Місто Пловдив<br>Болгарія
Пловдив

Пловдив - друге за величиною місто Болгарії та адміністративний центр Пловдивського повіту. Він розташований у Верхньо-Фракійській рівнині (Горнотракійська Нізина), по обидва береги річки Мариця. Клімат перехідно-континентальний з м’якою зимою та спекотним літом. Середня температура січня становить +1°С, а липня +24°С.

Місто в теперішньому вигляді було побудовано навколо семи пагорбів - пагорбів Пловдива (Пловдив Тепес), які є невід’ємною частиною історії міста.

Пловдив - одне з найстаріших міст Європи - початок його історії сягає 4000 років до нашої ери. На початку давнє поселення розташовувалося на природній висоті між пагорбами Небет, Таксім та Джамбаз (Три пагорби). У давнину фракійці населяли Три пагорби і побудували укріплене поселення - найбільше місто Фракії. У 4 столітті до нашої ери Пловдив був завойований Філіпом Македонським. Він дав місту одну з численних назв - Філіпополіс і оточив його товстими укріпленими стінами. Пізніше фракійці відновили свою владу над містом, але після серії битв у 1 столітті нашої ери воно стало частиною Римської імперії.
У період Римської імперії Пловдив (на той час - Тримонтій) був важливим регіональним центром. Місто процвітало завдяки масштабному будівництву будівель, споруд та доріг. З тих часів збереглися численні добре збережені артефакти, такі як бруковані вулиці, фортечні стіни, будівлі, системи водопостачання та каналізації.
Місто було повернуто в межах болгарської держави під час правління хана Маламіра (правив 831 - 836 рр. Н. Е.). Протягом століть влада над містом була передана між болгарами та візантійцями. Місто навіть ненадовго стало володінням лицарів Четвертого хрестового походу. Воно остаточно увійшло до складу Болгарської держави в 1344 році нашої ери.
Османські війська, які вторглися в 1364 році нашої ери і поступово завоювали Болгарію, дали новому напрямку розвитку міста. На зміну візантійській архітектурі прийшли нові споруди з типовими східними рисами. Нова назва міста - Філібе.
За часів болгарського Відродження (18-19 століття) Пловдив був важливим економічним центром. Місто було домом для багатьох заможних та освічених людей, які подорожували Європою та приносили нові культурні течії. Багаті торговці з Пловдива показали своє багатство будівництвом красивих та багато прикрашених будинків. На відміну від цегляних будинків з початку болгарського Відродження, які були невеликими та практичними, пізніше мистецтво будівництва розвивалося з більшою фантазією та розмахом, зосереджуючись на пишноті та деталях. Окрім архітектурного центру, місто також є важливим культурним центром і має великий внесок у духовне пробудження Болгарії. Пловдив мав велике значення в боротьбі за незалежність церкви.
16 січня 1878 року місто було звільнене після закінчення війни між Росією та Туреччиною. Довгоочікуваний Сан-Стефанський мирний договір від 3 березня 1878 заклав основи вільної Болгарської держави. Однак через кілька місяців Берлінський мирний договір затьмарив радість звільнення і розірвав державу на кілька менших шматочків, а великі прикордонні території були передані сусіднім країнам. Болгарія стала невеликим, слабким князівством. Пловдив залишався в складі автономного регіону під владою Османської імперії - Східної Румелії, і був обраний його столицею. Цей драматичний період розлуки тривав сім років. За цей час велике будівництво тривало. Для потреб нової столиці було побудовано багато нових сучасних адміністративних будівель. Тим часом спеціально обраний комітет підготував майбутнє повстання, яке планувало об’єднати окремі регіони країни. 6 вересня 1885 року місто було завойоване, а Східна Румелія знову об’єднана з Болгарським князівством. Ця пам’ятна дата поклала початок новій історії країни і щороку відзначається як урочистий день Пловдива та офіційне свято.

Після Союзу до наших днів Пловдив залишався другим за величиною та економічно важливим містом після Софії. Місто є великим промисловим і торговим центром. Тут проводиться відомий Пловдивський міжнародний ярмарок, який щорічно проводить презентацію товарів та обмін контактами та досвідом між продавцями з усього світу. У місті проходять театральні, танцювальні та кінофестивалі, а численні археологічні знахідки часів фракійців, римлян та візантійців не тільки нагадують про славне минуле, але й вдало поєднуються з сучасною архітектурою міста. Прикладом цього є римський акведук, який став невід’ємною частиною дороги Коматевсько-Шосе; амфітеатр був успішно відреставрований і зараз використовується для вистав. У місті є кілька музеїв - історичний, археологічний, етнографічний та природознавчий, а також Художня галерея та драматичний театр. Однією з найвідоміших визначних пам'яток є архітектурний комплекс Стародавнього Пловдива, де було збережено та відновлено багато прекрасних будинків часів болгарського Відродження. Багато з них заселені до наших днів.
Крім культурних пам'яток, місто пропонує дуже хороші умови для спорту та відпочинку. На одному з кінців міста знаходиться гребна база олімпійського розміру, яка пропонує чудові умови для веслування, бігу та їзди на велосипеді. У минулому в Пловдиві було сім пагорбів. Нині збереглося лише шість із них. Пагорб Марково перетворили на бруківку для брукованих вулиць. Тим, хто вирішить порахувати пагорби Пловдива, слід пам’ятати, що висота Стародавнього Пловдива складається з трьох пагорбів.

Пагорб Джендем, також відомий як Пагорб молодості, є найвищим - він був оголошений заповідною територією за свої ендемічні рослини та збережену природу. Тут можна зустріти різні види тварин, такі як білки, сойки, зайці. На пагорбі Бунарджик (Альоша) споруджено пам’ятник на честь Радянської Армії. Пагорб Сахат - пагорб з годинниковою вежею, став парком, улюбленим місцем для пар і молодіжних компаній з гітарами. На його вершині стоїть годинникова вежа, датована XVI століттям. Інші три пагорби утворюють стародавнє місто Пловдив. Усі пагорби Пловдива - це доглянуті парки з доріжками та лавками.

Місто є одним з найпопулярніших туристичних напрямків у країні та культурним та економічним центром південної Болгарії. Тут є багато варіантів розміщення - від розкішних готелів до хостелів. Головна вулиця міста пропонує чудові можливості для розваг та покупок; варіантів ресторанів безліч.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти