Місто Банско<br>Болгарія
Банско

Один з найбільших зимових курортів Болгарії розташований 925 м. над рівнем моря, біля підніжжя гори Пірін - на відстані 150 км. від Софії та 96 км. від Благоєвграда. З роками Банско поступово утвердився як один з провідних зимових гірськолижних курортів країни та регіону, що приваблює багато болгарських та іноземних туристів. 

Без сумніву, Банско відомий серед туристів в основному як місце катання на лижах та сноубордах. Загальна довжина лижних трас становить 75 км, найдовша з них - 16 км. Близько 90% з усіх 16 доріжок обладнані пушками штучного снігу для якісного та тривалого снігового покрову. Також в регіоні є траса, обладнана світлом для нічного катання. Взимку в місті працює кільце для катання на ковзанах під відкритим небом. Найвища точка гірськолижного центру - 2560. Найбільшим викликом для лижників Банско є траса Томба, названа на честь італійського лижника Альберто Томби. Для туристів доступний підйомник у кабіні. Вони веде від вихідної точки станції гірськолижного підйомника в місті Банско до Бандерішки Поляни. Місто пов'язане з гірськолижною зоною та лижною дорогою довжиною 7 км.
У місті є кілька музеїв та визначних пам’яток. Зареєстровано 130 архітектурно-історичних пам'яток культури, сім з яких мають національне значення.

Будинок музею Миколи Вапцарова був створений в 1952 році і поклав початок музейній діяльності в місті. У музеї представлено життя поета Миколи Вапцарова (1909 - 1942), від дитинства до смерті. У ньому функціонує Арт-центр, де організовуються постійні та тимчасові виставки, а також наукові форуми, зустрічі з діячами культури, тощо. На другому поверсі експонуються постійно діюча етнографічна експозиція та базар. Тут представлені автентичні матеріали ручної роботи, художні сувеніри та витвори мистецтва.

Архітектуру типових будинків Бансько періоду Відродження (18 - 19 століття) можна побачити в решті музейного комплексу на території міста. Веляновий дім - один із найкращих зразків архітектури Відродження. Він був побудований у 18 столітті, і в наш час він оголошений пам'яткою культури національного значення та зразком архітектурного типу армованого будинку. Унікальні настінні розписи та шпалери на стелях виконані художником Веляном Огневим.
Будинок Беніна, в якому розміщений Музейний будинок Неофіта Рільського, також вражає своєю архітектурою.
Виставка ікон Банської іконописної школи була виставлена в 1986 році в старому монастирі, який знаходився навпроти пам'ятника Паїсію Гілендарському. Особливе місце передбачене для засновника школи - Томи Вішанова, його сина Димитра та його онука Симеона та інших іконописців з Банско.
Церква “Св. Трійця » - базиліка з нефом та двома проходами, побудована у 1835 році місцевими будівельниками. Він був найбільшим у Болгарії до будівництва монументального храму «Олександр Невський».
В інтелектуально-історичному центрі “Св. Паїсій Гілендарський »гості можуть побачити точну реставрацію келії Паїсія Гілендарського (1722 - 1773) у Хилендарському монастирі, де він писав «Слов’яно-болгарська історія». У центрі передбачена інфраструктура для людей з особливими потребами.
Основні туристичні визначні пам'ятки Банско знаходяться поруч, що полегшує їх відвідування.

Місцевість Свети-Нікола розташована в південно-східній частині Національного парку Пірін, між Банско та Добриніште. На цьому місці у 2003 році було відреставровано невеличку каплицю в 2003 році. В регіоні проводяться археологічні розкопки. Під час цих робіт були знайдені залишки укріплених стін та житлових будинків.
Банско потрапляє на територію національного парку Пірін, що робить його відповідним місцем для зимового, а також для літнього туризму. З 1983 року парк знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Місто є відправною точкою для туристичних маршрутів до таких хатин: Бандериця, біля якої знаходиться Байкушева Мура (біла ялиця) (найстаріше дерево в Болгарії - віці понад 1300 років), Дем’яниця, Віхрен, а також укриття озера Тевно, тощо. У парку є кілька заповідних об’єктів. Маршрути з різним рівнем складності доступні для людей різного віку. Ви можете дізнатись більше про парк та туристичні можливості, які він пропонує, в Інформаційному центрі для відвідувачів Національного парку Пірін, який розташований у місті Банско.

Регіон Банско славиться своїми мінеральними водами, які перетворюють курорт на привабливий курорт. Багато великих готелів міста мають басейни та сучасні SPA-центри, які пропонують велику кількість оздоровчих процедур.
Протягом літнього сезону дороги та лижні траси також можуть використовуватися як маршрути для гірських велосипедних прогулянок. Курорт також популярний серед туристів протягом літнього сезону завдяки різноманітним видам активності та спорту, якими можна займатися там - альпінізм, верхова їзда, гірські переходи, рафтинг у районі Кресненського дефіле, тощо.

Дуже типовими для Банско є традиційні таверни, де подають страви регіону Банско. Серед міських делікатесів: Капама, Хомлек, Банско Кебап, Саче, Банський Старець, тощо.

В районі Банско функціонує одне з найсучасніших полів для гольфу в країні. Він пропонує відмінні умови для гри в гольф у поєднанні з прекрасною природою та чистим повітрям.

У місті Банско проводиться щорічний джазовий фестиваль. Він проводиться на центральній площі в серпні. Вхід на концерти вільний. Під час фестивалю місто оживляє тисячі гостей та шанувальників джазової музики.

Місця для проживання в Банско є більш ніж різноманітними, і тут є варіанти на будь-який смак і бюджет - від розкішних 5-зіркових комплексів до гостьових будинків та апарт-готелів. Міста Разлог та Добриніще також розташовані поблизу Банско. Вони також є популярними туристичними напрямками. Місто Белиця розташоване на відстані 20 км на північ від Банско. У безпосередній близькості від нього є парк для адаптації танцюючих ведмедів.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти