Місто Каварна<br>Болгарія
Каварна

Місто Каварна розташоване на скелястому березі в північній частині болгарського узбережжя Чорного моря, за 63 км. на північний схід від Варни. Красиве узбережжя Каварни простягається на 42 км., а загальна площа муніципалітету складає 74 000 кв. Населення міста становить приблизно 11 000 чоловік.

Свідчення людської діяльності в регіоні датуються 3-ім тисячоліттям до нашої ери. Грецькі поселенці з Месембрії (сучасний Несебр) створили Бізонську колонію в регіоні в 5 столітті до нашої ери. Сьогодні залишки укріпленої стіни, побудованої в 4 столітті нашої ери, можна знайти на мисі Чиракман, за 3 км на південь від Каварни. За часів класичної античності та середньовіччя місто було важливим економічним та культурним центром. У 14 столітті Карвуна (Каварна) та сусіднє місто Каліакра були головними містами Князівства Карвуна. Після 15 століття середньовічне місто Карвуна отримало назву Каварна.
Місто було окуповане Румунією в 1913 році, а в 1940 році було відновлено до Болгарії.

Раніше Каварна була рок-столицею Болгарії. Кожного літа місто збирало на одній сцені всесвітньо відомих рок-музикантів. Перший фестиваль Kavarna Rock Fest відбувся у 2006 році, і з часом брали участь такі групи та музиканти, як Scorpions, Dream Theater, Tarja, Doro, Heaven and Hell, Motörhead, Manowar, а також багато інших відомих рок-музикантів та гуртів.

Історичний музей Каварни містить знахідки, що датуються V-VI століттями до нашої ери до 1940 року. Виставлені знахідки фракійських племен, які населяли цей регіон, а також ті, що демонструють спосіб життя слов’ян та протобулгар. У музеї можна знайти один надзвичайно цікавий експонат: поліметалевий злиток, який був засобом обміну до монетного віку. Злитки були поширені протягом другої половини II тисячоліття до нашої ери в регіоні Східного Середземномор'я. У музеї також зберігаються срібні монети зі скарбу царя Івана Олександра (який правив у період 1331 - 1371 рр.). Поряд з музеєм знаходиться відновлена турецька лазня XV століття. Тут можна побачити виставку «Добруджа і море», яка розповідає про морську історію регіону. Виставлені кам’яні якіри, монети та скарб фракійського золота, знайдені на берегах Добруджі.

Каварна також має етнографічний музей, де експонуються предмети, характерні для способу життя мешканців Кавари, національні сукні різних етнографічних груп та прикраси. Виставка знаходиться в будинку, типовому для заможних добруджан.

Деякі з найбільш мальовничих пляжів на болгарському узбережжі Чорного моря розташовані в регіоні Каварна. Курорт Русалка і його прекрасний скелястий берег розташовані всього за 20 км. від міста. Мис Каліакра, найсхідніша точка болгарського узбережжя Чорного моря, також знаходиться неподалік. В одній з печер на мисі Каліакра розміщений музей, де відвідувачі можуть дізнатися більше про історію та розвиток фортеці Каліакра протягом багатьох років. Каліакра - це природно-археологічний заповідник; багато видів, що знаходяться під охороною, мешкають у її межах; там також збереглися залишки укріпленої стіни та лазні.

Сусіднє село Камен-бряг (Кам'яний берег) популярне серед туристів як місце святкування липневого ранку. У 2007 році Джон Лоутон, соліст гурту Uriah Heep, виконав відому пісню групи з такою ж назвою на сході сонця на березі моря. «Ранок липня» - це традиція хіпі, народжена в епоху соціалізму як тонкий протест проти режиму і як свято вільного духу та рок-музики.

За 2 км від Камен-брягу знаходиться Національний археологічний заповідник Яйлата, де було зроблено ряд археологічних відкриттів. На території площею 300 га виявлено три некрополя, висічені в скелях та 101 печерне житло 5-го тисячоліття до нашої ери. Яйлата розташована між двома морськими терасами. Вважається, що затока між ними колись використовувалася як гавань через велику кількість якорів, знайдених на дні моря. Фортеця в Яйлата була побудована в кінці V - початку VI століття. Потім його було зруйновано, а пізніше протягом IX століття тут було створено болгарське поселення. Заповідник внесено до Реєстру заповідних територій та охоронних зон у Болгарії.

На північ від Каліакри лежать дві важливі водно-болотні угіддя: Болата і Таукліман (Пташина бухта). Цікаві водні птахи гніздяться в цих місцях, а деякі види тварин занесені до Болгарської Червоної книги (список видів, що знаходяться під загрозою зникнення в країні).

В околицях Каварни розташовані села Българево і Тюленово, а також місто Шабла. Окрім прекрасних пляжів та історичних пам'яток, Каварна та регіон приваблюють туристів деякими традиційними подіями, такими як Фестиваль мідій та риб, Тиждень моря, Каварнський рок-фест, тощо.

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти