період, протягом якого Анхіал був частиною Римської імперії, ознаменувався потужним прогресом. Економічний та політичний розвиток міста було доведено тим, що воно почало карбувати монети.

У цей період культ німфи був надзвичайно поширений. За словами місцевих жителів, так званими анхіальськими німфами були три дівчинки, які населяли гори, ліси та річки. Їх розглядали як богинь - захисниць джерел. Цей культ був пов’язаний із сусідніми мінеральними джерелами Аква Каліде - сучасними бургаськими мінеральними ваннами, які називали Анхіалус. Місто відвідали особисто правителі Римської імперії, оскільки 28 жовтня 294 року відбулись великі урочистості на честь візиту імператора Діоклетіана.

Місто зберегло своє стратегічне становище і в середні віки. Часто його регіон ставав ареною жорстоких битв між болгарами та візантійцями, і контроль над містом багато разів переходив від одного табору до іншого. У 1453 р. Анхіал був завойований османами. Протягом другої половини 18 століття та першої половини 19 століття прибережне місто функціонувало як адміністративний центр. Місто було звільнено від османського панування 7 лютого 1878 року.
Анхіалус продовжував розвиватися після Визволення - місцеве населення займалось виноградарством, виноробством, рибальством, виробництвом солі, тощо. Виробництво солі завжди було дуже важливим для Поморійського регіону. Риболовля також відіграє значну роль у житті людей та економіці міста. Переважно розвивалися ремесла та морська торгівля. У 1934 році Анхіал був перейменований на Поморіє.

Значну частину знахідок, виявлених під час археологічних розкопок у цьому регіоні, можна побачити в Поморійському історичному музеї. Археологічна виставка розкинута навколо кількох залів. Основна частина знахідок виставлена в Доісторичному залі. Вони датуються епохою халколіту (5 тис. до н. е.) і були виявлені в поселенні Козарева. Багато предметів, виставлених в Античному залі, було знайдено на дні моря, тоді як римське та середньовічне місто Анхіал представлено артефактами, виявленими під час розкопок в районі Палеокастро. Існує спеціальний музейний зал, присвячений монетам. Найдавніші експонати, виставлені в залі нумізматики, належать грецьким прибережним полеїсам, монетам фракійських і македонських царів (V - I ст. до н. е.). Центральне місце відводиться бронзовим монетам, викарбуваним в Анхіалі в римський вік, та середньовічним болгарським монетам.
На другому поверсі відвідувачі можуть побачити традиційне розташування міського будинку в Анхіалусі - вітальню, спальню та різні предмети. Там представлені традиційні костюми та жіночі прикраси, характерні для етнографічних груп регіону. Історія Болгарії в період 1878 р. - нині ілюструється в двох інших розділах музею багатою колекцією фотографій та документів.

Музей солі, що стежить за розвитком галузі виробництва солі, яка відігравала важливу роль у місті та регіоні як у минулому, так і в даний час, відчинив двері на березі озера Поморіє в 2002 році. Це єдине місце в Болгарія, де соляні шахти, що використовують стародавні технології виробництва солі, продовжують працювати. Поморійський луг, що використовується для лікування скелетних та шкірних захворювань, видобувається в процесі виробництва солі. Експозиція музею містить багату колекцію фотографій, автентичних інструментів та інших експонатів. Відвідувачі можуть здійснити екскурсію навколо діючих соляних шахт.

Заповідник «Старі Поморійські будинки» розташований біля узбережжя моря, у східному кінці Поморіє. Знайдені там будівлі дають приклади типового архітектурного дизайну будинків у Чорноморському регіоні. Прогулюючись Поморієм, не пропустіть шанс відвідати деякі його християнські храми - монастир Святого Георгія, церкву Преображення Господнього - найстарішу будівлю міста, храм Народження Діви Марії та інші.

Поморійська Могила лежить праворуч від дороги Поморіє - Бургас. Вона вражає своїм архітектурним дизайном і є єдиним у своєму роді на Балканському півострові. На думку деяких людей, могила служила мавзолеєм заможної родини з Анхіала. Деякі знахідки, виявлені там, можна побачити в Історичному музеї. Він був оголошений архітектурно-будівельною пам'яткою культури в силу публікації в Державному віснику, номер 35 від 1965 року.

Поморіє є популярним туристичним напрямком і пропонує своїм гостям безліч можливостей для проживання. У місті також є безліч місць та ресторанів.

Завдяки лікувальним якостям своїх грязей Поморіє стало популярним бальнеологічним курортом та курортом, який відвідують взимку та влітку. Недалеко знаходяться Несебр і Созополь, які славляться своїми археологічними відкриттями та давньою історією. Курорт Сонячний берег також знаходиться недалеко від Поморіє. Він пропонує різні види розваг цілодобово.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти