Місто Кітен<br>Болгарія
Кітен

Місто Кітен розташоване на узбережжі Чорного моря, на відстані лише 5 кілометрів від міста Приморсько та приблизно 55 кілометрів на південь від міста Бургас. Населення міста складає лише 1000 чоловік, але місто відроджується влітку завдяки численним туристам, які обирають Кітен для літнього відпочинку. Середня температура липня становить 23-24°С, і однією з переваг міста є унікальне поєднання моря і гір (Странджа). Інші переваги - дві чудові бухти - Караагач та Атліман та широкі морські узбережжя. Північний пляж, також відомий як Атліман, розташований у кінці затоки і вкритий прекрасними піщаними дюнами. Південна затока Урдовиза розділена на два пляжі - Південний Кітен та Кемпінг Кітен.

У давнину там було поселення, розташоване на тому самому місці, де зараз знаходиться Кітен - його фортечні стіни збереглися до наших днів і були відновлені. Сьогоднішнє поселення було засновано в 1932 році. Назва Кітен отримала тому, що місто виглядає як букет квітів (kitka по-болгарськи), якщо дивитись здалеку.
Під час археологічних досліджень південної затоки було виявлено багато знахідок, таких як кам'яні знаряддя праці, кістяні знаряддя та кераміка, які можна побачити в музеї Созополя.

Легенда розповідає про Стану Урдовизку - дівчинку, яка славилася своєю красою; вона жила в фортеці Урдовиза в перші роки Османського панування над Болгарією. Вона була настільки прекрасною, що османський султан, захоплений її красою, запропонував їй вийти за нього заміж. Дівчина погодилася - але за однієї умови - що султан звільняє від усіх податків болгарські землі, які вершник на "літаючому" коні може покривати від сходу до заходу сонця. Султан погодився. Одного ранку дівчина поїхала з конем і цілий день бродила по лісах і ярах. У сутінках, коли вона майже об'їхала всю странджанську гору, вона попрямувала до чорного берега моря. Коли вона дійшла до затоки, її кінь мертва впала, прекрасна дівчина Урдовиза теж померла від втоми. Місцеве населення було звільнено від податків, і місцевість називалася Атліман-Бей (Кінська затока).

На сьогоднішній день Кітен - приємний курорт, де кожен може потрапити в безліч приватних готелів, гостьових будинків, станцій відпочинку та кемпінгів. Унікальне поєднання гір і моря, широкі пляжі з різноманітними пам'ятками, можливості для риболовлі, тощо, пропонують незабутній відпочинок. Їдальні та рекреаційні центри численні та різноманітні - ресторани, піцерії, таверни, бари та дискотеки.
Близькість курорту до Приморсько збільшує можливості проживання та відпочинку. Неподалік знаходиться заповідник Ропотамо. По річці Ропотамо пропонуються привабливі прогулянки на човні. На пляжах Кітен та Приморсько нікому не нудно - тут ви можете зайнятись серфінгом, найняти водний мотоцикл, зануритися у морські глибини, пограти в пляжний волейбол або займатися іншими видами спорту, або просто засмагати та відпочити. Річка, що впадає в море поблизу Кітена - Караагач - багата рибою і є улюбленим місцем для рибалок, які зупиняються на курорті.

Готелі
категорія готелю:           

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти