Місто Спліт<br>Хорватія
Спліт

Коштовність імперії

У 305 р. н. е. наймогутніша людина у світі, імператор Діоклетіан, зіткнувся з рішенням, де провести решту своїх днів. З усього відомого світу він вирішив побудувати свій будинок у самому серці регіону Далмація, встановивши перші камені на місці для майбутнього міста Спліт.

Йдіть по його слідах, досліджуючи палац Діоклетіана та регіон, де проживають острови, приголомшливі природні ландшафти, такі як гора Біоково та пляж Златні Рат на острові Брач, а також багатство культури, яка не зможе суперечити вашим очікуванням.

Куди йти? - Маршрути стародавніх культур

Слідуйте аромату кипарисів та розмарину дорогою, збудованою римлянами, до древнього Трагуріона, де його симфонія в камені - кожен портал, церква, палац та балкон - обов’язково збудить уяву та розповість легенду чи дві, історію любові чи надії. Дізнайтеся, чому римські імператори обрали Салону столицею своєї провінції, і чому один із них, Діоклетіан, обрав для свого палацу чарівний Спліт. Відчуйте дух синкарських алкарів та виклик і тугу далматинських пісень, що співаються в Оміші. Зробіть перерву на пляжах Макарщини під високими нерівними скелями Біоково, а потім вирушайте по блакитних маршрутах давньогрецьких моряків до сонячних островів, пропонуючи безліч чудес, кришталево синє море, вибілений сонцем білий камінь, лаванда і виноградні лози, яким працьовиті руки дали дар життя, які буквально відірвали землю від каменю, а потім перетворили розкішне тепло півдня на приємні вина.

У самому серці Далмації, в затоці Аспалатос (Спліт), добре захищеній від моря островами Сплітського архіпелагу і захищені на суші високими горами, Діоклетіан створив спеціальну точку на карті Адріатики: майбутнє місто Спліт.

Всього 6 км від космополітичної Салони, тодішнього центру провінції Далмація, що налічувала до 60 000 жителів, Спліт був захищений міцними стінами та численними фортецями з безліччю храмів, палаців та термальних курортів, які сьогодні складають найбільший комплекс пам'ятників в Хорватії, датовані давниною. Резиденція, яку побудував для себе Діоклетіан, не мала порівняння в той час. Хоча за останні 17 століть Палац втратив багато своїх оригінальних рис, він збагатився подальшими архітектурними та художніми втручаннями. Серед них, за іронією долі, католицький собор, точніше та його частина, яка піднялася з пишного мавзолею останнього язичницького римського імператора. Кафедральний собор присвячений святому Домнію, християнину, мученику того самого Діоклетіана. Найбільш вражаючою особливістю собору є його знаменита дверна коробка з горіха, побудована в 1214 році та вирізана майстром Карвером Андрією Бувіною. Успішно витримавши злодійський прогрес часу, глибоко вбудований у фактуру міста в його густонаселеному історичному серці, сповненому чарівних кам’яних палаців, сьогоднішня резиденція Діоклетіана - це місце підвалів, що дзвенять піснею.

Вмиваючись теплим шармом Середземномор’я, Спліт - місто з багатою історією не лише в стінах своїх музеїв, палаців та церков, а й у самому місті. Його спадщина звучить найголосніше і робила це ще за часів античності, на Перистилі  з його кам’яними будинками, тоді як справжній середземноморський дух живе у жвавих підвалах, у бурмоті на кутах вулиць, на площах та провулках та в красі набережної. Якщо ви простежите за переплетенням цих білих, вимощених каменем вулиць до краю моря, яке ніжно розгойдує пришвартовані човни, ви відкриєте місто, в якому знаменитий римський імператор залишив імператорський слід своєї присутності на кожному кутку, разом із святим, якого він вирішив стратити. Ще одним особливим аспектом цього міста є пісні та успіхи, досягнуті його спортсменами - включаючи переможця Уімблдону - численними олімпійськими чемпіонами та зірками НБА та, за їхніми словами, найкрасивішими жінками у світі. Якщо у вас є сумніви щодо останнього, просто прогуляйтеся вздовж набережної Спліта деякий час...

Найбільший з островів архіпелагу Спліт - Брач, відомий у всьому світі як острів каменю та вітру. Острів каменю, адже найвисокоякісніший камінь тут добували століттями висококваліфіковані та працьовиті місцеві кам’яні муляри. Його використовували для будівництва не тільки місцевих соборів та інших грандіозних споруд, а й ряду інших престижних будівель. Брач також відомий як острів вітру. Серфери кажуть, що ніде більше в Адріатиці не дме такий чудовий вітерець, як у руслі між Брачем та Хваром, особливо на пляжі, відомому як Златні щури, форма якого насправді змінюється залежно від напрямку вітру та хвиль. Сонячний Хвар, який нещодавно потрапив до списку десяти найкрасивіших островів, без конкуренції входить до числа найбільш спокусливих з далматинських островів.

Готелі
категорія готелю:          

Раз в неділю ми відправляємо дайджест з актуальними турами.

Використання Cookies
З метою оптимальної роботи веб-сайту і його постійного оновлення 'Adriatic Travel' використовує Cookies (кукі-файли), а також спеціальний сервіс для збору і статистичного аналізу даних, пов`язаних з відвідуванням Вами нашого сайту. Продовжуючи використовувати наш веб-сайт, Ви погоджуєтеся на використання кукі-файлів та зазначеного сервісу для відстеження вподобань відвідувачів сайту і відповідної оптимізації його дизайну. Кукі-файли - це невеликі файли, які зберігаються на жорсткому диску Вашого пристрою. Вони полегшують навігацію і роблять відвідування сайту більш зручним.
прийняти