Місто Подґоріца<br>Чорногорія
Подґоріца

Назва бере свій початок у 1326 році і побудована серед п'яти річок - Зети, Морачі, Рибниці, Цівні та Ситніці. Більша частина міста була зруйнована під час Другої світової війни, тому Подгориця є відносно новою, з сучасними будівлями на кожному кроці та зеленими насадженнями, а також парками. У Подгориці проводиться низка культурних заходів, і є багато театрів, таких як Чорногорсько Народно, Градсько та Додест.

Трохи далы від Подгориці знаходяться такі культурно-історичними пам’ятками - Сахат-кула Адзі-паса Османагіца, руїни Неманжиця-Града, залишки міста Доклеа, Стара Варош та Везіров. Підгориця має чудові транзитні сполучення з іншими центрами.

У дев'яти кілометрах від міста знаходиться Міжнародний аеропорт, залізничний та автобусний вокзали якого знаходяться поруч.

Але для туристів найцікавішою частиною муніципалітету Подгориці є Національний парк Скардарсько або Скадарське озеро, найбільше озеро на Балканах, з дивовижною кількістю птахів і рослин (деякі з них дуже рідкісні).

Озеро Скадарського національного парку

Озеро знаходиться в долині Зета - Скадар, оточене горами, за 7 км від Адріатичного моря. Дві третини Скадарського озера знаходяться в Чорногорії, а решта - в Албанії. Розмір озера варіюється від 530 до 370 кв.км., воно має довжину 44 км. і ширину 14 км. Лінія узбережжя дуже різка, особливо на північно-західній стороні.

Скадарське озеро - найбільше озеро на Балканському півострові із прісною водою та одним з найбільших національних парків Чорногорії. Він надзвичайно відомий своїм різноманіттям флори та фауни.

В районі Скадарського озера є 20 монастирів, церков, сіл, фортець та священних пам'яток. Це озеро є свідком чорногорської історії з 11 століття до наших днів. Навколо самого озера є 18 важливих історичних пам'яток.

Дукля

У гирлі Зети в Морачі, лише за три кілометри від Підгориці, ми маємо цікаві розкопки та руїни старого міста Дукля, Доклея, Діоклея. Зруйнований готами наприкінці V століття та постраждалий від землетрусу через тридцять років, Дукля, на відміну від Медуна, не переріс у середньовічне, а завдяки цьому в сучасне поселення. Будучи великим поселенням іллірійського племені Доклеаті, за часів римлян воно переросло в найрозвиненіше місто нинішньої Чорногорії. Цей район був названий в його честь, Dioklitije.

Монастир Дажбабе

Неподалік Підгориці, на шляху до Бару, є монастир Дажбабе, який у своїй основі має форму хреста і представляє цікаву сакральну споруду для відвідування. Він розташований нижче пагорба Дажбаба, який переважно підноситься над долиною Зета.

Для відвідувачів з будь-якої частини світу цей монастир представлятиме незабутні враження, враховуючи той факт, що це витвір природи і людини (церква знаходиться в печері).

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти