Місто Шибеник<br>Хорватія
Шибеник

Місто Шибеник унікальне серед міст та містечок Адріатики в Хорватії, оскільки його історія не походить ні від римських, ні від грецьких часів. Дещо не враховується як туристичний напрямок, і, хоча невелике (з населенням трохи більше 50 000 чоловік), місто все ще має деякі фантастичні пам'ятки, що існують ще з венеціанських часів.

Головною визначною пам'яткою міста є Собор Святого Якова, який входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Як дістатися до Шибеника?

Щоб дістатися до Шибеника, ви можете летіти до аеропорту Спліта чи аеропорту Задара. Подорож до обох приблизно схожа, за часом, хоча Спліт, ймовірно, трохи ближчий.

Є пряме автобусне сполучення з аеропортів Спліта та Задара до Шибеніка.

В іншому випадку, з аеропорту Спліта, сідайте на автобус від будівлі терміналу до головного автовокзалу в Спліті. Автобуси планують відправлятись незабаром після прибуття рейсів. Потім з автовокзалу Спліт сідайте на один із численних автобусів до Шибеніка; час у дорозі - близько 1 години 40 хвилин.

З аеропорту Задара сідайте на автобус до головного автовокзалу в Задарі; знову ж таки, відправлення автобусів збігаються з прибуттями рейсів. Від автовокзалу Задара сідайте на інший автобус до Шибеника - час у дорозі близько 2 годин.

Історія

Шибеник - це найстаріше слов'янське місто на хорватському узбережжі, можливо, з XI століття, хоча хорвати досягли околиць кілька століть раніше.

Місто періодично переходило між хорватське та венеціанське пануванням протягом наступних кількох століть, причому найдовший період був під венеціанцями з 1412 по 1797 рр. На той час місто набуло значущості, і на деякий час протягом 16 століття воно стало найбільшим містом в Далмації.

Після падіння Венеції Шибеник ненадовго став французьким протягом восьми років, перш ніж стати частиною Австро-Угорської імперії до її розпаду після Першої світової війни. У цей момент Шибенік став частиною новоутвореної Югославії.

Під час війни в Хорватії на початку 1990-х років Шибеник був обстріляний, а ряд будівель пошкоджено, в тому числі деякі історичні. Згодом усі були відремонтовані.

Визначні пам'ятки

Однією з найважливіших визначних пам'яток Шибеника є собор Святого Якова (Катедрала св. Якова), який входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Собор був побудований між 1431 і 1536 роками з вапняку та мармуру. Ранні етапи собору були спроектовані і побудовані італійськими майстрами, але між 1444 і 1447 роками будівельні роботи проходили під керівництвом відомого хорватського скульптора Юрая Далматинаца.

На тій же площі, що і собор, знаходиться Меморіал Юраю Далматинацу, створений найбільшим хорватським скульптором 20 століття Іваном Местровичем.

На північ від Собору знаходиться Лоджія, побудована у типовому італійському стилі між 1533 і 1542 роками. В її частині зараз знаходиться ресторан.

Варто відвідати ще декілька церков, такі як Церква Св. Варвари (Crkva sv Barbare) та Церква Св. Миколая.

Готелі
категорія готелю:    

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти