Місто Созополь<br>Болгарія
Созополь

Місто Созополь розташоване в мальовничій затоці вздовж південного узбережжя Болгарії, приблизно в 35 км на південь від Бургаса.
Місто з 5000 населенням є одним із найстаріших на болгарському узбережжі Чорного моря та одним з найпопулярніших морських курортів країни. Романтична атмосфера прекрасного старого міста приваблює відвідувачів з усього світу.

Археологічні дослідження показують, що місто має 7000-річну культурну традицію. Перше поселення виросло на Созопольській затоці за часів неоліту, приблизно 6000 років до н. е. У 610 р. до н. е. мешканці Мілета, міста Малої Азії, зробили півострів Созополь своїм містом-державою і назвали його Аполлонія. Місто-держава швидко розвивалося протягом перших століть свого існування. У 5 столітті до н. е. для захисту монументальних громадських будівель були побудовані масивні фортечні стіни. Стародавні письменники описують Храм Аполлона-цілителя як колосальний, в якому розміщена 13-метрова статуя бога. У 72 р. до н. е. Аполлонія була завойована римськими легіонами, якими командував Марк Лукул, який зруйнував і пограбував місто. Легендарна статуя Аполлона була вивезена до Риму як здобич війни.
Протягом І століття місто було відбудовано, і коли Фракія стала римською провінцією, Созополь продовжував функціонувати як адміністративний морський центр. Коли християнство було прийнято офіційною державною релігією, Аполлонія була перехрещена Созополісом, відповідно до нової християнської догми.
У V столітті місто знову було укріплене новими захисними стінами, залишки яких збереглися до наших днів і їх можна побачити на південно-східному кінці півострова. Місто вперше було включено до складу Болгарії, коли армія Хана Крума окупувала його в 812 році. Созополь став важливою єпархією, в якій було понад 20 православних церков і 5 монастирів. Залишки монастирського комплексу Святого Івана (Іоанна), що датуються X-XII століттями, як і середньовічна базиліка в центрі міста та частина монастиря Святих Апостолів на Скамній (Скелястій) точці в північно-східній частині Старе місто.

Указом Міністра №320 від 7 вересня 1974 р. Старе місто Созополя було оголошено музеєм-заповідником. Заповідник налічує понад 180 резиденцій, побудованих з середини 18 століття до початку 19 століття. Будинки в Старому місті побудовані з каменю та дерева та відповідають так званій Чорноморській архітектурній школі. Найвідоміші - Будинок Марієти Стефанової, Будинок Креаноолу, Будинок Тодора Загорова, Будинок Куртіді та Будинок Димитрія Ласкарідіса, серед інших.

Два найпривабливіші туристичні напрямки Созополя - це міський археологічний музей та картинна галерея. У 2010 році під час археологічних розкопок на сусідньому острові Святого Івана (Святого Іоанна) дослідники виявили святі мощі Святого Іоанна Хрестителя. Сьогодні ці безцінні реліквії перебувають під опікою влади Церкви св. Кирила і Мефодія і приваблюють паломників з усього світу. Старий Созополь та мощі святого Іоанна Хрестителя були визнані найважливішими з “чудес Болгарії” в 2011 році.

Найбільші події в Созополі - це фестиваль "Аполлонія" (1-10 вересня) та святкування липня (30 червня - 1 липня).

У Созополі є два пляжі - центральний і пляж Хармані, а також два інших пляжі в безпосередній близькості - кемпінг "Золота рибка" та пляж Каваці.

Місто розділене на Старе місто та сучасну частину. Старе місто справедливо славиться своєю романтичною атмосферою завдяки вузьким брукованим вуличкам та шанованим старим будинкам. Сучасна секція Созополя наповнена готелями, ресторанами та іншими приємними розвагами. Доступно багато видів житла - від розкішних готелів до невеликих сімейних готелів, від гостьових будинків до бунгало. Також неподалік є чимало кемпінгів: Градина (Сад), Златна Рібка (Золота рибка), Каваці, Веселіє (Гарні часи) та Смокіня (Смоковниця). У ресторанах Созополя пропонують типові болгарські тарифи на Чорному морі, а також різноманітні фірмові страви.

На міських пляжах можна зайнятися багатьма видами спортивної діяльності, включаючи катання на водних лижах, серфінг, пляжний волейбол, катання на човнах та риболовлю.

Природний заповідник Ропотамо знаходиться на невеликій відстані на південь від Созополя, на однойменній річці. Там відвідувачі можуть здійснити подорож на річкових човнах, щоб ознайомитися з багатим асортиментом птахів та рослинним життям регіону.

Готелі
категорія готелю:                    Villa Apartments

 Apolis      Apolis
Agalina Villa     Agalina Villa
Amon Ra     Amon Ra
Aparthotel Horizont     Aparthotel Horizont
Apolonia Resort      Apolonia Resort
Arkutino Family Resort      Arkutino Family Resort
Bay Apartaments Apartments Bay Apartaments
Bizantium Villa Villa Bizantium Villa
Black Sea Paradise Apart Apartments Black Sea Paradise Apart
Black Sea Star     Black Sea Star
Blu Bay Design Hotel       Blu Bay Design Hotel
Blue Orange      Blue Orange
Briz     Briz
Calisto     Calisto
Chuchulev     Chuchulev
Coral Family Hotel     Coral Family Hotel
Coral-Thracian-hoteliers     Coral-Thracian-hoteliers
Cristiani     Cristiani
Dari Villa    Dari Villa
Diana Villa     Diana Villa
Elena Villa     Elena Villa
Elinor Villa Villa Elinor Villa
Family hotel Elena     Family hotel Elena
Family Villa     Family Villa
Fani Villa     Fani Villa
Filland    Filland
Fjord     Fjord
Flagman     Flagman
Fregata Villa    Fregata Villa
Hacienda Beach Resort     Hacienda Beach Resort
Hera     Hera
Hotel Aquamarine     Hotel Aquamarine
Kalithea     Kalithea
Kameya     Kameya
Kandrovi     Kandrovi
Katerina Villa Villa Katerina Villa
Kavaler    Kavaler
Kompas     Kompas
LAGUNA BEACH RESORT & SPA      LAGUNA BEACH RESORT & SPA
Lozite     Lozite
Marina Apart Hotel     Marina Apart Hotel
Martinez      Martinez
Melia Mar     Melia Mar
Morska Villa     Morska Villa
Morska Zvezda Villa    Morska Zvezda Villa
Orange Villa     Orange Villa
Orchideya Villa    Orchideya Villa
Panorama Bay Apart Apartments Panorama Bay Apart
Parnasse      Parnasse
Pearl Apartaments Apartments Pearl Apartaments
Pepi Villa    Pepi Villa
Poseidon     Poseidon
Prestige Villa     Prestige Villa
Rishli Villa     Rishli Villa
Royal Beach / Camping Gradina     Royal Beach / Camping Gradina
Rozmari Villa    Rozmari Villa
Santa Marina Holiday Village      Santa Marina Holiday Village
Sea Sense     Sea Sense
Selena      Selena
Selena Beach     Selena Beach
Siena House     Siena House
Sineva Villa    Sineva Villa
Sofi Villa     Sofi Villa
Sozopol   Sozopol
Sozopol Dreams Complex     Sozopol Dreams Complex
Sozopoli Style Club      Sozopoli Style Club
St Maria Villa    St Maria Villa
St. Nikola     St. Nikola
Sunny     Sunny
Tabanov Beach     Tabanov Beach
Time Out Villa     Time Out Villa
Vesela Villa    Vesela Villa
Victoria     Victoria
View Apartments Apart Apartments View Apartments Apart
Villa Andonov (Ex.villa Rai)     Villa Andonov (Ex.villa Rai)
Villa List      Villa List
Villa Mirage     Villa Mirage

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти